Inwestycje w powiatowych szkołach na finiszu

Orlik powstaje w sąsiedztwie istniejącej hali sportowej (fot. tcz.pl)
Tczew - Inwestycje w powiatowych szkołach na finiszu
Wakacje to najkorzystniejszy okres, kiedy możliwe jest wykonanie remontów i przeprowadzenie inwestycji w szkołach. Zgodnie z tą zasadą tuż po zakończeniu roku szkolnego rozpoczęły się prace w szkołach i placówkach powiatowych. Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a więc ku końcowi mają się również prace w placówkach ponadgimnazjalnych, nad którymi powiat tczewski sprawuje pieczę.

Ku końcowi zbliża się budowa boiska wielofunkcyjnego realizowanego w ramach programu rządowego "Moje boisko-Orlik 2012" przy II Liceum Ogólnokształcącym. Inwestycja będzie polegała na budowie boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. W ramach inwestycji przeprowadzona również zostanie budowa murowanego budynku sanitarno-szatniowego. Otwarcie tego obiektu planowane jest na wrzesień br. Koszt inwestycji to 988.200 zł.

- W ramach tej inwestycji Zarząd Powiatu zabezpieczył również w budżecie 80 tys. zł na budowę 20 miejsc parkingowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówki - informuje starosta tczewski, Witold Sosnowski.

W najbliższym czasie rozpocznie się również wymiana nawierzchni podłoża w hali sportowej przy II LO. Będzie to nowa wykładzina sztuczna spełniająca wymogi stawiane obiektom dla przeprowadzenia rozgrywek superligi kobiet w piłce ręcznej. Na realizacje inwestycji zabezpieczono w tegorocznym budżecie powiatu kwotę 300 tys. zł. Zakończono natomiast budowę bieżni czterotorowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie. Inwestycja polegała na budowie bieżni, pola do rzutu kulą oraz stanowiska do skoków w dal. Koszt realizowanej inwestycji to 141. 454 zł.

- W okresie wakacji przeprowadziliśmy także szereg remontów w I Liceum Ogólnokształcącym, takich jak: wymianę instalacji elektrycznej na sali gimnastycznej, wymianę instalacji elektrycznej oraz generalny remont sali nr 31 na III piętrze. W najbliższych dniach przeprowadzone zostanie również malowanie sali gimnastycznej, wymiana parkietu w sali nr 31 oraz na I piętrze na korytarzu, a także ułożenie kostki przy bieżni - dodaje starosta.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -4

  TCZEWIAK5

  26.08.2010, 00:07

  Inwestycje przeprowadzone ale czy zostaną docenione? Jak część młodzieży potrafi uszanować czyjąś pracę możemy się przekonać codziennie spacerując przez miasto.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -9

  mieczyslaw

  26.08.2010, 09:29

  Tczewiaku nr 5.

  Tak, jest to ciekawe. Może chcesz o tym porozmawiać?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -2

  Przepiura

  26.08.2010, 13:13

  w Kiri /I LO/ napewno docenią inwestycje ;) małe remonty i zmiany są prowadzone od jakis 3-2 lat (dzieki Pani Andrzejewskiej, najlepszej dyrektorce ever :D) i nikt nic jeszcze nie zdewastował ;) mam tylko nadzieję że nie pomalują sali gimnastycznej na taki sam wściekły róż jak sale od geografii :D

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Kulek_gość

  26.08.2010, 00:11

  "...Inwestycja polegała na budowie bieżni, pola do rzutu kulą oraz stanowiska do skoków w dal..." Kulą się pcha nie rzuca :)) taka mała poprawka ..

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx1 
 • +6

  tczewiaku_gość

  26.08.2010, 07:26

  tczewiak jak zawsze dodaje swoje głupoty, Przejdz sie najpierw do I LO, do II LO i zobacz cyz uszanuje, a nie wypowiadasz tonem 80 letniego pryka, ktory generalizuje wszystko co do niego dociera i plecie maslo maslane

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +5

  tczewiaktcz_gość

  26.08.2010, 08:41

  Orlik_Super_Sprawa

  Z tego co widziałem już na obecnych Orlikach, bardzo fajna sprawa, że powstają. Zawsze dużo młodzieży i nie tylko z nich korzysta, aż byłem w szoku, że jest takie zainteresowanie. Często przejeżdżam koło Orlika koło kembruck i prawie zawsze jest pełno. Super pomysł. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.