Na sesji o nocnych dyżurach aptek

Apteka (fot. tcz.pl)
Na sesji o nocnych dyżurach aptek
Z początkiem roku w życie weszła nowelizacja Prawa farmaceutycznego, zgodnie z którą obowiązek wyznaczenia apteki do pełnienia dyżurów w porze nocnej lub w dni wolne od pracy będą miały powiaty, których siedzibą jest miasto liczące nie więcej niż 40 tys. mieszkańców. To oznacza, że na razie nasz powiat nie ma całodobowej apteki. W związku z tym Starostwo Powiatowe wystąpiło ze specjalnym wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia.

Temat pojawił się na lutowej sesji Rady Powiatu w pytaniach radnych. Okazuje się, że po wprowadzeniu odgórnych przepisów Starostwo Powiatowe w Tczewie analizowało sytuację. Na razie jedna z aptek pracuje 7 dni w tygodniu - ale nie całodobowo, bo zamyka się o 22.00.

Alicja Szczepińska-Mian, naczelniczka Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON poinformowała radnych, że starostwo wysłało pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia o dofinansowanie funkcjonowania apteki na dwie godziny dyżuru nocnego. Na razie urzędnicy czekają na odpowiedź.

Aktualny rejestr aptek ogólnodostępnych, punktów aptecznych, aptek szpitalnych, aptek zakładowych oraz działów farmacji szpitalnej dostępny jest na stronie: https://rejestry.ezdrowie.gov.pl/ .


Archiwum:Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (17)
dodaj komentarz

 • Marko_gość

  04.03.2024, 10:04

  Napisałem ten tekst, aby ostrzec moich rodaków przed głosowaniem na Mirosława Pobłockiego jako kandydata na prezydenta Tczewa. Pobłocki to człowiek, który nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu miastem, nie ma żadnego programu wyborczego, a jego jedynym celem jest zdobycie władzy i pieniędzy. Jego poprzednie działania pokazują, że nie dba o interesy mieszkańców Tczewa, a jedynie o swoje własne. Pobłocki to zagrożenie dla demokracji, rozwoju i bezpieczeństwa naszego miasta. Dlatego apeluję do wszystkich rozsądnych i odpowiedzialnych obywateli, aby nie dali się zwieść jego kłamstwom i obietnicom, i aby nie głosowali na niego w nadchodzących wyborach. Nie pozwólmy, aby Tczew stał się miastem Pobłockiego!

  Odpowiedz
  IP: 2.58.xx4.xx4 
 • Tczewianka._gość

  04.03.2024, 10:41

  Alternatywa....

  Mimo wszystko ów Pobłocki jest lepszym wyborem od Pana Brzadkowskiego pragnącego wspólnie z egzotyczną koalicją PiS i Konfederacji wprowadzić do Ratusza osobników dla których wyroki sądów nie mają żadnego znaczenia! Ten człowiek, w chęci zaistnienia, zgodził się być słupem dla kilku cwaniaków!! I ja man wiele zastrzeżeń do obecnych włodarzy, ale rozsądek nakazuje mi być ostrożną w podejmowaniu wyborów! Być może oddamy nasz rodzinny głos na Panią Ochocka? Jeszcze do końca nie wiemy!

  Cytuj
  IP: 31.61.xx6.xx5 

  Marko_gość_gość_gość

  04.03.2024, 11:40

  Pani Ochocka? Ta, co po nocy krzyczy przez megafon WYPIERDALAĆ!!!! Gorszej kandydatki długo by szukać. Co ona potrafi oprócz hejtowania i darcia ryja?

  Cytuj
  IP: 80.52.xx9.xx8 

  You_gość

  04.03.2024, 11:54

  Dobre, dobre... Nie ma doświadczenia, choć zarządza od lat. Jasiu, wymyśl coś mądrzejszego! A, nie, przepraszam, nie jesteś w stanie, zapomniałem...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 

  urbi et orbi_gość

  04.03.2024, 13:41

  zmiany dopiero za 5 lat

  Marko mówię ci Pobłocki, że ma doświadczenie w zarządzaniu i to największe z potencjalnych kandydatów. Ty apelujesz do rozsądnych i odpowiedzialnych obywateli, a on do pozostałych obywateli. Dlatego właśnie on wygra te wybory. Korwin mawiał, że dwóch debili przegłosuje profesora. Czego nie rozumiesz?

  Cytuj
  IP: 196.196.xx3.xx7 

  Justyna_gość

  04.03.2024, 14:15

  Kolejne futro z misia czy fontanna?

  Piszecie, że ma doświadczenie? Jego działania wskazują inaczej. Wtopa za wtopą. Już się z Tczewa śmieją jak z Wąchocka.

  Cytuj
  IP: 185.80.xx1.xx5 
 • ..._gość

  04.03.2024, 10:04

  ...

  Jedna apteka powinna być całodobowa - jak innym się nie chce, niechaj jeden farmaceuta otworzy nocną 24/7, miasto w tej sytuacji niech pokryje koszta lokalu /stać nas/ - a ludzi i leki - któryś farmaceuta. Nie ma nic po 23 - gorzej niż na wsi ... na takie miasto, to jest skandal ... Ciekawostka - dostajecie receptę od lekarza z opieki nocnej - jak ją możecie w nocy zrealizować ? Wszystko Was boli - a nie nadajecie się do położenia do szpitala w ocenie lekarza ... Taką sytuacje przerobiliśmy w rodzinie w tym tygodniu i to jest chore !!! Czekać do rana aż otworzą ? Alkohol kupicie 24/7 a leki już nie - zatem jak ma być - Zdrowie czy na drowie ?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx0 
 • Tczewianka._gość

  04.03.2024, 10:31

  Presja ma sens.

  Sami mieszkańcy Tczewa mogliby doprowadzić do pozytywnych rezultatów poprzez wywieranie presji! Wystarczy tylko wspólnie ogłosić listę 2-3 punktów w których kupujemy nasze leki w ciągu kilku miesięcy i omijamy inne zlokalizowane w Tczewie Apteki!! Rachunek ekonomiczny nieraz potrafi być silniejszy od przepisów, rutyn czy też wygodnictwa!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx6.xx3 
 • Maria_gość

  04.03.2024, 11:58

  Sprawa dotyczy POWIATU, szanowni czytelnicy. To w jego gestii jest opieka zdrowotna. Nie miasta.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • mieszkaniec_gość

  04.03.2024, 12:23

  "Mimo wszystko ów Pobłocki jest lepszym wyborem od Pana Brzadkowskiego pragnącego wspólnie z egzotyczną koalicją PiS i Konfederacji wprowadzić do Ratusza osobników dla których wyroki sądów nie mają żadnego znaczenia! Ten człowiek, w chęci zaistnienia, zgodził się być słupem dla kilku cwaniaków!! I ja man wiele zastrzeżeń do obecnych włodarzy, ale rozsądek nakazuje mi być ostrożną w podejmowaniu wyborów! Być może oddamy nasz rodzinny głos na Panią Ochocka? Jeszcze do końca nie wiemy!"

  Skoro tak chętnie wysuwa Pani takie dosadne opinie, to może zamiast unikając konkretów poda Pani nazwiska? Co to za osobniki na których "wyroki sądów nie robią żadnego wrażenia"? Na razie to brzmi jak wygodne oszczerstwa, podawane bez nazwisk żeby przypadkiem nikt nie obnażył Pani kłamstw przed sądem w trybie wyborczym. Pomijam już fakt, że PiS startuje jako osobny komitet.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx0 
 • B._gość_gość

  04.03.2024, 13:30

  Tak, też rozważam taki wybór .

  "Mimo wszystko ów Pobłocki jest lepszym wyborem od Pana Brzadkowskiego pragnącego wspólnie z egzotyczną koalicją PiS i Konfederacji wprowadzić do Ratusza osobników dla których wyroki sądów nie mają żadnego znaczenia! Ten człowiek, w chęci zaistnienia, zgodził się być słupem dla kilku cwaniaków!! I ja man wiele zastrzeżeń do obecnych włodarzy, ale rozsądek nakazuje mi być ostrożną w podejmowaniu wyborów! Być może oddamy nasz rodzinny głos na Panią Ochocka? Jeszcze do końca nie wiemy!"

