Policjantka ostrzegała seniorów przed oszustami

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjantka ostrzegała seniorów przed oszustami
W ramach nadzoru nad zagadnieniem "Bezpieczeństwo seniorów" profilaktyk tczewskiej komendy spotkała się z seniorami z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakowcu. Podczas spotkania policjantka informowała jak, należy zachować się w określonych sytuacjach, aby nie paść ofiarą oszustwa popełnianego metodą "na wnuczka" czy "na policjanta". Przestępcy działający tymi metodami i ich zmodyfikowanymi wersjami co jakiś czas się uaktywniają. Policja apeluje o ostrożność do osób starszych i ich rodzin.

Profilaktyk tczewskiej policji prowadzi cyklicznie działania skierowane na ochronę seniorów przed różnego rodzaju oszustwami. W sobotę mł.asp. Wioleta Maras-Dudyńska przeprowadziła spotkanie profilaktyczne z seniorami z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakowcu w celu omówienia najczęstszych metod, jakimi posługują się sprawcy oraz wskazała sposoby na ich uniknięcie. W trakcie prowadzonych rozmów policjantka tłumaczyła seniorom, że sprawcy często podają się za krewnych, kurierów, policjantów, pracowników banku czy poczty. Wszystko po to, aby uwiarygodnić swoje działanie, oszukać pokrzywdzonego i zdobyć od niego pieniądze. Podczas spotkania funkcjonariuszka poruszyła także temat prawidłowego zabezpieczenia mieszkań oraz bezpieczeństwa poza domem, m. in na drodze czy w miejscach takich jak targowiska czy sklepy wielkopowierzchniowe. Mundurowa wyjaśniła także kwestię związana z cyberzagrożeniami.

W związku z działaniami "Bezpieczeństwo seniorów" policjantka przekazała numer telefonu do jednostki Policji oraz zachęcała uczestników do korzystania z aplikacja "Moja Komenda", czy narzędzia internetowego w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Pamiętajmy, aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom. Żaden policjant, czy też funkcjonariusz innych służb nie ma prawa żądać od nas przekazania żadnych pieniędzy. Jeśli to robi, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i powinniśmy jak, najszybciej wezwać prawdziwych policjantów uprzednio dokładnie rozłączając poprzednie połączenie. Apelujemy do rodzin osób starszych, aby również rozmawiali ze swoimi babciami i dziadkami, uczulając ich na takiego rodzaju zagrożenie. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszusta. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +5

  ._gość

  07.10.2022, 05:57

  !

  Nuda czy wyrafinowanie ???.....zero autorytetu , ,,"profilaktyk".....

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx1.xx3 
 • -8

  Dla kogoś może i nuda..._gość

  07.10.2022, 06:29

  Jak zostaniesz oszukany..

  To pierwszy będziesz w Komendzie..a może na dyżurze czynności poprowadzi z tobą pani profilaktyk ;)

  Cytuj
  IP: 83.21.xx3.xx0 
 • +7

  O _gość

  07.10.2022, 06:47

  Ostrzega przed sobą firma policja to BANDYCI

  Odpowiedz
  IP: 89.8.xx8.xx9 
 • +4

  do mądrali_gość

  07.10.2022, 09:32

  "To pierwszy będziesz w Komendzie..a może na dyżurze czynności poprowadzi z tobą pani profilaktyk ;)"

  Wiesz co znaczy słowo profilaktyk i profilaktyka? To znaczy zapobieganie. Wątpię, że gdy zostaniesz oszukany to profilaktyk będzie ci opowiadała o zapobieganiu oszukaniu...

  Odpowiedz
  IP: 92.38.xx8.xx8 
 • +3

  inkkj_gość

  07.10.2022, 10:14

  Mama ostrzegała

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx2.xx6 
 • +6

  Mózgotrzep_gość

  07.10.2022, 17:13

  Profilaktyk

  A na stole butelka wina - przed piciem też pani profilaktyk powinna przestrzec stare babki

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx3 
 • +2

  ._gość_gość_gość

  08.10.2022, 13:46

  Wyrazy szacunku .za informacje,opinie..

  ........"Panna" Profilaktyk ,, " gra w kulki i na nosie~ dla ludzi stwierdzili inne ludzkie podmioty z tej firmy "...... ?????"powodzenia

  Cytuj
  IP: 83.21.xx1.xx3 
 • -2

  Gość_gość

  08.10.2022, 17:05

  Oj kogoś serduszko boli ha ha ha

  "........"Panna" Profilaktyk ,, " gra w kulki i na nosie~ dla ludzi stwierdzili inne ludzkie podmioty z tej firmy "...... ?????"powodzenia"

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.