Dzisiaj działania "Bezpieczna droga krajowa nr 91"

Kontrola policji (fot. KPP Tczew)
Tczew - Dzisiaj działania "Bezpieczna droga krajowa nr 91"
23 października pomorscy policjanci prowadzą działania "Bezpieczna droga krajowa nr 91", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.

Pomorscy policjanci 23 października prowadzą działania "Bezpieczna droga krajowa nr 91", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych jest coraz częściej przyczyną zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Należy spodziewać się także kaskadowego pomiaru prędkości, co oznacza, że po minięciu patrolu Policji, spotkamy następny. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +8

  MAX_gość

  23.10.2018, 08:41

  Ciekawe czemu rano (ok 7) i wieczorem (ok 18) po zmroku ulice Tczewa nie są oświetlone - nawet przejścia dla pieszych? Ledwo co widać, ludzie szarzy zlewają się z brudem miasta. Ledwo wyhamowałem gdy mi wyskoczył na przejściu rowerzysta zza krzaków na Jedności. Zamiast rowerków elektrycznych MEVO może by włączyć elektryczne oświetlenie?

  Odpowiedz
  IP: 83.0.xx0.xx3 
 • +1

  QQ13_gość

  23.10.2018, 10:01

  Oszczędności.

  Prąd drożeje, wracamy do lamp naftowych.

  Cytuj
  IP: 193.59.xx7.xx0 
 • Cycuś_gość

  23.10.2018, 20:55

  A dlaczego jak widzicie patrol to jedziecie 40 km/h? Kto pamięta radar na DK 1 (wtedy) pikietaż 38,6 km? Był za D-42 a wszyscy jechali 45 km/h? Co z wami?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +1

  observeur

  24.10.2018, 09:50

  Odpowiedzi sa dwie i obie wiarygodne. 1. Nieznajomosc przepisów szkodzi. To czesto widac wsrod kierowców, którym na widok policji miekną nogi i podswiadomie strach blokuje wszelką racjonalnosc. Gdyby nasi rodacy znali kodeksy (wskazane znac wszystkie) to nie baliby sie widoku policjanta. Brak tej wiedzy powoduje, ze boja sie na zapas, a nie racjonalnosc postepowania na drodze jest pierwsza przyczyna wypadków. 2. Druga opcja jest taka, ze wiekszosc to kozacy i miszczowie prostej, ale tacy skryci. jak widzą policję to nie chcą sie afiszowac swoimi umiejętnosciami ;-) a punktów to maja tyle natrzaskane, że drżą o swoje prawo jazdy przy kazdym radiowozie (niewazne czy prewencji czy drogowki)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.