Pięć osób zatruło się czadem w mieszkaniu przy ulicy Zamkowej

Czad, zatrucie tlenkiem (fot. tcz.pl)
Tczew - Pięć osób zatruło się czadem w mieszkaniu przy ulicy Zamkowej
Pięć osób trafiło dzisiaj (21.12) do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla, do jakiego doszło w jednej z kamienic przy ulicy Zamkowej w Tczewie. Jedna z nich została przewieziona do gdyńskiej komory hiperbarycznej.

Tczewscy strażacy zostali powiadomieni o zdarzeniu około godziny 19.

- Informację otrzymaliśmy od pracowników pogotowia, którzy posiadają urządzenia do kontrolowania stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. W jednym z mieszkań przy ulicy Zamkowej dopuszczalny poziom tlenku węgla został wielokrotnie przekroczony. Cały czas trwa akcja - oprócz pogotowia i strażaków na miejscu jest również pogotowie gazowe - wyjaśnia mł. kpt. Zbigniew Rzepka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.

Z informacji strażaków wynika, że cztery osoby z objawami podtrucia czadem zostały przewiezione do tczewskiego szpitala. Jeden z lokatorów, który najprawdopodobniej przebywał w łazience, został przewieziony do komory hiperbarycznej w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych. Strażacy apelują, by podczas sezonu grzewczego przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przypominają, że przepisy zobowiązują nas do regularnego czyszczenia kominów - cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem), dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym, co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +11

  Venom

  21.12.2011, 20:07

  I....

  Głupi czujnik CO koszt 80-100zł, życie bezcenne.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Wściekła baba_gość

  21.12.2011, 21:53

  Tlenek węgla

  Venom owszem masz trochę racji to niewielki koszt zważywszy jaką cenę można ponieść. Ale całkowite zdanie się na tego typu urządzenie nie zawsze jest dobre. Mamy przypadek z ubiegłego roku , gdzie 4-osobowa rodzina z Oruni zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla mimo iż miała sprawny czujnik. Wiem iż ludzie chcąc w skrajnych przypadkach zaoszczędzić na temperaturze w mieszkaniu uszczelniają co się tylko da, okna , kratki wentylacyjne drzwi. Efekt jest taki ze umiera w Polsce rocznie w wyniku zatrucia TW nawet do 8% ludzi to stawia nasz kraj pod tym względem na trzeciej pozycji w UE. Szkoda że życie często przegrywa z bezmyślnością i głupotą.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx8 
 • +2

  _gość

  21.12.2011, 21:13

  To mają święta :(

  Odpowiedz
  IP: 82.145.xx8.xx9 
 • -1

  nick_gość

  22.12.2011, 00:06

  no przecież

  Przecież oni żyją.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx9.xx1 
 • -1

  _gość

  22.12.2011, 09:56

  Kto żyję ?

  Cytuj
  IP: 83.18.xx4.xx0 
 • +7

  jarq

  22.12.2011, 07:46

  te junkersy same proszą się już o wymiane

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia