Masz pomysł, jak ożywić Stare Miasto? Pomóż zorganizować Święto Ulicy!

Obchody święta ulicy stwarzają możliwość szczególnego spotkania osób z sąsiedztwa w każdym wieku (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Masz pomysł, jak ożywić Stare Miasto? Pomóż zorganizować Święto Ulicy!
Ruszyły przygotowania do trzeciej edycji obchodów święta mieszkańców Starego Miasta. Organizatorzy zapraszają do udziału w kwietniowych warsztatach pracy metodą projektu, podczas których zaplanują program Święta Ulicy oraz podzielą się wiedzą na temat organizacji działań społecznych i inicjatyw sąsiedzkich.

Działanie jest dla Ciebie, jeśli mieszkasz na Starym Mieście, chcesz poznać swoich sąsiadów, aktywnie włączyć się do działania, które może zmienić Twoją okolicę. Podziel się pomysłami, niecodziennymi zainteresowaniami, pasją i spraw, aby Święto Ulicy wyglądało tak, jak chcesz. Dołącz do grupy mieszkańców Starego Miasta, którzy już aktywnie działają na rzecz swojego otoczenia.

- Święto mieszkańców Starego Miasta już w czerwcu! Zapraszamy do współpracy - można nas znaleźć w Forum Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaziennej 5, tel. 58 530-22-20, e-mail: fis@mops.tczew.pl - mówi Sławomir Chodorowicz z tczewskiego MOPS-u.

Święto ulicy realizowane jest od 2010 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w ramach projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie" finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

- Pomysł organizacji święta ulicy w przestrzeni podwórek, ulic, placów, skwerów Starego Miasta wynika przede wszystkim z charakteru tych miejsc - to właśnie tam najczęściej dochodzi do spotkań między mieszkańcami dzielnicy. Obchody święta ulicy stwarzają możliwość szczególnego spotkania osób z sąsiedztwa - osoby integrują się, nawiązują relacje poprzez wspólną pracę, zabawę, naukę. Najcenniejsze w inicjatywach sąsiedzkich jest jednak to, że mieszkańcy są realizatorami działań w swojej okolicy i zmieniają ją w odniesieniu do swoich potrzeb i pomysłów. - podsumowuje nasz rozmówca.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • Malowanka

  20.03.2012, 08:09

  Na początek posprzątać Stare Miasto

  firma sprzątająca się nie sprawdza...niech służby, urzędnicy pooglądają śmietniki..które ? Już podpowiadam: kontener na rogu ul. Lipowej i Rybackiej , ul. Chopina...-uwaga grozi malarią na głównym trakcie do przystani ! Śmietnik na placu przy Szkole Muzycznej.....bez komentarza.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Memory

  20.03.2012, 08:54

  służby czy mieszkańcy?

  Kto jest winien - w przypadku śmietnika na placu Grzegorza to mieszkańcy. Stoją tam 4 pojemniki, niestety bardzo często 2 (tylne) są puste. Normalne dla części mieszkańców jest wyrzucanie śmieci obok pojemnika (w tym przoduje Parasolka). Gdyby mieszkańcy troszkę zadbali o swoje otoczenie (a to jest podstawa) to nasze miasto inaczej by wyglądało.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +6

  ._gość

  20.03.2012, 10:10

  ROZDAĆ DARMOWY ALKOHOL

  Wtedy będzie wesoło i to naprawdę wesoło

  Cytuj
  IP: 77.115.xx2.xx5 
 • -1

  Malowanka

  20.03.2012, 09:30

  A czy ktoś widział na mieście jakąś maszynę sprzą-

  tającą ? Polewaczkę ? Krawężniki na nowym wiadukcie są zalepione błotem ! Za niedługi czas wiadukt będzie musiał być remontowany z powodu korozji od wilgoci. Czego można się spodziewać po SITA jak mają syf na własnym placu.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Memory

  20.03.2012, 19:35

  uparła się

  Co się tak czepiasz firmy SITA? To nie ona a ZUK odpowiada za czystość na ulicach. SITA opróżnia śmietniki - ZUK sprząta ulice - polewaczkę widziałem kilka razy w zeszłym roku. Zadowolona?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  kpinka_gość

  20.03.2012, 21:04

  Tak zgadza się ZUK i SITA

  to rewelacyjne firmy ! Są tak pracowite i czyste, że powinny sprzątać Las Vegas albo San Diego...a Tczew ? Nie widziałem jeszcze tak czystego miasta jak Tczew ! Malbork, Starogard, Kwidzyn, Chojnice tam to dopiero jest chlew. Najbardziej brudno jest w Malborku...przy fontannie !!!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • robson_gość

  20.03.2012, 17:20

  a może ktoś wie co z konkursem (chyba z zeszłego roku) który ogłosił UM z okazji 750 -lecia Tczewa? były proozycje, były za nie nagrody i co??? czyżby UM o tym już zapomniał?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx9 
 • leo_gość

  20.03.2012, 21:07

  Podpalić

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx5 
 • tczewiak_gość

  20.03.2012, 23:37

  1wypedzic tych brudasow i alkocholikow do lasu gdzie jest ich miejsce 2odwszawic odgrzybic mieszkania wymalowac itd 3 dac te mieszkania normalnym ludziom i bedzie git

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx7 
 • MAREK_gość

  21.03.2012, 07:49

  PROMOCJA TCZEWA

  JARMARK KOSIEWSKI NA TYDZIEN CZASU TCZEW JEST MIASTEM CZYSTYM

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia