tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 05:43
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Paliło się w fabryce keramzytu i samochodowym warsztacie

Opublikowano: wtorek, 24.01.2012, 00:07. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 16. do 22. zanotowano łącznie 16 zdarzeń, z czego 5 stanowią pożary, a 11 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

18.01.2012 r. Gniew, ul. Krasickiego - pożar w fabryce keramzytu,

W godzinach nocnych doszło do pożaru pyłu węglowego oraz filtra instalacji mielenia węgla. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej w celu obniżenia temperatury w filtrze workowym podały z drabiny mechanicznej jeden prąd wody. Następnie poprzez klapy rewizyjne w górnej części filtra przy użyciu keramzytu zasypano wnętrze filtra i pozostawiono otwarte klapy w celu oddymienia. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Tczew oraz 4 zastępy z OSP w Gniewie.

18.01.2012r. Czatkowy, gm. Tczew - dachowanie samochodu,

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażacy zastali samochód osobowy znajdujący na dachu na przydrożnej posesji. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie się kierującego do warunków panujących na drodze. Samochód postawiono pojazd na koła przy użyciu dźwigu typu HIAB. Kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

20.01.2012r. Rożental, gm. Pelplin, dachowanie samochodu,

Najprawdopodobniej na wskutek trudnych warunków panujących na drodze doszło do dachowania samochodu osobowego marki Audi. Pracujący na miejscu ratownicy przy użyciu narzędzi hydraulicznych do cięcia karoserii pojazdów wyciągnęli poszkodowaną osobę z samochodu i udzielili jej pomocy przedmedycznej. Następnie przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego. Po zakończeniu czynności ratowniczych pojazd postawiono na koła i uprzątnięto miejsce zdarzenia. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

22.01.2012r. Pelplin, ul. Mickiewicza - pożar warsztatu samochodowego,

W południe, najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, doszło do pożaru warsztatu samochodowego. W momencie przyjazdu pierwszej jednostki straży pożarnej na miejsce zdarzenia pożarem był już objęty w całości budynek wraz z wyposażeniem i znajdującym się w nim samochodem osobowym oraz opony samochodowe składowane w jego pobliżu. Po ugaszeniu widocznych objawów pożaru obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną na obecność ukrytych ognisk pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa konstrukcja drewniana oraz wykończenie, wyposażenie warsztatu, opony składowane w pobliżu warsztatu oraz samochód osobowy Mercedes. W działaniach brał udział jeden zastęp JRG Tczew oraz trzy zastępy z OSP Pelplin.

20.01.2012r. Zabagno, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy

Samochód VW uderzył w tył samochodu marki Audi, a następnie uderzył w drzewo. W skutek zderzenia ranna została jedna osoba, której kwalifikowanej pomocy medycznej udzielili strażacy znajdujący się na miejscu zdarzenia. Po przejęciu poszkodowanego przez Pogotowie Ratunkowe został on odwieziony do szpitala. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG Tczew ,1 zastęp z OSP Swarożyn oraz 3 zastępy z JRG Starogard Gdański.

Galeria zdjęć

Tczew - Pożar warsztatu w Pelplinie
Tczew - Pożar warsztatu w Pelplinie
Tczew - Pożar warsztatu w Pelplinie
Autor: KP PSP Tczew
drukuj
Artykuł przeczytano 3799 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Budowa Ronda 1 Maja
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
'ważniejsze wydarzenia' ~ Tabasko_gość
IP: 78.88.xx9.xxx
Data: 24.01.2012, 17:21
A żadne z nich nie dotyczy naszego miasta.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew