tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 10:38
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Razem mamy siłę, możemy zmienić świat. Maraton pisania listów w Tczewie

Opublikowano: Środa, 07.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 13

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Lokalna Grupa Amnesty International w Tczewie zaprasza do udziału w kolejnym, dwunastym już Maratonie Pisania Listów, który odbędzie się w tym roku w dwóch miejscach - Centrum Kultury i Sztuki oraz Fundacji Pokolenia. Celem imprezy jest napisanie jak największej liczby listów w obronie ofiar udokumentowanych przypadków naruszeń praw człowieka. Te zostaną przesłane do decydentów politycznych, od których zależy los tych ludzi. W tym roku organizatorzy zapraszają do wspólnego pisania przez całą dobę - od południa w sobotę do południa w niedzielę. Już 10 i 11 grudnia. W programie m.in. akustyczny koncert Romana Puchowskiego, który odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godz. 21:00 w Piwnicy Centrum Kultury i Sztuki, po koncercie pokaz fireshow.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, odbędzie się on już po raz dwunasty. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

W tym roku będzie można napisać list m.in. do Kim Dzong-Ila, domagając się zamknięcia obozu pracy Yodok i uwolnienia przebywających tam więźniów politycznych, list wsparcia dla Jabbara Savalana, więzionego studenta z Azerbejdżanu oraz list w obronie Fatimy Hussein Al-Badi skazanej na karę śmierci w Jemenie.

- Dołącz do obrońców praw człowieka! - zachęcają organizatorzy - Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. W zeszłym roku, w wyniku naszej akcji pomogliśmy m.in. Eminowi Mili, blogerowi z Azerbejdżanu i Femiemu Petersowi, działaczowi opozycyjnemu z Gambii.

W ubiegłym roku, w ponad 200 miejscach w całej Polsce napisano 145 000 listów. Jest to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.
Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać podczas Maratonu Pisania Listów znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl . Wersja papierowa będzie również dostępna dla wszystkich w miejscach, w których odbędzie się Maraton Pisania Listów.

Jak napisać taki list?

To jest bardzo proste. Przede wszystkim należy kierować się 5 podstawowymi zasadami: piszemy krótko, jesteśmy uprzejmi, opieramy się na faktach, mamy pozytywne nastawienie i nie ukrywamy się - tzn. warto napisać kim jesteśmy, czym się interesujemy. Dzięki temu możliwe jest, że szybko otrzymamy odpowiedź. Nasz list będzie również bardziej autentyczny. Znajomość języków obcych też nie jest wymagana - można pisać po polsku. Wówczas jednak warto podkreślić w treści nazwisko bohatera / bohaterki, żeby ułatwić adresatowi przyporządkowanie listu do konkretnej sprawy. Następnie warto zapoznać się z opisem sylwetki osoby, w sprawie której chcemy pisać i skorzystać z przygotowanych przez nas wskazówek.

Jak jeszcze możesz pomóc?

Przynieś znaczek na list. W prezencie od organizatorów otrzymasz przypinkę z logo Organizatora Maratonu. Koszt listowej przesyłki zagranicznej to 2,50 zł.

PROGRAM MARATONU:

10 grudnia 2011, sobota

godz. 12:00 - 24:00 Centrum Kultury i Sztuki (Piwnica) Tczew ul. Wyszyńskiego 10

11 grudnia 2011, niedziela

godz. 24:00 - 12:00 Fundacja Pokolenia Tczew, ul. Kołłątaja 9

- wystawa dobrych wiadomości
- pokazy filmów Amnesty International
- Koncert Romana Puchowskiego (godz. 21:00 CKiS Piwnica)
- pokaz fireshow.

Dodatkowo w programie: dyskusje, poczęstunek dla osób piszących i wyjątkowa atmosfera.

Więcej informacji na www.amnesty.org.pl

Organizatorzy i partnerzy: Fundacja Pokolenia, Centrum Kultury i Sztuki, Alternatywne Centrum Kultury ZEBRA, Amnesty International, Program „Młodzież w działaniu”, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie Morena, Euro Desk, Regionalne Centrum Młodzieży w Tczewie.

ROMEK PUCHOWSKI:Muzyk awangardowy i bluesowy. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek polskich i międzynarodowych składów oraz projektów muzycznych, wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, profesor warsztatów gitarowych. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i na basie. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę. Puchowski ma na koncie występy na różnych scenach Europy oraz na najważniejszych festiwalach i imprezach bluesowych. Współpracuje z czołówką bluesowych muzyków europejskich i nie tylko, m.in. z Keithem Dunnem, Nickiem Katzmanem i Sugarem Blue, znanym ze współpracy z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Jako jedyny bluesman brał udział w ogólnopolskim projekcie koncertowym "MISTRZOWIE GITARY". Puchowski latami studiował korzennego bluesa, grę Roberta Johnsona, Blind Willie Johnsona, Missisipi John Hurta. Z drugiej strony cały czas inspiruje go muzyka alternatywna, autorska, współczesny minimalizm artystów takich, jak: Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents, Wim Mertens czy Philp Glass.
Latem 2001 roku powołał do życie multimedialny projekt VON ZEIT. Muzyka Von Zeit opiera się na transie, to frywolny kolaż różnych gatunków i fascynacji. Puchowski współtworzy duety, tria, funkcjonuje w rozmaitych formacjach, jednak równie dobrze czuje się koncertując solo. Prezentuje na swoich solowych koncertach dynamiczne, żywiołowe show, oparte o muzykę z Delty Missisipi i autorskie piosenki. Dobra energia, poczucie humoru, bliski kontakt z publicznością, wspólne śpiewanie i ... tańce!

"Fascynujące brzmienie gitary Dobro i niski, coraz bardziej „czarny” głos Puchowskiego stawiają go w ścisłej czołówce tego typu wykonawców w Polsce".
Krzysztof Kuczkowski, "Gitara i Bass"

"Zapamiętajcie tę nazwę: Von Zeit. Pełne ognia utwory to nasz muzyczny typ na lato".
Katarzyna Zalewska, "Newsweek"

"Roman Puchowski to muzyk, który zaczynał od punk rocka, potem miał długi etap fascynacji bluesem, a teraz... No właśnie - trudno to nazwać. Ale jest to bardzo dobre. [...] Jak na niezależną krajową produkcję - wręcz rewelacyjnie".
Bartek Koziczyński, "Teraz Rock"
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1705 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Jeden z masowych grobów w Szpęgawsku
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (13)   Zmień kolejność
 
user_ico_C>K>M
-2
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 07.12.2011, 10:17
Ja bym proponował najpierw spróbować zmienić ten kraj. Tu również jest wielu niesłusznie skazanych, którym system zniszczył życie, z drugiej strony masa bandytów chodzi po wolności, bo prokuratura "nie może dopatrzyć się znamion przestępstwa".
Brak zdjęcia
+1
as_gość
IP: 109.207.xx6.xx0
Data: 07.12.2011, 12:01
Muszą być niezbite dowody by kogoś skazać , a jak są wątpliwości to interpretuje się je na korzyść.Nie można kogoś skazać niemając 100% pewności , że ta osoba podejrzana jest sprawcą , państwo polskie karząc bez pewności narażało by się na poźniejsze roszczenia odszkodowawcze tych osób w stosunku do władz ,które wszystkim odbiły by się czkawką. Odrębna kwestią jest to , że ludzie z wyrokami czekają lata na wykonanie kary , wszak tak łatwo nie jest się dostać do więzienia... ale to już odrębna kwestia patologii systemu penitencjarnego i braku miejsc dla "klientów- pacjentów". Mi tam się akcja podoba, tutaj też niechodzi o same te konkretne osoby i działania na ich rzecz , ale także o to by rozbudzić swiadomść ludzi w zakresie praw człowieka.
 
Brak zdjęcia
+1
gość_gość
IP: 78.88.xx7.xx3
Data: 07.12.2011, 14:16
To zajmij się tym skoro uważasz, że taka jest potrzeba.
 
user_ico_C>K>M
-1
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 07.12.2011, 19:00
as, ładna formułka, ale niestety nie przystająca do rzeczywistości. Pisałem o prokuraturze, to co Ty piszesz odnosi się do sądu, ale żeby w ogóle ruszył proces, to najpierw działa prokurator. Niestety prokuratura nagminnie zachowuje się jak sędzia piłkarski, który jako jedyny na świecie nie widział "ręki boga" Maradony. Szaraczek w tym kraju sprawiedliwości się nie doprosi.
 
Brak zdjęcia
-1
taka sobie_gość
IP: 153.19.xx1.xx0
Data: 07.12.2011, 12:03
słuszna uwaga. może "ktoś" z własnego podwórka?
Brak zdjęcia
+1
Proponuje zacząć od Tomasza Grodzkiego z Polski... ~ Lokis_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 07.12.2011, 14:49
"Wiceprezes Pepeesu stracił zdrowie w areszcie Przesiedział pół roku w celach z przestępcami. Przypłacił to zdrowiem, a sąd go uniewinnił. Dziś Tomasz Grodzki walczy o odszkodowanie od państwa...", całość http://pwp.pb.pl/2499872,3530,wiceprezes-pepeesu-stracil-zdrowie-w-areszcie link Po co szukać ofiar łamania praw człowieka w dalekiej Korei, skoro na miejscu mamy multum pokrzywdzonych ?
Brak zdjęcia
+3
_gość
IP: 109.207.xx6.xx0
Data: 07.12.2011, 15:12
Jakbyście sie zajeli działalnościa Amnesty to byście wiedzieli , że działa dla wszytskich państw oprocz tego w którym się mieszka.Czyli przykładem polacy działaja dla korei, korea dla siebie nie może działać, ale może działać dla polski.
 
Brak zdjęcia
+2
trab_gość
IP: 109.197.xx6.xx8
Data: 08.12.2011, 09:09
dokładnie jest tak jak pisze gość. między innymi jest taka zasada po to by utrudnić wpływanie rządów na lokalne grupy Amnesty i wyeliminować wykorzystywanie organizacji do doraźnych celów politycznych. Widać zresztą po komentarzach, że ta zasada ma ogromną rację bytu.
 
user_ico_C>K>M
-2
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 08.12.2011, 18:09
Tak, ma rację bytu, dzięki niej organizacja jest totalnie niezależna i totalnie marginalna, przyciąga głównie pewien typ lewoskrętnych kosmopolitów, powszechnego poparcia mieć nie będzie.
 
Brak zdjęcia
-1
Policyjnych bandytów do pierdla ~ kibic_gość
IP: 109.207.xx4.xx3
Data: 07.12.2011, 19:13
Jest spora grupa prześladowanych sądownie i policyjnie przeciwników reżimu Tuska i Komorowskiego, może AI wystąpi w ich obronie? Ostatni Marsz Niepodległości w Warszawie i jego następstwa sądowe pokazały co jest warta AI - to kolejne kółko wspierające michnikowszczyznę i postępactwo. Uwolnić Piotra "Starucha" Staruchowicza!
Brak zdjęcia
0
vbbvb ~ eda_gość
IP: 178.235.xx0.xx9
Data: 07.12.2011, 19:27
ej no zalll ja chce oswietlenia swiatecznego NA MOSCIE!!!
Brak zdjęcia
0
wit20_gość
IP: 195.191.xx0.xxx
Data: 09.12.2011, 14:01
Koncert Romka Puchowskiego jest nie w niedzielę, a w sobotę. Organizatorzy nie popisali się rozsyłając mało sprecyzowane informacje.
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 109.207.xx6.xx0
Data: 09.12.2011, 21:46
No jesli maraton jest do 12 w niedziele to wiadomo ze w ramach maratonu nie moze puchowski spiewac i grac w niedziele o 21...
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew