Głosuj na projekty społeczne w Tczewie i okolicach!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Głosuj na projekty społeczne w Tczewie i okolicach!
Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco "Decydujesz, pomagamy". W regionie konkurują ze sobą: Fundacja "Lighthouse" Gdańsk, Fundacja Obywatelska w Gniewie oraz Stowarzyszaenie "Drabka".

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,

w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.
Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących
w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze - opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na - ich zdaniem - najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Tczewie i okolicach rywalizują ze sobą:

Fundacja "Lighthouse" Gdańsk

Projekt zakłada stworzenie Klubu Poszukiwaczy Skarbów! Tymi skarbami są przede wszystkim miejsca, które mają niezwykłą historię, są warte odwiedzenia, poznania. Uczestnicy będą wyszukiwać ciekawe miejsca, odwiedzać i opisywać je. Zachęcą także innych do odwiedzin. O swoich znaleziskach będą informowali na bieżąco. W każdym z miejsc zostawiony zostanie także mały, ukryty skarb.

Fundacja Obywatelska w Gniewie

Celem projektu jest pokazanie poprzez zabawę, jak można wkręcić się w naukę programowania i budowania robotów. Uczestnicy wspólnie znajdą nowe zastosowanie dla przedmiotów codziennego użytku. Wykorzystując m.in. silniczki, kubeczki i flamastry zbudują roboty. Dzięki bezpłatnym warsztatom młodzi ludzie pobudzą wyobraźnię i staną się bardziej kreatywni. Fascynujący świat nowych technologii umożliwi młodemu pokoleniu pokonywanie barier w programowaniu. To wydarzenie pozwoli zintegrować środowisko.

Stowarzyszenie "Drabka"

Projekt Stowarzyszenia "Drabka" planuje wykorzystać elektrośmieci do budowy maszyny Goldberga oraz prowadzić warsztaty z programowania. Uczestnicy w prosty i przyjemny sposób będą uczyć się nowych połączeń i tworzyć ciekawe konstrukcje, łącząc przy tym zabawę z pożytecznym. Będzie to atrakcyjna w formie przestrzeń do dyskusji o nadmiernie produkowanych odpadach, ich losie po tym, jak trafiają na śmietnik, oraz wytłumaczenia podstawowych zasad fizyki, tłumaczących działanie skonstruowanej maszyny
Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Pruszcz Gdański, Tczew, Starograd Gdański.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu "Decydujesz, pomagamy" oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

Drukuj
Prześlij dalej