Tczew Samorządem Równych Szans 2017

(fot. wrotatczewa.pl)
Tczew - Tczew Samorządem Równych Szans 2017
Tczewski projekt "Życie to teatr" otrzymał wyróżnienie w IX edycji konkursu "Samorząd Równych Szans". Projekt realizowany był przez MOPS i ZM PKPS w Tczewie, a konkurs został zorganizowany przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie. Instytut ten nagradza i promuje najciekawsze, realizowane przez samorządy, rozwiązania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Celem projektu była kontynuacja Przeglądu Twórczości Teatralnej "Życie to teatr", który miał swój początek w 2005 roku. Przegląd wpisał się już na stałe do miejskiego kalendarza imprez kulturalnych organizowanych w Tczewie.

W 2017 r., w ramach obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej zrealizowana została kolejna edycja projektu prezentująca różnorodność form scenicznych realizowanych przez zespoły teatralne, tworzone przez niepełnosprawnych aktorów. Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie marginalizacji osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi intelektualnymi poprzez promocję twórczości teatralnej dla szerszego grona społeczności. Projekt ma na celu także promowanie możliwości artystycznych osób niepełnosprawnych oraz wymianę doświadczeń, pogłębienie współpracy między ośrodkami wsparcia w ramach działalności kulturalnej, rozwijanie umiejętności współpracy oraz komunikowania się.


Inicjatywa z roku na rok poszerza swój zasięg, początkowo brały w nim udział zespoły z województwa pomorskiego a od kilku lat zdarza się, że również z innych okolic Polski. Przegląd skierowany jest do grup teatralnych działających przy ośrodkach wsparcia dla osób niepełnosprawnych - Środowiskowe Domy Samopomocy, Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, kluby samopomocy, stowarzyszenia. W celu zwiększenia udziału osób zdrowych w budowaniu oparcia społecznego dla osób zaburzeniami psychicznymi, udział w działaniach projektu został otwarty dla mieszkańców Tczewa, którzy wspólnie z osobami z zaburzeniami psychicznymi uczestniczyć będą w przedsięwzięciu. Corocznie jako widzowie uczestniczą w imprezie seniorzy, uczniowie szkół gimnazjalnych, licealnych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  ..._gość

  12.03.2018, 10:08

  W Polsce nie było , nie ma i nie będzie nigdy równych szans...To kraj już bez zasad, wartości, życia. Ponad sześć tysięcy samobójstw rocznie i wszystko jasne...

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.