Porozumienie na Plus przedstawiło listy i program

Konwencja wyborcza Porozumienia na Plus (fot. Tcz.pl)
Porozumienie na Plus przedstawiło listy i program

zobacz galerię zdjęć: 17
"Nie będziemy obiecywać gruszek na wierzbie, przedstawiamy realną propozycję dla Tczewa i tczewian" - Porozumienie na Plus oficjalnie zaprezentowało swój program wyborczy i kandydatów. PnP wystawia listy do Rady Miasta i Rady Powiatu, a z ramienia komitetu o reelekcję powalczy Mirosław Pobłocki.

W komitecie działają przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji osób wspierających niepełnosprawnych, przedstawiciele środowisk naukowo - historycznych, regionalnych i kulturalnych, a także przedsiębiorców. O miejsca w Radzie Miasta powalczą m. in. obecni radni - m. in. Bożena Chylicka, Gertruda Pierzynowska, Krzysztof Misiewicz, Tomasz Tobiański, Kazimierz Mokwa, Kazimierz Ickiewicz, czy Zenon Drewa. Jest też wiele nowych nazwisk - m. in. związani ze środowiskiem sportowym - m. in. Piotr Wojciechowski, Michał Bollin, Krzysztof Bejgrowicz, Kamil Sząszor, czy Justyna Domnik. Jest też popularna położna Magdalena Sibiga, czy instruktorka śpiewu - Agata Sowa. Do Rady Powiatu kandydują radni - obecny starosta - Mirosław Augustyn, radni Gabriela Makać, Andrzej Demski, Krzysztof Korda, Alicja Gajewska, Bogdan Badziong, Tomasz Resmerowski, czy Tomasz Kajzer. Są również kandydaci ze świata sportu - m. in. Karol Arczewski, Artur Czucha, Paweł Fabich, a także organizator tczewskiego sztabu WOŚP - Sławomir Kussowski..

- Mamy na swoich listach nawet rycerza - mówił prowadzący czwartkowe spotkanie Krzysztof Korda, kandydat do Rady Powiatu.

- Doświadczenie w pracy samorządowej, dziesiątki zrealizowanych projektów i inwestycji, wiedza, jak zdobywać i najlepiej wykorzystać środki zewnętrzne dla rozwoju Tczewa, potrzeba kontynuacji rozpoczętych działań i odpowiedzialność za miasto, w którym żyjemy - to elementy, które sprawiają, że programy wyborcze Porozumienia na Plus nie są obiecywaniem gruszek na wierzbie, ale realną propozycją dla Tczewa i tczewian. - mówią członkowie PnP.

Program Porozumienia na Plus dla miasta opiera się na ośmiu filarach - EKO - miasto, Komunikacja i infrastruktura drogowa, Sport, rekreacja, wypoczynek, Rozwój budownictwa mieszkaniowego, Młode pokolenie, Bezpieczeństwo, Wsparcie dla przedsiębiorców i Kultura. Wśród zapowiadanych przedsięwzięć na najbliższe pięć lat jest m. in. kontynuacja bezpłatnych przejazdów komunikacją publiczną, rewitalizacja Parku Miejskiego, Parku Kopernika oraz parku przy wieży ciśnień, rewitalizacja stawu przy dworku na Piotrowie, termomodernizacja kolejnych budynków użyteczności publicznej, m.in. CKiS. Wśród planowanych inwestycji infrastrukturalnych PnP wymienia m. in. budowę infrastruktury drogowej na terenach po jednostce wojskowej, przystąpienie do prac związanych z przebudową skrzyżowania ul. Tczewskich Saperów z ul. Wojska Polskiego i Grunwaldzką, przebudowę dróg miejskich i chodników (m.in. ul. Kossaka, Czatkowska, Pomorska, Malinowska), budowę ulic Pileckiego i Kuklińskiego, chodnika między ul. Pułaskiego a Nad Wisłą, czy uporządkowanie układu komunikacyjnego Starego Miasta. W planie jest także modernizacja basenu TCSiR przy ul. Wojska Polskiego, budowa pływalni przy Szkole Podstawowej nr 12, modernizacja i tworzenie nowych placów zabaw oraz budowa wodnego placu zabaw na niecce czyżykowskiej.Dla powiatu PnP zapowiada remont wiaduktu oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. 30 Stycznia w Tczewie, remont i termomodernizację poddasza w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie oraz internatu zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, odbudowę Mostu Tczewskiego - wypracowanie z obecnym Rządem i Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków formuły odbudowy, która umożliwi przejazd i przejście w najbliższym czasie (procedury już uruchomiono), doposażenie Szpitali Tczewskich, czy działania w celu powołania filii szkoły wyższej.

- Na naszych listach mamy zarówno młode twarze, jak i doświadczonych kandydatów - to dobre połączenie - mówił starosta, Mirosław Augustyn.

Walkę o ostatnią już kadencję zapowiedział urzędujący obecnie prezydent Mirosław Pobłocki. Kandydat urodził się 8 marca 1962 w Tczewie - od początku lat 90 jest samorządowcem, od 2010 roku prezydentem miasta Tczewa. Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej i na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Był radnym miejskim, a w latach 1998-2002 radnym powiatu tczewskiego, zasiadając jednocześnie w jego zarządzie. W 2002 objął stanowisko zastępcy prezydenta Tczewa do spraw gospodarczych. Jest żonaty, ma czwórkę dzieci.

- Naszego programu nie tworzyliśmy w gronie polityków, w zaciszu gabinetów. Powstawał dzięki rozmowom z Wami, wzięliśmy pod uwagę Wasze pomysły, postulaty, ale też krytyczne uwagi. Jest różnorodny tak jak różni są mieszkańcy Tczewa i jak różni są ludzie tworzący Porozumienie na Plus. Dotyczy wielu aspektów - rozwoju terenów zielonych i miejsc do wypoczynku, infrastruktury sportowej, poprawy jakości dróg i chodników, ale też bezpieczeństwa, potrzeb młodzieży, opieki nad seniorami, problemów mieszkaniowych, ekologii. Szanujemy naszych Wyborców, dlatego nie obiecujemy rzeczy niemożliwych. Wiemy, jak zdobyć środki zewnętrzne - unijne i rządowe, ale znamy też możliwości budżetu miasta i jego ograniczenia. Nasz program to realna propozycja dla Tczewa i tczewian. Aby go zrealizować potrzebna jest drużyna - ludzie otwarci na nowe wyzwania, pracowici, kompetentni. Tacy są kandydaci Porozumienia na Plus. To Wasi sąsiedzi, znajomi, przyjaciele - niektórzy od dawna zaangażowani w życie społeczne, inni dopiero chcą włączyć się w kształtowanie naszego miasta. - mówi Pobłocki.

Ze szczegółowym programem komitetu można zapoznać się tutaj: program dla Miasta i Powiatu

Kandydaci do Rady Miasta

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 1

1 POBŁOCKI Mirosław Stanisław
2 MISIEWICZ Krzysztof Grzegorz
3 CHYLICKA Bożena Anna
4 PISKORSKA Iwona Małgorzata
5 BIERUT Robert Sławomir
6 TOMCZAK Katarzyna Maria

7 ZIÓŁKOWSKI Józef Marcin

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 2

1 TOBIAŃSKI Tomasz Gerard
2 MOKWA Kazimierz
3 SIBIGA Magdalena
4 ROSÓŁ Marcelina
5 ŁOSIN Danuta
6 WOJCIECHOWSKI Piotr Edmund
7 WIÓREK Mariusz Wojciech

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 3

1 URBAN Adam Leszek
2 SOWA Agata Angelika
3 ROCZYŃSKI Czesław Zygmunt
4 OSZMANA Grzegorz Czesław
5 BANNA Maria
6 DETLAF-KULWICKA Danuta
7 BRANDT Daniel Mirosław

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 4

1 ICKIEWICZ Kazimierz
2 PIERZYNOWSKA Gertruda
3 DREWA Zenon Bronisław
4 BOLLIN Michał Marian
5 DOMNIK Justyna Katarzyna
6 BYCZKOWSKI Marek
7 SZĄSZOR Kamil Łukasz
8 CHABOWSKA Adriana Maria
9 KWAŚNIAK Ewa Elżbieta
10 BEJGROWICZ Krzysztof Marian

Kandydaci do Rady Powiatu

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 1

1 AUGUSTYN Mirosław
2 KAJZER Tomasz Tadeusz
3 STUŁKA-BANAŚ Joanna Maria
4 SZYMKIEWICZ Dorota Anna
5 CZUCHA Artur Antoni
6 FABICH Paweł Łukasz
7 MAKAĆ Gabriela Anna

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 2

1 KORDA Krzysztof Jan
2 GAJEWSKA Alicja Teresa
3 ARCZEWSKI Karol
4 JAKUBOWSKA Julita Teresa
5 TYBUS Łukasz Roman
6 DOMINIKOWSKI Rajmund Jan
7 SALKOWSKA-STUBBA Ewa
8 DUDZIŃSKA Bożena Mieczysława
9 DEMSKI Andrzej

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 3

1 BADZIONG Bogdan
2 BANDŹMIERA Katarzyna Anna
3 ZIOŁKOWSKA Anna Maria
4 SZRAMKA Aleksandra Alicja
5 RĘKIEWICZ Bogdan Gerard
6 ORDOWSKI Jacek Antoni

Kandydaci w okręgu wyborczym nr 5

1 RESMEROWSKI Tomasz Grzegorz
2 CHOLC Joanna Maria
3 KOWALSKA Magdalena Karolina
4 DOMKE Piotr Grzegorz
5 CIEŚLAK Sylwia Ewa
6 KUSSOWSKI Sławomir Adam

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (158)
dodaj komentarz

 • elo_gość

  21.03.2024, 10:04

  Czy szanowny Samorząd od Nowa da się wypowiedzieć mieszkańcom Tczewa, czy jak zawsze będzie nagminnie zgłaszać nieprzychylne sobie komentarze do usunięcia przez Tcz.pl? Tych nieprzychylnych komentarzy jest co raz więcej. Poparcie maleje, ja rozumiem ze się grunt pali pod nogami.

  Odpowiedz
  IP: 107.189.xxx.xx6 
 • icek_gość

  21.03.2024, 10:37

  kto ma najgłupszy wyraz twarzy?

  miny maja niewesołe

  Cytuj
  IP: 5.173.xx9.xx5 

  TJN_gość

  21.03.2024, 10:53

  PnP czuje nadchodzącą przegraną

  PnP czuje nadchodzącą przegraną że cały czas "Samorząd od Nowa" i "Samorząd od Nowa". Może na argumernty? Może debata? A nie pisanie Szwagrów z UM

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  h_gość

  21.03.2024, 11:13

  Cyrk, te komentarze, żenada - straszenie mnie policją przez SoN. Co to ma w ogóle ma być?

  Cytuj
  IP: 23.129.xx4.xx6 

  Jaro_gość

  21.03.2024, 11:17

  Ile jadu i nienawiści w komentarzach przeciwników Pobłockiego. Oby tacy ludzie nie rządzili naszym miastem...

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xx0 

  Gość_gość_gość_gość

  21.03.2024, 11:19

  3/4 urzędników

  Co za moralność na listach 3/4 to Urzędnicy lub dyrektorzy jednostek podległych- prezio basenów, żona sekretarza, pracownik ZWIKU, ZUKU, pracownice urzędu, dyrektorzy i dyrektorki szkół, pracownik Muzeum Wisły- bajkopisarz, Pani Dyrektor Muzeum Wisły, Dyrektor Biblioteki, nauczyciele- no k....wa jakaś kpina. No i Truda z Bożęką i Józkiem -emeryci 75+ Oto kandydaci, którzy mają decydować o losach miasta Tczewa.....

  Cytuj
  IP: 83.21.xx3.xx8 

  heros_gość

  21.03.2024, 11:37

  6/4 trolli z Samorząd od Nowa

  Samorząd od Nowa nagle zmienił hasło z "tylko młodzi, czas na młodych" na "świeże spojrzenie"? To dlatego, że starsze pokolenie na was nie zagłosuje, bo wyśmiewacie i dyskredytujecie ludzi w starszym wieku sugerując, że sie już do niczego nie nadają - a ważni są "tylko młodzi"? Oj, wstyd! Zobaczcie jak Porozumienie na Plus dba i o młodych i o starszych w swoim ugrupowaniu. Uczcie się!

  Cytuj
  IP: 192.42.xx6.xx8 

  wstyd_gość

  21.03.2024, 11:41

  KASUJĄ KOMENTARZE

  Wstyd Samorząd od Nowa!

  Cytuj
  IP: 178.17.xx4.xx4 

  teczowaTY

  21.03.2024, 13:52

  FeministycznaBrygadaRewolucyjna

  Jakie są poglądy kandydatów na prezydenta w sprawie związków partnerskich?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  a_gość_gość

  21.03.2024, 14:05

  Ten człowiek nas reprezentuje a w tych garniturach za ciasnych ,za długich wygląda jak błazen już ze względu na to nie głosuję na niego jak cię widzą tak cię piszą obraz nędzy i rozpaczy czy nikt mu nie powie nie ma lustra w domu ,

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx5 

  .._gość

  21.03.2024, 14:41

  Kandydaci KW Porozumienie na Plus

  http://www.youtube.com/watch?v=X9JoSNn0hfo

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xxx 

  teczowaTY

  21.03.2024, 14:47

  FeministycznaBrygadaRewolucyjna

  idziemy po was http://www.youtube.com/channel/UCSjuRzes8rk02epAkan19wA

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  Y&_gość

  21.03.2024, 16:48

  Prezydent 2024

  Ochocka Prezydent Tczewa 2024! STOP HIPOKRYZJI, STOP DYLETANTOM, STOP STAGNACJI! Jedyna z kręgosłupem moralnym, bez powiązań z KK!! Totalne przewietrzenie Rady Miasta i Powiatu!!

  Cytuj
  IP: 37.30.xx6.xx5 

  Ewa_gość

  22.03.2024, 07:03

  STOP STAGNACJI

  IWONA OCHOCKA PREZYDENT TCZEWA 2024 TO GWARANT ROZWOJU MIASTA!!

  Cytuj
  IP: 37.30.xx4.xxx 

  Ewa _gość

  22.03.2024, 11:31

  Przewietrzamy samorząd

  Samorząd i zarząd do przewietrzenia - STOP DYLETANTOM, STOP HIPOKRYZJI, STOP STAGNACJI!! PREZYDENT MIASTA TCZEW 2024 IWONA OCHOCKA TO TWÓJ KANDYDAT Z KRĘGOSŁUPEM MORALNYM

  Cytuj
  IP: 37.30.xx4.xxx 
 • Tomek_gość

  21.03.2024, 10:05

  Kompetentni ludzie. Nie rzucają obietnicami bez pokrycia. Miałem okazję poznać kilkoro z nich. PnP z Prezydentem Pobłockim na czele mają mój głos!

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx1 
 • Marko_gość

  21.03.2024, 10:47

  Cofają miasto w rozwoju o wieki...

  Cytuj
  IP: 80.52.xx9.xx8 

  Monika_gość

  21.03.2024, 10:56

  Tylko Łukasz Brządkowski!

  Mój głos ma Łukasz Brządkowski! Nie należy do betonowego układu. Może PnP przedstawi kto jest w jakiej spółce miejskiej? w jakim zarządzie itd?

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  Ogur_gość

  21.03.2024, 10:57

  Ja pierdzielę, jakie trollowisko w komentarzach, widać że mobilizacja w urzędzie jest i Mirek kazał nabijać komentarze :D

  Cytuj
  IP: 46.113.xx4.xxx 

  xtd_gość

  21.03.2024, 11:18

  Okazuje się, że to Porozumienie na Plus ma najsilniejsze listy... Prezydentem jest pewne, że zostanie Mirosław POBŁOCKI.

  Cytuj
  IP: 23.154.xx7.xx4 

  janko_gość

  21.03.2024, 11:28

  "Doświadczenie jest ważne, ale ważniejsze są pomysły i energia do działania" - tak, ale brak jej innym. Widoczna jest tylko w Prozumienie na Plus

  Cytuj
  IP: 93.99.xx4.xx8 

  876_gość

  21.03.2024, 11:45

  Tutaj sobie posłuchacie jak (nie)będzie rozwijał się Tczew jeśli do władzy dojdzie Samorząd od Nowa: tnij.tcz.pl/?u=3c4ecc

  Cytuj
  IP: 109.70.xx0.xxx 

  Daro_gość

  21.03.2024, 15:33

  Oj niektórych boli poparcie dla PnP...

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xx3 

  lgh_gość

  21.03.2024, 15:40

  Mojego nie mają. Podobnie jak wielu innych głosów w mieście. Dali się poznać jako ludzie mają kompetencje, ale ich niestosujący.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx8 

  wyborca_gość

  21.03.2024, 17:02

  PNP kandydaci

  Mam inne zdanie , a mianowicie skoro tacy kompetentni to dlaczego tak mało zostało zrobione dla nas mieszkańców ( przecież ta ekipa rządzi Tczewem już kilkanaście lat , większość to budżetówka) proszę realnie spojrzeć jak nasze miasto za ich rządów wygląda , jaki poziom reprezentują tczewskie kluby sportowe , gdzie są ci co kiedyś byli chlubą miasta pływacy( rodzice przenoszą swoje dzieci do Trójmiejskich klubów i szkół) bardzo małe wsparcie . Wiekowo to najstarsze ugrupowanie ale chwała im za walkę o stołki - do krwi ostatniej. Młodzież w tym towarzystwie też nie ma się zbytnio czym pochwalić. Dla większości przypuszczam to ostatnie wybory ( podrygi ) i z tego tytułu nie będą za bardzo jak do tej pory się wysilać. Kandydaci do powiatu z terenu gminy Tczew, to wstydu nie mają - ,,Razem zrobimy więcej " czyli pozbawimy gminę dochodu rzędu 14milionów zł. dochodu rocznie, bo są zamiary przejęcia ŚLIWIN I ROKITEK. Pan dyr. Resmerowski , pani sekretarka prezydenta-Cholc, pan Kussowski jak będziecie mogli ludziom spojrzeć w oczy - wstydu nie macie. Podsumowując pan Pobłocki razem z marnym starostą panem Augustyniakiem nie są dla mieszkańców miasta i powiatu gwarantami na lepsze jutro.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx5.xx9 

  OKO_gość_gość_gość

  23.03.2024, 21:08

  kandydaci ???

  Jak widzimy takich kompetentnych kandydatów jak pan dyr. szkoły u nas w Turzu to niestety wywołuje to nasz śmiech. Wszyscy wiedzą że całą pracę wykonuje za niego ( dyr, Resmerowski Tomasz ) jego zastępczyni . Jest tak długo dyrektorem dzięki tylko układom rodzinnym z poprzednim wójtem. Poziom nauczania na podstawie egzaminów 8 klas jeden z najniższych w woj. pomorskim . Bardzo proszę nie mówić o kompetencjach tego pana bo to psuje reputację stowarzyszenia PnP z którego startuje a zresztą co wspólnego to ma PnP z naszą gminą.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx5.xx9 
 • Wojtek_gość

  21.03.2024, 10:07

  Mirek powodzenia! Kontynuuj działanie dla dobra miasta!

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx6 
 • Monika_gość

  21.03.2024, 10:57

  Łukasz pogoń Mirka!

  Łukasz pogoń Mirka i niech Tczew wreszcie ruszy do przodu! Niech przegoni nawet Starogard!

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  Kolanoskopia analna_gość

  21.03.2024, 11:10

  Włazicie mu w d...

  Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezydent Pobłocki, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezydent sto lat! To jeszcze ja - Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezydent naszego klubu. Niech żyje nam. To śpiewałem ja - Jarząbek.

  Cytuj
  IP: 146.70.xx6.xx4 

  kola_gość

  21.03.2024, 11:20

  Brządkowski to pomyłka wyborcza, jego puste słowa bez pokrycia to groteska - marzyciel!

  Cytuj
  IP: 178.218.xx4.xx9 

  Stop Hejt_gość

  21.03.2024, 11:26

  Trochę kultury. To świadczy tylko o Was.

  Cytuj
  IP: 192.42.xx6.xx5 

  Dikembe_Mutombo_gość_gość_gość_gość

  21.03.2024, 16:20

  Co za siara!!! Jak się czyta Wasze komentarze (zwolenników jednych i drugich) człowiekowi odechciewa się głosować. 7 kwietnia zostanę w domu!!!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx1 

  Y&_gość

  21.03.2024, 16:59

  STOP HIPOKRYZJI

  Układy i układziki pora rozwiązać! Za wybrakowane stare miasto, za zaniedbany Manhattan, za parkometry bez korzyści dla miasta, za bezpłatne przejazdy komunikacją miejską - za kontrakt z przewoźnikiem, za zaniedbany park miejski i skwerki, za na mnożenie sklepów monopolowych! Prezydeńcie Pobłocki bez żalu odejdź!

  Cytuj
  IP: 37.30.xx6.xx5 

  cenzor _gość

  21.03.2024, 17:48

  powiat-wybory

  Tomasz Resmerowski dyr. kandydat na radnego do powiatu z PnP - radzę zająć się poziomem nauczania w prowadzonej placówce ponieważ dużo rodziców z tego rejonu wozi swoje dzieci do tczewskich szkół. Szkoła potrzebuje nakładów a pan reprezentuje ugrupowanie chcące zagarnąć Śliwiny i Rokitki( zabranie dochodów gminie rzędu 13 milionów złotych ) , tak mówi pana lider -prezydent Pobłocki. Zresztą pani Jagielska i pan Dzwonkowski także pomylili się z powołaniem - najpierw zadbajcie o poziom nauczania naszych dzieci i inne sprawy w waszych szkołach a później droga otwarta na polityczne salony. Moim zdaniem wśród kandydatów za dużo jest osób pełniących różne funkcje w administracji państwowej gdzie trzeba pracować i skupić się nad ich rozwojem. Wśród kandydatów mało jest ludzi reprezentujących różne warstwy społeczne i grupy zawodowe a szkoda bo mądrość jest w ludziach i tej mądrości wszystkim życzę przy urnach.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx5.xx9 

  Hit_gość

  21.03.2024, 21:45

  Jaka beka jacy napinacze

  Będę się przez tydzień śmiał

  Cytuj
  IP: 192.166.xx4.xx1 
 • Z ich strony_gość

  21.03.2024, 10:07

  Drogie Tczewianki, Drodzy Tczewianie

  Miasto to ludzie, to wspólnota, którą tworzymy, miejsce, w jakim chcemy żyć, pracować, wychowywać nasze dzieci. Wybory samorządowe są momentem, w którym wybieramy nie tylko ludzi - prezydenta, radnych, to przede wszystkim moment, w którym wybieramy przyszłość naszego miasta. Wiemy, że przychylności Wyborców nie zdobywa się na kilka tygodni, czy kilka miesięcy przed wyborami. To praca, która trwała całą kadencję, a nawet dłużej. Mamy nadzieję, że dostrzegacie jej efekty i pozwolicie nam kontynuować rozpoczęte działania. Naszego programu nie tworzyliśmy w gronie polityków, w zaciszu gabinetów. Powstawał dzięki rozmowom z Wami, wzięliśmy pod uwagę Wasze pomysły, postulaty, ale też krytyczne uwagi. Jest różnorodny tak jak różni są mieszkańcy Tczewa i jak różni są ludzie tworzący Porozumienie na Plus. Dotyczy wielu aspektów - rozwoju terenów zielonych i miejsc do wypoczynku, infrastruktury sportowej, poprawy jakości dróg i chodników, ale też bezpieczeństwa, potrzeb młodzieży, opieki nad seniorami, problemów mieszkaniowych, ekologii. Szanujemy naszych Wyborców, dlatego nie obiecujemy rzeczy niemożliwych. Wiemy, jak zdobyć środki zewnętrzne - unijne i rządowe, ale znamy też możliwości budżetu miasta i jego ograniczenia. Nasz program to realna propozycja dla Tczewa i Tczewian. Aby go zrealizować potrzebna jest drużyna - ludzie otwarci na nowe wyzwania, pracowici, kompetentni. Tacy są kandydaci Porozumienia na Plus. To Wasi sąsiedzi, znajomi, przyjaciele - niektórzy od dawna zaangażowani w życie społeczne, inni dopiero chcą włączyć się w kształtowanie naszego miasta. Warto nam zaufać, dlatego proszę o Wasz głos i poparcie dla kandydatów z listy "Porozumienie na Plus". Spotkajmy się 7 kwietnia przy urnach wyborczych i pokażmy, że nie jest nam wszystko jedno, że Tczew jest dla nas ważny. Wspólnie możemy więcej! Więcej tutaj: tnij.tcz.pl/?u=a46fcb

  Odpowiedz
  IP: 192.42.xx6.xx6 
 • ._gość

  21.03.2024, 10:20

  Najbardziej zgrana ekipa, pracują zespołowo i to się liczy. Pobłocki prezydentem, PnP większość w radzie miejskiej i powiecie.

  Cytuj
  IP: 185.241.xx8.xx5 

  Ania G._gość

  21.03.2024, 10:58

  Dlatego głosujmy na Samorząd od Nowa!

  Dlatego głosujmy na Samorząd od Nowa!

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  xtd_gość

  21.03.2024, 11:19

  Pierwsza tura i Pobłocki ma 60% głosów i tyle w temacie... Nie wiem po co reszta startuje chyba dla zabawy...

  Cytuj
  IP: 23.154.xx7.xx4 

  Ewa_gość

  21.03.2024, 17:03

  Iwona Ochocka

  Iwona Ochocka to Twój kandydat to osoba z kręgosłupem moralnym!

  Cytuj
  IP: 37.30.xx6.xx5 

  Ewa_gość

  22.03.2024, 07:08

  Czas na zmiany

  Iwona Ochocka Prezydent Tczewa 2024 STOP HIPOKRYZJI, STOP DYLETANTOM, STOP STAGNACJI

  Cytuj
  IP: 37.30.xx4.xxx 

  Ewa_gość

  22.03.2024, 11:39

  PREZYDENT 2024

  Kandydat KOBIET TO IWONA OCHOCKA PREZYDENT TCZEWA 2024 STOP DYLETANTOM, STOP HIPOKRYZJI, STOP STAGNACJI

  Cytuj
  IP: 37.30.xx4.xxx 
 • nowe twarze_gość

  21.03.2024, 10:07

  Zaskoczenie. Nowe twarze i starzy radni.

  Jak się patrzy na zdjęcia, to zaskoczenie. Na listach PnP jest wiele nowych twarzy. Widać, że można spodziewać się kilku niespodzianek. Obok znanych od lat radnych, szansę nawet może i większą mają nowi, młodzi. Pozytywne zaskoczenie listą PnP.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx9 
 • Ewa_gość

  21.03.2024, 17:07

  Prezydent 2024 Ochocka

  Iwona Ochocka to kandydatka z kręgosłupem moralnym, bez powiązań z KK i układem biznesowym! To Prezydent mieszkańców i dla mieszkańców Tczewa!

  Cytuj
  IP: 37.30.xx6.xx5 

  eryk_gość

  21.03.2024, 17:30

  dokładnie, silna ekipa

  http://www.youtube.com/watch?v=Z9eU0iWjjrg

  Cytuj
  IP: 171.25.xx3.xx7 
 • ksiondz_gość

  21.03.2024, 10:09

  Niby starsze pokolenie w PnP ale mają pomysły, wykonanie i charyzmę większą niż reszta kandydatów. Spójrzcie na przykład na spadek lajków dla Samorząd od Nowa i tą biedną stronę internetową. Przecież gdyby mieli w śród siebie naprawdę fachowców szło by im w tych tematach dużo lepiej. "Po czynach ich poznacie" - a te są marne

  Odpowiedz
  IP: 204.8.xx6.xx2 
 • ogur_gość

  21.03.2024, 10:53

  Może napiszesz coś o stronie PnP na Facebooku? Z tego co widzę mają 7 razy mniej obserwujących od Samorządu OdNowa (300 vs 2100) i straszna stypa tam panuje.

  Cytuj
  IP: 46.113.xx4.xxx 

  wyborca w dniu 07.04.2024r_gość

  21.03.2024, 12:57

  pokolenie zawsze młodzi w RM

  Jaką charyzmę ma to starsze pokolenie chyba ,ktoś przesadził z ich magią to starcy 75+ co zamierzają nic nie wnosić z swoim sposobem bycia kombinacją i cechami wyglądu ,a zyskać diety uzupełniające emerytury z starego portfela.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx4.xx1 

  obserwator _gość_gość

  21.03.2024, 17:27

  nowe- stare twarze

  Jestem aktywną obserwatorką obrad naszego tczewskiego parlamentu i niestety stwierdzam że tak jak w powiecie nie ma niezależnych ( dyr. szkół , bibliotek ,domów kultury, nauczycieli, muzeów krótko pracujących w budżetówce) radnych . Obserwując sesje widzę dobrze jak głosują , jak się wypowiadają - tylko broń boże nie podpaść panu Pobłockiemu , Augustynowi. Oceniam że nie są to radni niezależni , reprezentują bardziej swoich zawodowych przełożonych jak nas mieszkańców . Nie wiem gdzie z tego Od Nowa ludzie pracują ale ich wypowiedzi na sesjach są zdecydowanie bardziej rzeczowe i odważne - nie boją się mieć inne zdanie jak pan Pobłocki ( polecam sprawdzić) . Uważam, że w mieście i powiecie powinno być wybranych więcej radnych PRAWDZIWIE NIEZALEŻNYCH mających inne spojrzenie jak radni zatrudnieni na stanowiskach w szkołach i urzędach lub emeryci wcześniej tam pracujący. Każdy niech głosuje z głową , zachęcam do pójścia na wybory.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx5.xx9 
 • Sylwia_gość

  21.03.2024, 10:09

  Na szczęście mieszkańcy Tczewa są inteligentnymi ludźmi i wiedzą, że jedynie Pobłocki wraz z PnP nie rzucają słów na wiatr. Widzą populistyczne hasełka i obietnice bez pokrycia pozostałych kandydatów. O to, że Tczew wybierze mądrze jestem spokojna.

  Odpowiedz
  IP: 104.244.xx2.xx2 
 • RAcja_gość

  21.03.2024, 10:17

  Wszyscy kandydaci są dobrzy, tylko jeden będzie tym co zwycięży a to najlepiej widać po tym co mówią na mieście. A mówią "Pobłocki".

  Cytuj
  IP: 92.205.xx3.xx6 

  Klaudia_gość

  21.03.2024, 10:49

  Macie pracować w urzędzie nie słodzić

  To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! To jeszcze ja - Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie.

  Cytuj
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • Jan _gość_gość_gość_gość_gość__gość

  21.03.2024, 10:10

  x

  Na zmianę przez najbliższe 5 lat nie ma co liczyć Dwu kadencyjność powinna obejmować również radnych Utworzyły się klany ,, wiecznych radnych ''

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx3 
 • Okoń_gość

  21.03.2024, 10:12

  Skończyły się te bzdetne argumenty, że PnP to starszyzna i dziadki. Teraz PnP to ponad 60% nowych młodych twarzy. A reszta to najbardziej doświadczeni samorządowcy.

  Cytuj
  IP: 109.70.xx0.xx7 

  Lll_gość

  22.03.2024, 17:12

  Mało, że siedzą w Zarządach Spółek Miejskich, to jeszcze pchają się do Rady Miasta. Niektórzy , to co wyprawiali w tym mieście, to za grosz wstydu nie mają. Ale wyborcy pamiętają. Nie wszystkich da się zajechać.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx8 
 • Waldek_gość

  21.03.2024, 10:11

  Kazik Mokwa! Tyle co on zrobił dobrego dla górek to nikt!

  Odpowiedz
  IP: 192.42.xx6.xx4 
 • Okoń_gość

  21.03.2024, 10:11

  Jedynie Pobłocki i Porozumienie na Plus mają szansę, bo jego chociaż znamy i wiemy, że dadzą radę.

  Odpowiedz
  IP: 109.70.xx0.xx7 
 • Jerry_gość

  21.03.2024, 10:12

  Brawo! Do rządzenia miastem potrzeba ludzi którzy w temacie samorządu zjedli zęby. Tylko PnP!

  Odpowiedz
  IP: 45.94.xx1.xx0 
 • Ilona_gość

  21.03.2024, 10:14

  Mimo wielu trudności obecnej kadencji związanych z pandemia oraz wojną za nasza wschodnią granicą, a co za tym idzie ogromną inflacją i wzrostem cen, uważam, że Prezydentowi Pobłockiego, jak i jego radnym udało się zrealizować wiele inwestycji.

  Odpowiedz
  IP: 82.221.xx1.xxx 
 • Witek_gość

  21.03.2024, 10:15

  Potrzebujemy zgodnego działania na rzecz miasta. Jedynie Pobłocki potrafił pogodzić ze sobą zwaśnione polityką krajową PiS i PO, tak, aby razem z radnymi PnP wspólnie działali ku dobru miasta!

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx6 
 • Bożena_gość

  21.03.2024, 10:16

  Wszyscy ci "opozycjoniści" co naśmiewają się ze starszych osób mogą się jedynie uczyć od G. Pierzynowskiej i K. Mokwy. Tyle co ci radni robią dobrego dla miasta poświęcając swój czas i zaangażowanie to nikt! Mają więcej motywacji i werwy niż niejeden młody. Nic innego niż hejt Wam nie zostało. Uczcie się od nich i nabierzcie pokory zamiast szczekać! Pycha kroczy przed upadkiem!

  Odpowiedz
  IP: 192.42.xx6.xx6 
 • Daro_gość

  21.03.2024, 15:34

  Zgadzam się z Panią.

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xx3 

  Wyborca _gość

  21.03.2024, 16:56

  Jaką werwę ma schorowana staruszka.

  Ledwie chodzi,ledwie widzi i to ma werwę tylko do diety.Wstyd dla Rady Miasta wykorzystywać osoby z demencją starczą uparcie walczące o stołek.Uwaga staruszka na plakatach w tym roku 78 lat za 5 lat to 78 Stop w oddaniu głosów starcom.Urzad to nie miejsce rekreacji dla schorowanej babuni z poglądami PZPR.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx4.xx1 
 • Stanisław_gość

  21.03.2024, 10:17

  Witam jestem mieszkańcem Tczewa od 50 lat widzę jak się zmienia. Obawiam się, że nikt inny jak Pan Mirek nie da rady pójść tą drogą dalej. To tyczy się również Porozumienia na Plus.

  Odpowiedz
  IP: 92.205.xx3.xx6 
 • Dramat_gość

  21.03.2024, 10:48

  Dramat PnP bye bye!

  Już bez pomysłów w tym UM. Trzeba wiedzieć kiedy z konia zejść. Powinni wprowadzić 2 kadencje Max. żeby ten stary beton wymienić na nowych ludzi z świeżym podejściem. W Starogardzie się udało teraz czas na Tczew. PnP bye bye!

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  logik_gość

  21.03.2024, 21:08

  Prawdą

  Tą drogą już nikt nie potrafi iść bo to jest droga do nikąd.

  Cytuj
  IP: 83.21.xx3.xx9 
 • Arwen_gość

  21.03.2024, 10:17

  Jedyni kompetentni, którzy nie bawią się w jakieś intrygi i nie blokują rozwoju miasta.

  Odpowiedz
  IP: 109.70.xx0.xxx 
 • Hahahaha_gość

  21.03.2024, 10:46

  Hahaha

  Hahahaha... Przestań lizać własny tyłek

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 
 • Rocky._gość

  21.03.2024, 10:17

  Rozczarowanie.

  Czytałem powyższe z nadzieją na jakieś informacje o wiekopomnych zmianach! A tutaj praktycznie tylko opieranie się o realia wynikające z rachunku ekonomicznego! Gdzie w tym wszystkim miejsce na obiekty muzealne, niebotyczne wieżowce, podmiejskie lotnisko (a nawet dwa), gdzie wyższa uczelnia dorównująca, jeśli już nie Yale, to przynajmniej Sorbonie? Wolę przychylić się do bajecznych perspektyw Tczewa podnoszonego z ruin przez takich orłów, jak Panowie Kussowski i Sonko! Tylko dzięki ludziom aspirującym do odpowiednio eksponowanych stanowiskach możemy liczyć na przychylność posła Płażyńskiego, Brauna i innych tuzów! Realizm pozostawiam ludziom bez ambicji! Wolę żyć w świecie wydumanym...,

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx3.xx3 
 • Kasia_gość

  21.03.2024, 10:20

  Potrzeba doświadczonych ludzi, którzy zamiast dumać i uczyć się zarządzać miastem, zdobywają fundusze i realizują inwestycje oraz rozwijają miasto na wielu płaszczyznach. Tylko PnP i Pobłocki!

  Odpowiedz
  IP: 192.42.xx6.xx6 
 • Sds_gość

  21.03.2024, 10:44

  Tak pozyskują że nie potrafią

  Ludzie mają rozum i widzą że to ten sam emerytowany beton co rządzi nieudolnie tym miastem od 12 lat. Na przykładzie pozyskania zaledwie 35 milionów z UE z ZiT dla Tczewa gdzie budżet województwa wynosi podań 700 milionów świadczy o bylejakości tej ekipy. 0,5% dla czwartego miasta w województwie??? Sopot pozyskał 100 mln...

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  Andersen_gość

  21.03.2024, 10:56

  @Sds_gość fantaści, bajkopisarze się obudzili i znowu trollują. Kilka kont z tego samego adresu IP. Raz Sds, raz Andrzej forumowicz, raz Jarząbek, raz jeszcze inny. Idźcie dalej obiecywać rzeczy niemożliwe do zrealizowania. PnP Was miażdży w każdym aspekcie. Idźcie dalej marzyć i dumać.

  Cytuj
  IP: 92.205.xx9.xx9 
 • Jarecki_gość

  21.03.2024, 10:22

  Wiele nowych młodych twarzy. To cieszy. Nie ma nic lepszego niż połączenie doświadczenia i mądrości starszych radnych z powiewem świeżości i nowymi pomysłami młodych osób.

  Odpowiedz
  IP: 192.42.xx6.xx4 
 • Jarząbek _gość

  21.03.2024, 10:43

  Kolejny Jarząbek z UM lub spółki miejski

  Kolejny Jarząbek z UM lub spółki miejskiej. Kiedy debata panie Pobłocki! Brak odwagi czy argumentów???

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 
 • Olo_abi_gość

  21.03.2024, 10:23

  To są osoby, które realnie działają, a nie pierdzą w stołek!

  Odpowiedz
  IP: 91.210.xx9.xx7 
 • Kamiński _gość

  21.03.2024, 10:41

  Działają buhahaha

  Nawet na debatę Pobłocki nie ma odwagi pójść! Wstyd

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  sl_gość

  23.03.2024, 08:01

  Brak debaty jest OK

  Z ubawieniem przyjąłem do wiadomości info o propozycji jakiejś debaty z udziałem komitetów pretendujących do walki o Ratusz! Byłbym bardzo zdziwiony podjęciem tej rękawicy w sytuacji, kiedy wyzywającym jest Komitet opierający się o faszyzujące życie społeczne kraju ugrupowania polityczne! Czy Pan lub Pani Ochocka chcielibyście zmierzyć się z poglądami posła Brauna lub innego Płażyńskiego zmodyfikowanymi o rzekomy interes społeczności lokalnej? Chcielibyście debatować nad Narodowym Muzeum Kolejnictwa i Młynków do Kawy Select?

  Cytuj
  IP: 185.106.xx4.xx5 
 • Bono_gość

  21.03.2024, 10:26

  Jedyny program ze wszystkich komitetów startujących w wyborach, który jest możliwy do zrealizowania. Konkretny i sensowny. Widać tu lata praktyki. Pozostali albo rzucają populizmami niemożliwymi do zrealizowania, albo ogólnikami bez żadnych konkretów.

  Odpowiedz
  IP: 151.80.xx8.xx9 
 • Piotr W._gość

  21.03.2024, 10:38

  Brak programu to ma być program?

  Brak programu to ma być program? Świetne podejście. Stary beton bez pomysłu na miasto. Miasto stagnacji. Zapyziały według Pobłockiego Starogard już nas dawno wyprzedził.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  Muzeum_gość

  21.03.2024, 10:50

  Najlepszy jest za to program tych "młodych" żeby zrobic z Tczewa skansen. Jak to u Was mówią "inwestycje nie są najważniejsze, a to kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy..."

  Cytuj
  IP: 2.58.xx6.xx0 
 • Sds_gość

  21.03.2024, 10:37

  Nic nowego stary układ!

  Ludzie mają rozum i widzą że to ten sam emerytowany beton co rządzi nieudolnie tym miastem od 12 lat. Na przykładzie pozyskania zaledwie 35 milionów z UE z ZiT dla Tczewa gdzie budżet województwa wynosi podań 700 milionów świadczy o bylejakości tej ekipy. 0,5% dla czwartego miasta w województwie??? Sopot pozyskał 100 mln...

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx7 
 • Kondzio_gość

  21.03.2024, 10:40

  Najbardziej zgrana ekipa, pracują zespołowo i to się liczy. Pobłocki na Prezydenta!

  Odpowiedz
  IP: 104.244.xx9.xx1 
 • Lolek_gość

  21.03.2024, 10:43

  Jedyni, którzy nie obiecują gruszek na wierzbie!

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx8 
 • TJN_gość

  21.03.2024, 11:07

  Niczego nie obiecują!

  Niczego nie obiecują! Nawet jednej mirabelki

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 
 • Bukmacher_gość

  21.03.2024, 10:46

  Pobłocki wygra w I turze, bo nie ma z kim konkurować!

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx1 
 • Teresa_gość

  21.03.2024, 11:07

  Pycha kroczy przed upadkiem

  Łukasz Brządkowski zmiecie go z planszy

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx7 

  Lenor_gość

  21.03.2024, 11:16

  Teresa obudź się!!! Musisz dać pościel i prześcieradło do prania!

  Cytuj
  IP: 185.220.xx0.xx2 

  gosccc_gość

  21.03.2024, 11:23

  Brządkowski jako radny może ok. Całe życie jest społecznikiem i ta funkcja mu pasuje. Na prezydenta nie ma doświadczenia i umiejętności. Potrzeba kogoś kto w temacie samorządu zjadł zęby. Tylko Pobłocki.

  Cytuj
  IP: 109.70.xx0.xxx 

  tako_gość

  21.03.2024, 11:43

  Łukasz sam jeden nie podoła całemu procesowi przedwyborczemu i musi iść na kompromisy nawet, jeśli to odbywa się kosztem odstępstw od wstępnych założeń! Inaczej wprowadziłby chaos nie służący sięganiu po laur zwycięstwa.... Odrobina rozsądku w komentarzach byłaby mile widziana!

  Cytuj
  IP: 45.66.xx5.xx1 

  Sylwia_gość

  21.03.2024, 12:00

  Ja coś czuję, że Ochocka ma większe poparcie od Brządkowskiego. Taka trochę cisza przed burzą. Do Pobłockiego nie mają podejścia, bo wygra w pierwszej turze, ale drugie miejsce może nas zaskoczyć.

  Cytuj
  IP: 185.181.xx1.xx5 

  kk_gość

  21.03.2024, 13:45

  Nic dziwnego. Mirosław Pobłocki jest najbardziej sensownym kandydatem w tych wyborach. Jedyny z taką wiedzą i doświadczeniem oraz ogromną empatią dla mieszkańców. Tczew potrzebuje takiego Prezydenta, a nie kogoś bez żadnego dorobku zawodowego.

  Cytuj
  IP: 92.205.xx5.xx2 
 • Omg_gość

  21.03.2024, 10:51

  Szok i niedowierzanie

  Borze szumiący. Wszystkie nienawistne posty z tych samych IP. W głowie się nie mieści, czego się tak boicie? Że aż tak szczujecie?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx7 
 • Andersen_gość

  21.03.2024, 10:57

  Baśnie

  Fantaści, bajkopisarze się obudzili i znowu trollują. Kilka kont z tego samego adresu IP. Raz Sds, raz Andrzej forumowicz, raz Jarząbek, raz jeszcze inny. Idźcie dalej obiecywać rzeczy niemożliwe do zrealizowania. PnP Was miażdży w każdym aspekcie. Idźcie dalej marzyć i dumać

  Odpowiedz
  IP: 92.205.xx9.xx9 
 • qq_gość

  21.03.2024, 10:57

  Trochę bolą oczy od tych cukierkowych komentarzy produkowanych przez boty, względnie ludzkie boty z PnP :/

  Odpowiedz
  IP: 78.10.xx7.xx0 
 • Kinga_gość

  21.03.2024, 10:59

  Czas na powiew świeżości! Cieszę się, że są nowe twarze. Młodość i doświadczenie to idealne połączenie!

  Odpowiedz
  IP: 45.141.xx5.xx9 
 • Mr. Sandał_gość

  21.03.2024, 10:59

  Gdzie te młode twarze? Jakoś ich nie widać! Widać za to wysyp komentarzy pisanych kilka na minutę, które chwalą PnP :) Ciekawe... Pytam tylko za co? Gdzie ten Aquapark? Gdzie ten rozwój miasta? Czy liczba mieszkańców miasta rozwijającego się ulega obniżeniu? Temu panu już dziękujemy :)

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
 • Sambor III _gość

  21.03.2024, 11:00

  a kiedy debata?

  Listy listami, ale mieszkańcy chcą debaty!

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
 • p_gość

  21.03.2024, 11:25

  I wy checie debaty? Będziecie czytać z kartki jak niegdyś wasz guru Dżeżdżon? Dobrze, że Ochocka i Pobłocki mają ją w d..

  Cytuj
  IP: 192.42.xx6.xx2 
 • Łukasz_gość

  21.03.2024, 11:03

  Bardzo dobry program wyborczy. Same konkrety, a nie populizm niemożliwy do zrealizowania! Macie mój głos!

  Odpowiedz
  IP: 109.70.xx0.xxx 
 • Teresa_gość

  21.03.2024, 11:05

  Pycha kroczy przed upadkiem

  "Ja pierdzielę, jakie trollowisko w komentarzach, widać że mobilizacja w urzędzie jest i Mirek kazał nabijać komentarze :D"

  Tyłki im się zapaliły! Mirek przykazał pisać i dziś nie nie załatwisz w Urzędzie Miasta czy innej spółce miejskiej.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx7 
 • Tommy_gość

  21.03.2024, 11:06

  Ten hejt trolli na Pobłockiego jest już niesmaczny i żenujący. Widać, że marzyciele populiści zaczęli bawić się w politykę.

  Odpowiedz
  IP: 45.134.xx5.xx6 
 • Grażka_gość

  21.03.2024, 11:08

  Powodzenia panu Prezydentowi i wszystkim radnym z PnP! Trzymam za Was kciuki!

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx3 
 • Dżordż_gość

  21.03.2024, 11:12

  Pracowici i skuteczni ludzie!

  Odpowiedz
  IP: 45.141.xx5.xx5 
 • h_gość

  21.03.2024, 11:14

  Podobno debata prezydencka w TV Tetka to koszt 2500 zł netto od kandydata. Każdy normalny przywódca nie pójdzie w coś takiego. Dlatego i Pobłocki i Pani Ochocka mają rację, że to olewają.

  Odpowiedz
  IP: 23.129.xx4.xx6 
 • htd_gość

  21.03.2024, 11:15

  Jedynie Pobłocki i Porozumienie na Plus mają szansę bo jego chociaż znamy i wiemy, że dadzą rade.

  Odpowiedz
  IP: 192.42.xx6.xx7 
 • Ludzik LEGO_gość

  21.03.2024, 11:19

  Nie dziwi mnie hejt trolli opozycji

  Słyszą Pobłocki, mają w gaciach klocki.

  Odpowiedz
  IP: 205.185.xx4.xx6 
 • yhy_gość

  22.03.2024, 10:24

  Te, Tczewski Fredro, weź te swoje fraszki pisz do szuflady bo mi żenadometr w kopie wyebao!!!

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • gosccc_gość

  21.03.2024, 11:22

  Nie ma innej opcji jak Mirosław Pobłocki

  Ludzie tych społeczników z samorząd od nowa nie znają bo są nieznani i bez dokonań. Nikt na takich głodować nie będzie. W swoim gronie uzbieracie, ale nic więcej. Lepiej do pracy idźcie, poznajcie życie. Ile można żyć na nasz koszt. Dlatego nie ma innej opcji jak Porozumienie na Plus i Mirosław Pobłocki.

  Odpowiedz
  IP: 109.70.xx0.xxx 
 • Kleo_gość

  21.03.2024, 11:23

  Hipokryci

  Śmieszy mnie, że ludzie, którzy tak krzyczą o narodowcach i pisiorach sami mają z nimi najwięcej wspólnego. Kto jak nie prezydent legitymował różne akcje narodowców w Tczewie? Przykład to skwer Dmowskiego. Ale to nie wszystko! To Pobłocki kilka lat temu wyróżnił Smolińskiego nagrodą Tczewianin Roku. PnP zarzuca innym, że idą po stołki? To już jest największy hit. Sami obsadzili swoich ludzi w spółkach miejskich. Korda w MBP, Kajzer w ZUOS i wymieniać można tak dalej i dalej. A efekty pracy tych specjalistów widać gołym okiem. W Tczewie sam odór z Rokitek, śmieci na cmentarzu i wyprzedane wszystkie działki jakie tylko były. Mechanizm działania ludzi PnP jest prosty: nażreć się ile wlezie, puścić bąka i udawać, że śmród to sprawka sąsiada!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx9 
 • Aaa_gość

  21.03.2024, 12:55

  Aaa

  Odór jest z Tczewa a nie z Rokitki. Wysypisko jest w Tczewie. Proszę sobie adres sprawdzić

  Cytuj
  IP: 37.225.xx7.xx7 

  Kleo_gość

  21.03.2024, 16:22

  To co innego

  No jak jest w Tczewie to faktycznie lepiej i problem znika. Pewnie w PnP się cieszycie, że źródłem smrodu jest miasto a nie wieś. Szkoda tylko, że żaden z was się nie odnosi do krytyki. Najłatwiej napisać "Łukasz to, Łukasz tamto" i mieć wszystko gdzieś. I co komentarz to samo, byle się ilość zgadzała

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx9 
 • xtde_gość

  21.03.2024, 11:29

  Na szczęście rozmawiam z ludźmi 50+ i nikt nie kojarzy ani Brządkowskiego. Dla mnie ludzie z Porozumienia na Plus się sprawdzili, znam wielu z nich. PnP i Pobłocki. Szkoda, że Zenon nie jest już wiceprezydentem, bo wiele mi kiedyś pomógł.

  Odpowiedz
  IP: 93.99.xx4.xx8 
 • Sapkowski_gość

  21.03.2024, 11:31

  Fantastykę to ja się uczyłem pisać dzięki programowi wyborczemu opozycji. Gdybym mieszkał w Tczewie to zaufałbym jedynie PnP i Pobłockiemu

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx0.xx1 
 • ._gość

  21.03.2024, 11:32

  Pan Kussowski, jeden z przedstawicieli Samorząd od Nowa i obecny radny głosi, że "Tczew nie potrzebuje inwestycji"? Co więcej, Pan Brządkowski, zakomunikował w imieniu całego stowarzyszenia (i w swojej ulotce, którą już z tego powodu zmienił), że w zasadzie, tu cytuję: "Chcę kontynuować to, co zrobiono dobrze, a poprawić to, z czym nie do końca się zgadzamy" - kandydat Samorząd od Nowa wręcz chwali inwestycje dobre i tylko chce zrobić lepiej te już rozpoczęte. Nie dość, że samym władzom Tczewa wystawił niezwykle pozytywną opinię, to co gorsze dla nas przedsiębiorców - to kolejna zapowiedź stagnacji inwestycyjnej i zapowiedź braku konkretnego planu rozwoju miasta o inwestycje zupełnie nowe. Programy czytać trzeba i my to robimy, każde półsłówka, zdania tego typu mogą powiedzieć wiele (szczególnie te między wierszami) - moim zdaniem ten kompletny brak doświadczenia i po prostu zwykłe rzucanie słów nie przyniesie miastu niczego dobrego. Dlatego dla nas przedsiębiorców powinien liczyć się jedynie Pan POBŁOCKI.

  Odpowiedz
  IP: 93.90.xx4.xx1 
 • to-my_gość

  21.03.2024, 11:38

  Pracujemy w zespole, wtedy sukcesy przychodzą, najlepszy zespół ma Porozumienie na Plus.

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx7 
 • miki_gość

  21.03.2024, 12:32

  Sp8

  panie Mirosławie a może w końcu coś zrobi pan ze szkołą podstawową nr8 uczą się tam jeszcze dzieci i to jak ona wygląda z zewnątrz to powinien się pan jej wstydzić !!!! ale widzę że nie znalazła się na liście priorytetów słabo!

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx7.xx8 
 • Mieszkaniec i przedsiębiorca_gość

  21.03.2024, 12:33

  Obiektywnie...

  Nie jestem trolem i nie opowiadam się za żadną ze stron ale ... Prezydent nie jest lubiany i w kręgu swoich najbliższych jest negatywnie odbierany.. mówiąc w skrócie nie lubi lub mu się już nie chce i to wszyscy wkoło niego już widzą od bardzo dawna. Program PNP rozczarowuje, nie ma nic innowacyjnego, nie robimy żadnych rozwojowych projektów (modernizacja drogi to nie rozwój bo nic nowego nie powstaje). Niestety ciągle te same twarze i stare nazwiska, która nie mają swojego zdania ani żadnej wizji, przyjmują wszystko na komisji i sesji tak jak jest, bo jest wygodniej. Nie chcę takich radnych - bezradnych i 70+ w Radzie. Powiat bez komentarza ale tam PNP najmniej działa, przykro mi. Niestety nie zagłosuje na nikogo z PNP, polecam rewizję kandydatów w sieci i nie tylko. Banery to nie wszystko ;/ sporo śmieci tak przy okazji...

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx0.xx2 
 • Wicio_gość

  21.03.2024, 12:48

  Ogromny szacunek. Wreszcie zrozumieliście, że Wasze komentarze z hejtem na Pobłockiego nie trafiają do ludzi i się nimi ośmieszacie. Teraz uderzacie z inną retoryką. To niestety nic Wam nie da. Próbujcie dalej.

  Cytuj
  IP: 178.218.xx4.xx9 
 • Mięczysław_gość_gość_gość_gość_gość

  21.03.2024, 12:44

  Gość

  Nie popieram pis ani innych wynalazków nie popieram pnp i całej tej ekipy po prostu Mam dość zaszczanych zasranych chodników dziurawych drug Cwaniaków pokoju Misiewicza Należy sprywatyzować spółki miasta Nie będzie lukratywnych stołków i nie będzie Się o co napieprzać i tyle w temacie Nic nie zrobili to i teraz nic nie zrobią Jak są tacy mocno niech założą własne Interesy mierny ale bardzo bardzo wierny taka jest rzeczywistość Niestety

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx0 
 • Lll_gość

  02.04.2024, 09:42

  Taki Misiewicz, to cwaniak, to mało powiedziane, ile ludzi skrzywdził, to trzeba mieć tupet, żeby kandydować i jeszcze mu potrzeba pieniędzy na k...ki.

  Cytuj
  IP: 31.61.xx0.xx4 
 • K8t_gość

  21.03.2024, 13:00

  Niepokojąco dużo urzędników, nauczycieli, pracowników (i malżonków) spółek i zakładów budżetowych, szkół podległych Miastu i Starostwu.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx1 
 • Roman z kałuży _gość

  21.03.2024, 15:47

  Urzędnicy to też mieszkańcy to raz. A dwa to niepokojące jest zachowanie Samorządu od Nowa. Od usuwania komentarzy do wybrzmiałych obietnic bez pokrycia.

  Cytuj
  IP: 202.61.xx6.xx8 
 • Tczewianin_gość

  21.03.2024, 13:25

  No tak ktoś na etacie troluje...

  "Ogromny szacunek. Wreszcie zrozumieliście, że Wasze komentarze z hejtem na Pobłockiego nie trafiają do ludzi i się nimi ośmieszacie. Teraz uderzacie z inną retoryką. To niestety nic Wam nie da. Próbujcie dalej."

  Taka jest prawda - nie ma nic innowacyjnego.. ktoś bardzo mocno wspiera tego Pana Kandydata Pobłockiego .. :) hehe powodzenia!!!

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx0.xx2 
 • Django_gość

  21.03.2024, 13:34

  Zgadzam się! Trolle opozycji paradoksalnie bardzo pomagają Pobłockiemu.

  Cytuj
  IP: 185.220.xx0.xx0 

  kk_gość

  21.03.2024, 13:48

  Samorząd od Nowa nie przyjmuje krytyki od zwykłych mieszkańców. Jak ktoś wyraża swoje zdanie i im się ono nie podoba, to zaraz urzędnik, przyd**as czy sam Pobłocki. W końcu uznajcie, że nie jesteście tacy fantastyczni...

  Cytuj
  IP: 92.205.xx5.xx2 
 • bolo_gość

  21.03.2024, 13:50

  Brządkowski miało sadzić drzewa, a jednak poszedł w banery wyborcze. Oj pali się grunt pod nogami co!?

  Odpowiedz
  IP: 5.45.xx2.xx3 
 • olo_gość

  22.03.2024, 07:28

  baner przed urzędem

  Jest jeszcze gorzej. Ludzie patrzą z niedowierzaniem co odwalili obok urzędu. To żenujące i działa odwrotnie. I oni smieli nabijać się z Pobłockiego

  Cytuj
  IP: 185.100.xx7.xx2 
 • gosc_gość_gość

  21.03.2024, 13:52

  pnp

  ala wazelina jedzie na kilometr ladnie sie musza bac ze przegraja w wyborach trzesa sie ze strachu o swoje stollki wladze

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx3 
 • Mieszkaniec_gość

  21.03.2024, 14:08

  Nie dla PNP

  Kochani Mieszkańcy Miasta Tczew. Proszę Was jako jeden z WAS. Nie głosujcie na nikogo z PNP. Obojętne mi czy oddacie głos na KO, Lewicę, PiS czy lokalne komitety. Porozumienie na Plus dba tylko i wyłącznie o własne interesy, swoje stanowiska- mając przy tym miasto Tczew i NAS gdzieś! To są fakty. Kolejne obietnice Pana Prezydenta trzeba zestawić z rzeczywistością. Miasto pustych lokali usługowych i kebabów. Przykro patrzeć na Park, Basen, Boiska sportowe, brud na Starym Mieście i kolejne nietrafione decyzje.... Czas na zmianę. Dziękujemy

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx8 
 • qq_gość

  21.03.2024, 14:20

  swoją drogą jaki musi być chlew w tej niby galerio/przychodni że nawet apteki tam nie ma. jak już apteki i chinol sie z tamtąd wyprowadził to musi być tragicznie

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 

  zybi_gość

  21.03.2024, 15:27

  do Mieszkaniec

  Nawoływanie 2 tygodnie przed wyborami nic nie da. Elektorat ma już zdanie wyrobione. Wygra PnP i ty tego nie zmienisz.

  Cytuj
  IP: 104.244.xx9.xx0 
 • qq_gość

  21.03.2024, 14:17

  takie erdolenie i ogólniki że tego nawet czytac sie nie da...damy i zrobimy wam wszystko( za wasze podatki) ale wybierzcie nas do koryta na kolejne 5lat. A potem to jakos tam bedzie

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • zybi_gość

  21.03.2024, 15:23

  Mówisz o obiecankach Samorząd od Nowa? Zgadza się. Dokładnie ich opisałeś, w punkt

  Cytuj
  IP: 104.244.xx9.xx0 

  Polać mu!_gość

  21.03.2024, 16:01

  @qq_gość dobrze prawisz! Program opozycji to same populistyczne ogólniki nie do zrealizowania. Zero konkretów.

  Cytuj
  IP: 23.129.xx4.xx9 
 • mimi_gość

  21.03.2024, 15:09

  "Ten człowiek nas reprezentuje a w tych garniturach za ciasnych ,za długich wygląda jak błazen już ze względu na to nie głosuję na niego jak cię widzą tak cię piszą obraz nędzy i rozpaczy czy nikt mu nie powie nie ma lustra w domu ,"

  Zobacz zdjęcie Brządkowskiego sprzed urzędu. Spodnie o 10 cm za długie, jak klaun

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • elmo_gość

  21.03.2024, 15:37

  I ten dres Łukasza taki fajny. A Skiber obiecywał "od dziś tylko garnitur". Nawet tej obietnicy nie dali rady dotrzymać. Żenada

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xx8 
 • ja wiem_gość

  21.03.2024, 15:41

  do tęczowyTy

  "Jakie są poglądy kandydatów na prezydenta w sprawie związków partnerskich?"

  A jakie poglądy mogą mieć ludzie, którzy w swoich szeregach mają Konfederację i Narodowców? Takich ma Samorząd od Nowa. Nie licz na wiele

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xxx 
 • Martin 76_gość

  21.03.2024, 16:47

  Wybory

  Bollinus gdzie masz ogonie plakaty z Twoją bużką ????

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx1 
 • Mieszkaniec Górek _gość

  21.03.2024, 17:01

  Radny Mokwa

  Znam wielu radnych, ale takiego społecznika jak Pan Kazimierz Mokwa to jeszcze nie widziałem- ciągle wśród mieszkańców i gotowy do działania o kazdej porze. Szacunek i podziękowanie

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx8.xxx 
 • gooossscccc_gość

  21.03.2024, 22:00

  Za długo u władzy ....

  To wyborcy zdecydują kto przez kolejne 5 lat będzie reprezentował miasto Tczew. Wskazuję pod indywidualną rozwagę, dostrzeżone fakty, czyniące mój pogląd, np.: Czy pasuje Tobie prezydent miasta, który - wykazuje lekceważenie powagi uroczystości, gdy w sandałach bez skarpet uczestniczy w uroczystym otwarciu wiaduktu (2023 r.)? - reklamuje darmową miejską komunikację wskazując na znak graficzny umieszczony na autobusie, przedstawiający kółko zamiast zera? - wielokrotnie naruszał obowiązujące ustawowe prawo - dokumenty w Urzędzie Miejskim w Tczewie? - publicznie lekceważy radnych i inne osoby, - wykazuje nieumiejętność wyciągania wniosków z własnych błędów?, - nie dostrzega ustawowego ograniczenia (na przyszłość) kadencyjności do max 2, uważając że czynić (po raz czwarty) będzie dalej dobro dla Tczewa? Wszystkim kandydatom w najbliższych wyborach samorządowych i wszystkim ich wyborcom życzę refleksji, a więc głębokiego przemyślenia dla dobra społeczności, którą mają reprezentować.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx2.xx0 
 • wyborca_gość

  21.03.2024, 22:19

  z czym się można zgadzać.

  "Zgadzam się z Panią."

  Z czym można się zgadzać ,że RADA MIEJSKA była w tej kadencji klubem emerytów i oni tak są przyzwyczajone ,że dalej chcą to kontynuować. STOP WYBORCY na kartach do głosowania będzie podany wiek kandydata. Bożenki , Brygidki, Grażynki Trudzie , Rajmundy , Mietki, pobierające świadczenia starcze ZUS z uwagi na wiek to Stop w wyborach na nich.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx1 
 • ggooossscc_gość

  21.03.2024, 23:11

  emeryt

  Słusznie. W życiu każdego następuje czas końca - życia zawodowego. Takim czasem jest emerytura. Podczas wyborów warto zwrócić uwagę na "wiekowych" emerytów, dorabiających kosztem mniejszego efektu na rzecz mieszkańców. To, że emeryt nie ma wstydu kandydować można zrozumieć. Jednak wyborca powinien wykazać się umiejętnością dokonania wyboru na rzecz lokalnej społeczności. Również niezasadne jest wybieranie młodzieży, bez doświadczenia życiowo zawodowego. Jest więc duży zakres wiekowy, który statystycznie dobru społecznemu może się przysłużyć. Życzę rozsądku kandydatom i wyborcom.

  Cytuj
  IP: 185.167.xx2.xx0 

  Gość _gość_gość_gość_gość_gość

  21.03.2024, 23:25

  Zgadzam się nie głosujemy na Seniorów

  PNP i ich pomysły Senior + z całym uszanowaniem już się napracował i czas na odpoczynek. Mamy później takie pomysły Pani Bożeny Chylickiej i Geryrudy Pierzynowskiej o zakazie sprzedaży alkoholu po 22. Nosz ku...a prohibicję babuszki wymyśliły. Z komuny jeszcze nie wyszły umysłem? Może wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu do 13.00 np?:))))))

  Cytuj
  IP: 83.21.xx3.xx8 

  h_gość

  22.03.2024, 07:26

  Jestem osobą starszą i bardzo mi przykro jak Samorząd od Nowa wrzuca mnie do worka osób niepotrzebnych - głosząc hasła "czas na młodych" itp. A co ja mam i mi podobni popełnić eutanazję. Wstyd! Nie zagłosuję na Was i namawiam moje pokolenie do tego samego!!!

  Cytuj
  IP: 185.100.xx7.xx2 
 • gooosssscc_gość

  22.03.2024, 08:52

  "Jestem osobą starszą i bardzo mi przykro jak Samorząd od Nowa wrzuca mnie do worka osób niepotrzebnych - głosząc hasła "czas na młodych" itp. A co ja mam i mi podobni popełnić eutanazję. Wstyd! Nie zagłosuję na Was i namawiam moje pokolenie do tego samego!!!"

  Nie zrozumiałaś/zrozumiałeś. Starszy człowiek potrzebny jest społeczeństwu ale w innym kontekście, nie jako samorządowiec za "dietę". Nie tam jest miejsce dla nich. Jeżeli tego kandydaci "emeryci" nie rozumieją, to wyborcy powinni pokazać, że aby współdecydować o efektach w rejonie, którego samorządowiec reprezentuje, to emeryt w wieku ok. lat 70 jest nie na miejscu. Nie istnieje worek osób niepotrzebnych. istnieje jednak rozsądek i granica z wieku płynąca. "Czas na młodych" to kolejna skrajność. Zapewne młody kandydat, bez życiowo zawodowego doświadczenia to także nie kandydat nierozsądny, wykazujący sobą egoizm, że jest się najlepszym. Jedni i i drudzy potrzebni są w społeczeństwie, jednak każdy ma swój czas i miejsce w otoczeniu. Życzę refleksji wspólnocie samorządowej.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx2.xx0 
 • petrozo_gość_gość_gość_gość

  22.03.2024, 17:48

  wybory

  Obecny Prezydent zrobił dużo dla Tczewa,jest kokretny,wie o co kaman,całe szczęście,że wykruszył się ten farbowany lis Kulas,nie sądzłem,łże to taki typek.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • sl_gość

  23.03.2024, 07:59

  dobrze, że nie ma debaty

  Z ubawieniem przyjąłem do wiadomości info o propozycji jakiejś debaty z udziałem komitetów pretendujących do walki o Ratusz! Byłbym bardzo zdziwiony podjęciem tej rękawicy w sytuacji, kiedy wyzywającym jest Komitet opierający się o faszyzujące życie społeczne kraju ugrupowania polityczne! Czy Pan lub Pani Ochocka chcielibyście zmierzyć się z poglądami posła Brauna lub innego Płażyńskiego zmodyfikowanymi o rzekomy interes społeczności lokalnej? Chcielibyście debatować nad Narodowym Muzeum Kolejnictwa i Młynków do Kawy Select? Lepiej, zdaniem mojej skromnej osoby, jest koncentrowanie się na bolączkach miasta!

  Odpowiedz
  IP: 185.106.xx4.xx5 
 • E.T._gość

  24.03.2024, 09:56

  Precz z debatami

  Masz rację. Zdecydowanie lepiej wydać te 2500 zł netto (z publicznej kasy?) na płatne hejtowanie i trollowanie, wycieczki osobiste i inne takie niż na jakąś tam debatę o wizji i rozwoju Tczewa, zazielenieniu miasta czy potrzebach mieszkańców. ;) Na co tam komu merytoryczne dyskusje.

  Cytuj
  IP: 83.21.xx9.xx9 
 • GOŚĆ_gość

  24.03.2024, 10:34

  Badziong

  Badziong znowu zmienił barwy?? on ma chyba największą ilość źródeł dochodu w powiecie tczewskim- jest wszędzie.

  Odpowiedz
  IP: 46.205.xx0.xx3 
 • Nie wa_gość

  28.03.2024, 22:00

  Fabich Kochanek

  Pewnie może się poszczycić Znajomością Języka Obcego bo często się zamykał w kantorku z Nauczycielką Języka Obcego i Obcego Męża......a teraz woli Panią z Jednak Wuefu.....pytanie czy już podłapuje dziewczynki ze szkoły.....

  Odpowiedz
  IP: 78.30.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.