Dwóch kierowców zatrzymanych po pościgach. Jeden miał blisko 2 promile!

(fot. KPP Tczew)
Dwóch kierowców zatrzymanych po pościgach. Jeden miał blisko 2 promile!
Zignorowanie sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych i niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo. Odpowie za nie dwóch kierujących, którzy podczas minionego weekendu zostali zatrzymani przez policjantów po krótkich pościgach. 34-latek wymusił pierwszeństwo policjantom, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei nietrzeźwy 42-latek zatrzymany po pościgu, miał blisko 2 promile w organizmie oraz aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Do dwóch taki sytuacji doszło podczas minionego weekendu na terenie powiatu tczewskiego.

- W piątek na jednej z ulic Pelplina kierujący audi wymusił policjantom służby patrolowej pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazujących zatrzymanie się do kontroli. Kierowca zignorował je, uciekając ulicami miasta. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 34-latek nie ma prawa jazdy. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.

Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny za nieustąpienie pierwszeństwa innemu pojazdowi, kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Do kolejnej sytuacji doszło w sobotę we wsi Stanisławie.


- Policjant z tczewskiej drogówki podał sygnał do zatrzymania kierującemu skodą. Mężczyzna nie zareagował i przyspieszył w kierunku Tczewa. Natychmiast za nim ruszyli policjanci. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby sprawdzić, co było powodem takiego zachowania kierowcy. Ten jednak nie reagował i kontynuował dalszą jazdę. Po krótkim pościgu w Dąbrówce Tczewskiej 42-latek został zatrzymany. Policyjne badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu chojnickiego. Ponadto mundurowi ustalili, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. - dodaje policjantka.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 30-letniego kierującego samochodem marki Kia, który nie miał prawa jazdy, a dodatkowo posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +17

  _gość

  15.01.2024, 13:27

  Do pierdla i po 30.000 PLN kary

  Tak kończą frajerzy !

  Odpowiedz
  IP: 78.9.xx7.xx7 
 • +10

  Driver._gość

  15.01.2024, 15:03

  Oraz....

  .....konfiskata narzędzi popełnienia przestępstwa!

  Cytuj
  IP: 46.113.xx2.xx1 
 • -3

  qq_gość

  15.01.2024, 17:00

  tytuł do wymiany pseudoredaktorki....z opisu wynika że obaj mieli po 2 promile zarówno ten w pelplinie jak i w dąbrówce...także tego znowu zonk... :)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.