Urzędy z internetem dla wszystkich

Dostęp do internetu (fot. tcz.pl)
Tczew - Urzędy z internetem dla wszystkich
W Urzędzie Miejskim w Tczewie działają cztery infomaty, dostępne dla wszystkich mieszkańców. Infomaty znajdują się w budynku głównym UM (w holu na parterze), w budynku obok, tzw. pawilonie, w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w Domu Przedsiębiorcy. Bezpłatny dostęp do internetu na terenie swojego gmachu oferuje również starostwo.

W każdym z urzędowych hotspotów można korzystać ze stron internetowych instytucji publicznych takich jak np. ZUS, Urząd Pracy, Biuletyn Informacji Publicznej i innych. Ponadto trzy z nich (oprócz tego w USC) udostępniają darmowy, bezprzewodowy dostęp do internetu (hotspot Wi-Fi), dzięki któremu możemy surfować w internecie na swoim osobistym komputerze. Można z nich korzystać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Każdy z hotspotów oznaczony jest specjalną tabliczką informacyjną.

Dodajmy, że swój infomat ma również starostwo powiatowe. W urzędzie działa również hotspot. Dostęp do internatu dla klientów starostwa został zapewniony dzięki udziałowi w projekcie "Ja tam do urzędu nie chodzę - wolę ich unikać". Z kolei z inicjatywy ratusza infomaty zostały ustawione również na terenie zintegrowanego węzła transportowego.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -1

  Raiders

  03.03.2012, 12:07

  Biorąc pod uwagę że dziś 90% <średnio> mieszkańców miasta ma internet, to jeśli czegoś szuka jakiejś informacji to sprawdzi sobie to w domu, moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto, po co te infomaty?? do jakiegokolwiek urzedu idziemy załatwić sprawę a nie korzystać i tak z niezbyt mobilnych urządzeń. Wiem że teraz znajdzie się wielu ludzi którzy będą uważali że nie mam racji i posypią się minusy ale takie właśnie jest moje zdanie

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  Malowanka

  03.03.2012, 12:55

  To miłe.

  To miłe ze strony Władz Miasta, że myślą o nas mieszkańcach. 10/10 !

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  bot.mb_gość

  03.03.2012, 14:26

  Info....

  Raiders - masz w pewnym sensie racje ( minusa Ci nie dam ) - rozwiń temat - INFOMATY - a w dalszym ciągu wszystko załatwiamy z urzędasami . zatrudnienie rośnie ( dla wtajemniczonych ) a tu się głośno mówi o cyfryzacji .

  Odpowiedz
  IP: 178.181.xx0.xx6 
 • +3

  willi

  03.03.2012, 18:55

  w sumie po co te infomaty? Rząd rozreklamował proces załatwiania spraw przez internet, podobno nawet do lekarza można będzie się zarejestrować w domu przez kompa. Młodzi ludzie szukają potrzebnych informacji w domu, na własnych komputerach, a ludzie starsi nawet nie wiedzą jak takie urządzenia obsługiwać, więc bedą i tak chodzić do informacji albo bezpośrednio do urzędników... sama ostatnio widziałam w Zusie jak kilka starszych osób miało problem by pobrać właściwie numerek ze stojącego tam urządzenia. trochę szkoda kasy na takie "udogodnienia"

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • mieszkaniec _gość

  03.03.2012, 19:52

  Wili też się starzeje

  Wili też się starzejesz ale już wiesz co to jest internet właśnie myślą o tobie dziadek i babcia jak się będą chcieli nauczyć to poproszą wnuczka o naukę.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx0 
 • -1

  timemachine_gość

  03.03.2012, 23:48

  to był by news jakies 5 lat temu

  a dziś ? wifi ?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia