tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 05:07
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Informacyjne kłopoty na dworcu

Opublikowano: poniedziałek, 12.10.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 11

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Problemy z uzyskaniem informacji dotyczących połączeń kolejowych sygnalizowali nam nasi internauci. "Telefon nie odpowiada, a na dworcu zapytania mamy kierować do pań sprzedających bilety. Przecież to nie do pomyślenia na jednym z największych dworców w kraju" - usłyszeliśmy. PKP jednak uspokaja - owszem przez pewien czas na dworcu zapanował "informacyjny chaos", ale teraz wszystko ma wrócić do normy.

Informacja o godzinie odjazdu pociągu, szczególnie w okresie, kiedy prace modernizacyjne na torowiskach w okolicach Tczewa idą pełną parą i pociągi nie jeżdżą zgodnie z rozkładem, jest dla wszystkich podróżnych bardzo cenna. Dlatego nie można dziwić się zdenerwowaniu pasażerów, którzy nie mogą dowiedzieć się, o których odjedzie ich pociąg:

- Usiłowałem dowiedzieć się o wybranym połączeniu przez telefon, jednak mimo kilkukrotnych prób, nikt nie odebrał. Dlatego pofatygowałem się na dworzec, gdzie ku mojemu zdziwieniu okienko informacji było zamknięte, a o interesujące mnie kwestie, miałem dowiedzieć się w kasie biletowej. Tam długa kolejka, mnóstwo osób za chwilę ma pociąg, a ja miałem dopytywać się, jeszcze wydłużając kolejkę - opowiada nam nasz czytelnik.

Na szczęście okazuje się, że okienko informacyjne nie zostało zamknięte "na dobre". Sprawę wyjaśnił nam rzecznik PKP PR Pomorskiego Zakład Przewozów Regionalnych w Gdyni, Piotr Janicki:

- Od 28. września do 3. października informacja PKP w Tczewie wyjątkowo była nieczynna z powodu braków kadrowych wynikających z wysokiej absencji chorobowej oraz konieczności udzielenia urlopów wypoczynkowych. Poza godzinami pracy informacji stacjonarnej PKP w Tczewie, informacji o rozkładzie jazdy rzeczywiście udzielały kasy biletowe oraz informacja telefoniczna - numer telefonu 194-36. - wyjaśnia rzecznik.

PKP dodaje, że informacja stacjonarna jest teraz czynna codziennie od godz. 8:00 do godz. 20:00. O połączeniach można się również dowiedzieć pod numerem telefonu - tel. 058 721 65 55, bądź w internecie pod adresem http://rozklad-jazdy.pkp.pl
drukuj
Artykuł przeczytano 4959 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Pielgrzymi pomogli policjantom
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (11)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
PKP jak PZPN ~ Stańczyk_gość
IP: 88.199.xx0.xx5
Data: 12.10.2009, 00:31
Nie tylko z samą informacja na dworcu ale i z całym PKP (Pięknie K... Pięknie) należałoby postąpić tak jak i z PZPN-em winno się uczynić, czyli spalić zniszczyć i zbudować na nowo. Tak na serio to na dworcu z tą informacją jest katastrofa, co inna tablica to inny kurs pociągów. Sugerowałbym aby rozkład zawczasu sprawdzać w domu w internecie, gdyż tylko to w obecnym czasie zmieniającego się z dnia na dzień planu daję nam stuprocentową pewność, że pociąg który sobie dopasowaliśmy na pewno przyjedzie. W najgorszym wypadku pobiegamy z peronu na peron. A że tylko dwa póki co się ostały to i możliwość degrengolady ograniczona w tym względzie. Każdy podróżujący koleją wie, że są katastrofy, duże katastrofy oraz PKP, a teraz doszła nowa opcja, mianowicie PKP w czasie remontów. Przyjemność ze stania na peronie bezcenna, za wszytko inne w tym bilety zapłacisz ... Pozdrowienia dla wszystkich fanów PKP
Brak zdjęcia
0
Mówisz o Internecie ~ kasiara_gość
IP: 84.38.xx1.xx1
Data: 12.10.2009, 09:16
nawet tam sĄ podawane błędne informacje.Na tablicy co innego, w okienku co innego a w Internecie tez co innego POLSKA ;/
Brak zdjęcia
0
A co z tablicami odjazdów ... ~ taki-jeden_gość
IP: 88.199.xx7.xx0
Data: 12.10.2009, 09:33
Miały być wyświetlacze w hallu dworca i problem informacji by się rozwiązał ale PKP po remoncie w Tczewie 1994 rok podzieliło się na 16 spółek i ta inwestycja odpadła z finansowania (tablice tczewskie wiszą w ... Słupsku). Jest nadzieja na tablice przy zejściach na perony w ramach inwestycji PKP PLK (modernizacja E65) natomiast te w hallu to już "broszka" PKP Nieruchomości a Ci ledwo stoją na nogach ... ...By żyło się lepiej ...
Brak zdjęcia
0
"pojawily sie trudnosci" ~ echhh_gość
IP: 88.199.xx2.xxx
Data: 12.10.2009, 11:37
Jak to pojawily sie trudnosci, od zawsze pamiętam, ze na informacji nikt telefonu nie odbieral. i szybciej bylo pojsc na dworzec i samemu sprawdzic.
Brak zdjęcia
0
pracownik_gość
IP: 84.38.xx8.xx9
Data: 12.10.2009, 12:06
to że brak porządnej inf.to wynik złej reformy pkp bo każda spółka ma swoich pracowników i każda oszczędza na pracownikach (nie dotyczy administracji),którzy są potrzebni do bazpośredniego prowadzenia przewozów.Brak inf. to w skali od 1 do 10 to problem 1- 2 natomiast bezpieczeństwo przewożonych ludzi to juz 7-8 Proszę popytać pracowników PKP (kierowników,konduktorów,maszynistów) oczywiście anonimowo to podobnie jak w kopalniach.
Brak zdjęcia
0
zamieszanie ~ werka24_gość
IP: 88.199.xx3.xx7
Data: 12.10.2009, 15:03
jedno wielkie zamieszanie. szkoda gadac
Brak zdjęcia
0
pkp ~ rafalek_tcz_gość
IP: 83.17.xx9.xx8
Data: 12.10.2009, 15:19
Ja tam nie narzekam. Sprawdzam zawsze połączenie na rozkładzie internetowym, który uwzględnia najaktualniejsze zmiany do rozkładu (poza wyjątkami typu zerwana trakcja). I zawsze pociąg którym mam zamiar jechać jedzie i o odpowiedniej godzinie. Wiele zamieszania wprowadzają sami ludzie, którzy zamiast w informacji, szukają pomocy w kasach, pytają non stop z którego peronu.
Brak zdjęcia
0
lepiej sie od razu na auta przesiadac ~ misiatczew_gość
IP: 84.38.xx5.xx2
Data: 12.10.2009, 17:32
pkp to jeden wielki absurd ostatnimi czasy. Pociągi pozabierali , a studenci mają chyba na rolkach dojezdzac do szkół. Mają nas w głębokim poważaniu więc coraz więcej osób będzie się przesiadało na auta. I bardzo dobrze!! Kto może niech tak robi...niech tracą klientów ... Ja właśnie tak zrobie...szkoda mi tylko osób, które nie mają jak zmienić środka transportu.....
Brak zdjęcia
0
Informacja i Veolia. ~ Perek_gość
IP: 88.199.xx7.xx1
Data: 12.10.2009, 18:46
Pan rzecznik PKP PR nie dodał, że oprócz obsługi podróżnych w dziedzinie informacji, okienko informacji zamyka się w soboty i niedziele zlecając pracownikom obsługującym informację sprzedaż biletów miesięcznych dla firmy Veolia??? Ciekawe kto w tym ma interes? A poza tym baza danych w internecie nigdy nie jest aktualna ze wszystkimi zmianami wprowadzonymi telegramami służbowymi!
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 89.200.xx9.xx9
Data: 12.10.2009, 19:27
I JESZCZE CHAMSKO ODBIERZE TELEFON JAK JUZ ODBIERZE TONEM WSTRETNYM
Brak zdjęcia
0
CO TO MA BYĆ ~ ona_gość
IP: 88.199.xx1.xx0
Data: 01.04.2010, 09:45
ALE CO TO TERAZ ZA JAZDA ZE NAWET NIE MOZNA SIE DODZWONIC TO JEST JAKIEŚ NIE NORMALNE NIKT NIE ODBIERA TELEFONU I CIAGLE SA ZMIENIANE NR TELEFONU ZE NAWET JAK CHCESZ ZADZWONIC TO GADA ZE NIE MA TAKIEGO NR DAJCIE SPOKOJ LUDZIE TYLKO KASE BIERZECIE A NIC NIE ROBICIE.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew