Mężczyzna zatrzymany z amfetaminą

Narkotyki
Mężczyzna zatrzymany z amfetaminą
Tczewscy policjanci zatrzymali osobę, która miała posiadać narkotyki. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna na co dzień zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą w jednej z tczewskich szkół.

O sprawie powiadomił nas jeden z czytelników. Z jego informacji wynika, że osoba, która została zatrzymana przez tczewskich mundurowych, ma kontakt z młodzieżą - m. in. w jednej z tczewskich szkół. Mężczyzna został zatrzymany przez tczewskich policjantów. Oficer prasowa policji nie zdradza tożsamości zatrzymanego, ale potwierdza, że w dniu wskazanym przez czytelnika miało miejsce zatrzymanie związane z narkotykami.

- 16 lutego tego roku, policyjni wywiadowcy zatrzymali jedną osobę, która miała przy sobie narkotyki. Zabezpieczona przez policjantów substancja to najprawdopodobniej amfetamina (środek został przekazany biegłemu do szczegółowych badań laboratoryjnych). - mówi st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka tczewskiej policji.

Śledczy przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat więzienia.

W Urzędzie Miejskim w Tczewie, który nadzoruje pracę szkół, zapytaliśmy o tę sprawę.

- Dyrektor jednej ze szkół otrzymał z Prokuratury Rejonowej w Tczewie pisemną informację, że Prokuratura Rejonowa nadzoruje dochodzenie, w toku którego przedstawiono zarzut w stosunku do jednego z nauczycieli. W związku z powyższym, dyrektor szkoły podjął stosowne działania, zgodne z przepisami prawa. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego.

Jeżeli sąd uzna zarzuty za zasadne, oprócz kary przewidzianej kodeksem karnym, mężczyźnie grożą także konsekwencje służbowe. Zgodnie z polskim prawem, stosunek pracy nauczyciela ulega wygaśnięciu dopiero w przypadku prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie (art. 26 ust. 1 pkt 3 Karty Nauczyciela). Przedstawienie zarzutów karnych nie daje podstaw do stwierdzenia wygaśnięcia stosunku pracy.

Wykorzystane zdjęcie jest poglądowe.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...