W Kuchni łóżko stanęło w płomieniach

Państwowa Straż Pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - W Kuchni łóżko stanęło w płomieniach
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12. do 18. marca zanotowano łącznie 56 zdarzeń, z czego 46 stanowią pożary, 9 miejscowe zagrożenia oraz jeden alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


13.03.2012 Tczew, ul. Wł. Jagiełły 8

Najprawdopodobniej na wskutek prowadzonych prac remontowych w Gimnazjum nr 3 doszło do zapalenia się wypełnienia dylatacji pomiędzy budynkiem sali gimnastycznej a łącznikiem korytarza. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki zarządziły ewakuację 568 osób przebywających w obiekcie. W działaniach brało udział 5 zastępów z JRG w Tczewie.

13.03.2012 Piaseczno, droga krajowa nr 91

Prawdopodobną przyczyną wypadku dwóch samochodów osobowych było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas prac dochodzeniowych policji oraz sprzątnięciu jezdni z rozlanych płynów eksploatacyjnych pojazdów. Osobą poszkodowaną w wypadku zajął się zespół ratownictwa medycznego. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie oraz 1 zastęp z OSP w Gniewie.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


17.03.2012 Kuchnia, gm. Gniew

Najprawdopodobniej na wskutek zaprószenia ognia przez osoby dorosłe doszło do pożaru w domu jednorodzinnym oraz pożaru trawy wokół tego budynku. Na palące się łóżko oraz wyposażenie pokoju ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali w natarciu prąd gaśniczy wody. Następnie mieszkanie sprawdzono kamerą termowizyjną celem wyeliminowania kolejnych źródeł ognia. Trawę wokół budynku ugaszono tłumicami. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie oraz 3 zastępy z OSP w Gniewie i Polskim Gronowie.

18.03.2012 Ciepłe, gm. Gniew

Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru ładowarki teleskopowej i części konstrukcji dachu magazynu zbożowego. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki podały prąd gaśniczy piany na palącą się maszynę oraz prąd gaśniczy wody na palącą się konstrukcję dachu. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG w Tczewie oraz 3 zastępy z OSP w Gniewie.

W/w okresie odnotowano 35 wyjazdów do palących się traw.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +8

  prezynadent_gość

  20.03.2012, 08:41

  Kto trzyma łóżko w kuchni? Taki żart...

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx1.xx0 
 • +1

  janek_gość

  20.03.2012, 14:57

  ;) dobre ;)

  Cytuj
  IP: 83.13.xxx.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.