  Też mam podobne odczucia. W żadnym razie nie chcę " brunatnych", zarządzających miastem. A Brzdąkowski jest infantylny do bólu.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx2 
 • Tczewianka_gość

  04.03.2024, 14:18

  Nie zgodzę się...

  Panna Brzadkowskiego trudno nazwać ( i nieuzasadnienia) osobą infantylną!! To naprawdę dobry i kreatywny działacz miejski, społecznik oraz osoba z dużą dozą empatii! Nie mniej jednak wydaje mi się być niewystarczająco sprytny aby umieć oddzielić plewy od ziarna! Sama się dziwię jego gotowości do odgrywania roli słupa dla cwaniaków!! Ta cała fundacja, stowarzyszenie czy jak to nazwać, pokazuje z osobnikami pokroju posła PiS Płażyńskiego, a to już niezbyt dobrze o nich świadczy! Taki Pan Kussowski nawet fotkę sobie strzelił!!

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx5 
 • B._gość_gość

  04.03.2024, 15:02

  Spryt?

  "Panna Brzadkowskiego trudno nazwać ( i nieuzasadnienia) osobą infantylną!! To naprawdę dobry i kreatywny działacz miejski, społecznik oraz osoba z dużą dozą empatii! Nie mniej jednak wydaje mi się być niewystarczająco sprytny aby umieć oddzielić plewy od ziarna! Sama się dziwię jego gotowości do odgrywania roli słupa dla cwaniaków!! Ta cała fundacja, stowarzyszenie czy jak to nazwać, pokazuje z osobnikami pokroju posła PiS Płażyńskiego, a to już niezbyt dobrze o nich świadczy! Taki Pan Kussowski nawet fotkę sobie strzelił!!"

  No właśnie, czy chce Pani powiedzieć, że pan Brzdąkowski został " ukąszony" wizja pewnych ludzi i nie potrafi zdobyć się na samodzielność? To jest brak sprytu? Raczej brak dojrzałości( w sferze autonomii działań i poglądów). Oczywiście nie przeszkadza to w działaniach społecznikowskich. A już zupełnie serio, to przecież może pracować społecznie dla miasta, tyle że trochę żal tej kasy. Podobna motywacja kieruje innymi chętnymi do działania. No i jeszcze, jakiś rodzaj władzy się zyskuje, a to niektórym niezbędne do życia.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx2 
 • xvx__gość

  04.03.2024, 15:16

  Brządkowski wystawi Grabowską. Na bank. Aż tak się nie ośmieszy. Sam celuje w wice.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • Hola hola_gość

  04.03.2024, 18:21

  Ja proponuję by ci co mają szkoły prywatne się Zdecydowanie zajęli tym , bo dwie sroki za ogon ciągnąć - się nie da.Albo robi się jedną rzecz i dobrze , albo wcale.Więc pomysł by pchać się do koryta - strzał w kolano. Jańcio - sorry memory - game over , fotel i herbatka - bo reszta już było i nie ma co się ośmieszać. Brządki chce zrobić porządki :) ehhh już jeden taki był kłapał jęzorem , szpiclowal - nie ma co - podziękujemy :))) Morał jest prosty - nowi obiecują gruszki na wierzbie i śliwki na Sośnie. My nie w ciemię bici , i nie gapami futrowani.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx1 
 • X_gość_gość_gość_gość

  05.03.2024, 06:27

  Wybory starcy na starcie...

  Zgłoszenie PnP dalej zamierzają kandydować starcy 75+ nawet Trudzia 78.Dorabianie do emerytury dietami nie wiedzą samorządową bo jej nie mają.Psuja wizerunek PnP.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx9 
 • Gość _gość

  05.03.2024, 07:19

  Apteki

  To mówię ja Mirek glosujcie na mnie jeszcze tylko 3 kadencję i pójdę na emeryturę obiecuję

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.