Tylko w ciągu tygodnia spłonęło blisko 40 tys. m. kw. traw!

Pożar traw (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Tylko w ciągu tygodnia spłonęło blisko 40 tys. m. kw. traw!
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 09.04.2018 roku do 15.04.2018 roku zanotowano łącznie 37 zdarzeń, w tym 28 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


09.04.2018 r. - Piaseczno DK 91 - wypadek drogowy
Na drodze krajowej doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Audi i VW. W wyniku zderzenia tych pojazdów dwie osoby zostały ranne. Działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zneutralizowaniu wycieków z na drodze. W działaniach brał udział jeden zastęp z OSP Gniew.

09.04.2018 r. - Gniew ul. Krasickiego - wypadek drogowy
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w centrum miasta, gdzie doszło do wypadku dwóch samochodów marki Honda i Seat. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano zespół ZRM, który już udzielał pomocy medycznej czterem osobom uczestniczącym w zdarzeniu. Działania polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz zneutralizowaniu płynów wyciekających z pojazdów. W usuwaniu skutków wypadku brały udział dwa zastępy z OSP Gniew i jeden JRG w Tczewie.

14.04.2018 r. - Olsze A1 - pożar samochodu

W godzinach popołudniowych na autostradzie doszło do pożaru samochodu osobowego marki Renault. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano właściciela, które wstępnie przytłumił pożar, który miał miejsce w komorze silnika. Ratownicy zakręcili butlę z gazem oraz odłączyli akumulator. W działaniach brał udział jeden zastęp z PJRG Pelplin oraz jeden z OSP Morzeszczyn.


09-15.04.2018 r.

W Powiecie Tczewski w minionym tygodniu wyjeżdżano 22 razy do pożarów traw, z czego spłonęło ok 38650 m2 traw.

Przypominamy, że naruszenie zakazu wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów wiąże się z odpowiedzialnością wykroczeniową - zgodnie z art. 131 pkt 12 uop każdy kto wypala łąki, etc., podlega karze aresztu lub grzywny do 5 tys. złotych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • ///_gość

    17.04.2018, 09:37

    banda debili

    Odpowiedz
    IP: 78.31.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.