Zmasowane działania policji - rozpracowywali środowiska pseudokibiców. Są zatrzymania

(fot. KWP Gdańsk)
Zmasowane działania policji - rozpracowywali środowiska pseudokibiców. Są zatrzymania
Do zadań tych policjantów na co dzień należy rozpoznawanie i rozpracowywanie środowisk pseudokibiców, ujawnianie i zwalczanie przestępczości o charakterze chuligańskim, a także na tle nacjonalistycznym i ksenofobicznym, popełnianej z nienawiści. Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku konsekwentnie realizują swoje działania i cały czas monitorują środowisko pomorskich fanatyków piłkarskich. Tym razem prowadzili dwudniowe działania, a wspierali ich kryminalni oraz mundurowi z wydziałów prewencji i ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych województwa pomorskiego. Każdego dnia w działaniach udział brało ponad 100 policjantów. Do zatrzymań doszło także w Tczewie.

Przestępstwa i wykroczenia popełniane przez pseudokibiców często mają miejsce poza obiektami sportowymi oraz bez związku z nimi. Wielokrotnie kilkunastoosobowe grupy pseudokibiców, w celu demonstracji swoich sił, przemieszczają się pojazdami wyposażeni w maczety, pałki, ochraniacze na zęby, kominiarki bądź inne przedmioty wykorzystywane do konfrontacji siłowej między antagonistycznie nastawionymi do siebie kibicami klubów piłkarskich z całego kraju. Wtedy dochodzi do prowokacji i tzw. ustawek, podczas których w sposób agresywny i ostentacyjny łamane jest prawo i zasady współżycia społecznego.

W ciągu dwudniowych działań zorganizowanych i nadzorowanych przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców gdańskiej komendy wojewódzkiej, które odbywały się w ubiegłym tygodniu, skontrolowanych zostało ponad 400 kierowców, a wylegitymowanych blisko 700 osób.

Celem działań, które odbyły się 27 i 28 marca, do których zaangażowani zostali policjanci kryminalni, prewencji i ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych województwa pomorskiego było m.in. przeciwdziałanie zakłóceniom porządku publicznego przez osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców oraz kontrolowanie pojazdów, którymi mogą się przemieszczać, a także przewożonych w nich osób i bagażu. Ponadto do zadań policjantów biorących udział w tym przedsięwzięciu należało sprawdzanie miejsc grupowania się pseudokibiców i ujawnianie przedmiotów, których posiadanie jest zabronione bądź pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia, a także nielegalnych substancji.


- W efekcie zrealizowanych na terenie Pomorza działań policjanci skontrolowali łącznie 422 pojazdy i wylegitymowali 693 osoby. Wśród skontrolowanych i wylegitymowanych osób, policjanci zatrzymali 8, przy których ujawnili narkotyki. Jednym z zatrzymanych był kierujący poddany kontroli drogowej na terenie powiatu gdańskiego, który miał 150 gramów środków odurzających i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Gdyni natomiast zatrzymana została para, związana ze środowiskiem sympatyzującym z gdyńskim klubem piłkarskim, która przy sobie oraz w miejscu zamieszkania miała łącznie 100 gramów mafedronu i marihuany, a policjanci ujawnili i zabezpieczyli także wagi elektroniczne, telefony i gotówkę. Do kolejnych zatrzymań doszło w Tczewie - 49-latek posiadał ponad 34 gramy środków odurzających, ale też w Kwidzynie z uwagi na ujawnioną przez policjantów przy mężczyźnie niewielką ilość marihuany. Złamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dopuściły się również 2 osoby na terenie powiatu puckiego i 1 na terenie powiatu starogardzkiego. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby poszukiwane, byli to 40-latek i 15-latka wylegitymowani na terenie Gdyni, oraz 67-latek w Tczewie, na którego wystawiony został wcześniej nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. - informuje pomorska policja.


W tych działaniach każdego dnia zaangażowanych było ponad 100 funkcjonariuszy. Tego rodzaju niezapowiedziane wcześniej czynności, organizowane przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, na terenie województwa pomorskiego, odbywać się będą cyklicznie

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • Klethuz_gość_gość

  04.04.2024, 12:39

  Na ukrainu ich wysłać

  Tacy troglodyci się nadają na mięso armatnie

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx6 
 • *****_gość

  04.04.2024, 12:42

  *****

  *****Donalda Tuska

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx0 
 • Łupaszko_gość_gość_gość

  04.04.2024, 12:53

  "a 'la long"

  Rudy Tusk wrócił i znowu kibice wróg publiczny zaraz po rolnikach tych bandziorach ..... :)

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx0.xx7 
 • gosc_gość_gość

  04.04.2024, 13:50

  kibice

  niestety teraz rzadzi tusk razem ze swoja banda pajacow miala byc usmiechnieta polska tuska bedzie biedna polska tuska i bialorus

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx3 
 • stop hetj_gość_gość

  04.04.2024, 14:52

  STOP HEJT

  Każdego kibola pałować ile się da ! :)

  Odpowiedz
  IP: 89.174.xx5.xxx 
 • MW_gość

  04.04.2024, 15:55

  Groźba demokracji.

  Teraz przed wyborami życzeń będzie narażony na takie działania wobec kibiców! Jak Arkowcy i Lechiści postanowili razem dla dobra ojczyzny głosować teraz na patriotyczną listę młodych ludzi to policja zaczęła brać się za wszystkich co to zagrażają liberałom i lewakom! Bog honor ojczyzna u tyle w temacie! Nie pokona wolności ani Pobłocki ani Ochocka!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.