Jarmark Wielkanocny na placu Hallera. Będzie moc atrakcji!

Jarmark Wielkanocny (fot. mat. prasowe)
Tczew - Jarmark Wielkanocny na placu Hallera. Będzie moc atrakcji!
Wprowadźmy świąteczny klimat na ulice Starego Miasta. Już 17 i 18 marca odbędzie się Jarmark Wielkanocny. To nowa inicjatywa Fabryki Sztuk, która w ten sposób chce poszerzyć organizację ulicznych targów o jeszcze jedno wydarzenie. W jarmarku weźmie udział ponad 30 wystawców z Tczewa, Kociewia, Kaszub, Powiśla, Kurpi, Podlasia. Swoją obecność zapowiedzieli nawet górale śląscy.

- Zgłosiło się do nas 45 wystawców, ale zdecydowaliśmy, żeby dopuścić 35. - mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk w Tczewie - Wystawcy nie płacą nic za udział w imprezie, bo chcemy stworzyć atrakcyjną ofertę dla mieszkańców i możliwość spędzenia wolnego czasu w sercu Starego Miasta.


A będzie można od nich zakupić swojskie jadło, w tym sery góralskie, podlaską i kurpiowską kiełbasę, pieczywo, słodkości, a także całą gamę wyrobów rękodzielniczych, począwszy od palm wielkanocnych, stroików, pisanek poprzez koszyczki wiklinowe, własnoręcznie wykonane karty pocztowe, serwety, bieżniki, poduszki, maskotki, akcesoria z filcu czy bawełny. Mała gastronomia zaoferuje dania typowo charakterystyczne dla tych świąt. Nie zabraknie też mobilnej kawiarenki.


- Oczywiście handel to nie wszystko. Będzie mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku - mówi Małgorzata Kruk, pomysłodawczyni Jarmarku Wielkanocnego.

Gości powita okazała brama triumfalna ozdobiona elementami kociewskimi. Gdzieniegdzie pojawią się świąteczne girlandy. Będzie można usiąść na kostkach słomy, przez co zrobi się naprawdę swojsko. Konferansjer zachęci do świątecznych zakupów i poprowadzi rodzinne konkursy, w których należy wykazać się wiedzą, umiejętnościami plastycznymi i sprawnością fizyczną. Pomiędzy straganami przechadzać się będzie żywa maskotka - zając. Dzieci wezmą udział w warsztatach twórczego rękodzieła, gdzie wykonają świąteczne kartki, koszyczki, girlandy, maski zająca i oczywiście pisanki.

W związku z organizacją wydarzenia organizatorzy proszą, żeby nie parkować samochodów na placu Hallera i ul. Mickiewicza. Nastąpi też zmiana w organizacji ruchu na placu Hallera.
Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Fabryka Sztuk, która współpracuje z Urzędem Miejskim, Zakładem Usług Komunalnych, Strażą Miejską, Komendą Powiatową Policji, Zielenią Miejską i Centrum Kultury i Sztuki.

Jarmark Wielkanocny
plac Hallera, ul. Mickiewicza
17-18.03.2018
godz. 10.00-18.00
www.pchlitarg.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  kik_gość

  12.03.2018, 11:08

  "sery góralskie, " ? a co to żaba? Znam sery krowie, kozie, owcze, mieszane ale żeby z mleka góralek?; "Mała gastronomia zaoferuje dania typowo charakterystyczne dla tych świąt" według mnie to dania albo sa typowe dla tych świąt, albo charakterystyczne dla tych świat. I to wystarczy, "typowo charakterystyczne" to analfabetyzm; "Dzieci wezmą udział w warsztatach twórczego rękodzieła"' a jakie to jest rękodzieło nie twórcze?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +4

  dobrazmiana_gość

  12.03.2018, 14:50

  18 .03.2018 niedziela wolna od handlu

  Cytuj
  IP: 78.10.xx6.xx2 
 • +2

  Loża szyderców_gość_gość

  12.03.2018, 18:08

  .

  "18 .03.2018 niedziela wolna od handlu"

  :D :D :D

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.