Mieszkańcy Rokitek wnioskowali o zmiany w rozkładzie linii 502

Wystartował Gminny Transport Publiczny (fot. Tcz.pl)
Mieszkańcy Rokitek wnioskowali o zmiany w rozkładzie linii 502
Mieszkańcy Rokitek spotkali się z przedstawicielami Urzędu Gminy Tczew i przewoźnika BE-MA, który realizuje usługi transportowe na rzecz gminy. Apelowali o dostosowanie godzin odjazdu linii 502 do odjazdów miejskich autobusów linii 7 i 17. Na spotkaniu padły deklaracje.

Od połowy lutego gmina Tczew ma własny transport autobusowy (pisaliśmy o tym tutaj ). W sumie gmina uruchomiła 10 linii o układzie szkieletowym, dojeżdżających do większości miejscowości. Przed uruchomieniem transportu od jesieni ubiegłego roku z Rokitek do Tczewa jeździła bezpłatna linia 500 - mieszkańcy podtczewskiej wsi dojeżdżali do przystanków miejskich - gdzie mogli przesiąść się na linie 7 i 17. Obecni na zebraniu podkreślali, że nowa płatna linia nie wszystkim pozwala na dojechanie do pracy na czas, bo brakuje skorelowania z komunikacją miejską, szczególnie w szczytowych godzinach.

- Mój pociąg przyjeżdża o 19 i ja nie mam czym dojechać, dlatego że "17" i "7" jedzie o 19.15, a kiedy jedzie "502"? - pytała jedna jedna z mieszkanek. - Widzę, że jedzie autobus w drugą stronę - czasem nawet jedna osoba nie jedzie. (...) Stoję na przystanku, autobus miał być 20 minut wcześniej - dzwonię na podany numer - a pani odpowiada - czemu pani dzwoni do biura.

Robert Krawczyk, przedstawiciel przewoźnika - firmy BE-MA z Gołębiewa, tłumaczył, że komunikacji nie da się tak zorganizować, że będzie pasować wszystkim pasażerom. Przepraszał za to, jeśli jakiś kurs wypada z rozkładu.

- Jeśli chodzi o sieć gminną, autobusy wjeżdżające co pół godziny do centrum są rozwiązaniem pośrednim - mówił przewoźnik, zapewniając, że mieszkańcy mają możliwość przesiadki na miejskie linie.

Mieszkańcy apelowali o przesunięcia minutowe rozkładów, szczególnie w godzinach porannych.

- My nie jesteśmy wygodni. Nam nie chodzi o to, abyście państwo wprowadzili trzeci, czwarty, piąty autobus - tylko dostosowali rozkłady, bo to 5 minut nam robi różnicę - mówiła inna mieszkanka.

Mieszkańcy pytali wójta o to, jakie koszta gmina poniosła na organizację pilotażowej linii 500 i dlaczego komunikacja z Rokitek nie jest już bezpłatna.

- To była linia pilotażowa. Mieszkańcy wypełniali ankiety. 350 osób zjeżdżało nią. Chcieliśmy sprawdzić, jakie będzie zainteresowanie - mówił wójt Krzysztof Augustyniak.

Część mieszkańców mówiła, że poza godzinami szczytu duże autobusy jeżdżą puste.

- Była linia 500, która nam pasowała, a teraz są dwie linie - a pod 7 i 17 nie pasują. - mówili. - Autobusy wożą powietrze, a pan za to płaci. - mówiła część mieszkańców.

Przedstawiciel przewoźnika wyjaśniał, że w godzinach szczytu na liniach jeździ 100 dzieci.

- O wiele tańszym rozwiązaniem jest puszczenie do końca dnia dużego autobusu niż zakup, ubezpieczenie i podmiana na mniejsze autobusy. - mówił Krawczyk. - Albo jeździmy dużymi autobusami, albo nie jeździmy wcale.

Mieszkanki wsi zwracały uwagę na brak opiekunek podczas dowozów szkolnych - przewoźnik przekonywał, że opiekunki są już zatrudnione i będą sprawowały opiekę nad dziećmi w czasie przejazdów.

Wójt zapowiedział, że uruchomi 5 dodatkowych połączeń, które będą skomunikowane z miejskimi liniami 7 i 17. Nowe połączenia mają pojawić się już w marcu. Kolejne spotkanie dotyczące komunikacji odbędzie się m. in. w Lubiszewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (52)
dodaj komentarz

  • wybieraj mądrze_gość

    22.02.2024, 07:17

    wolność od prezydenta MP

    apel do mieszkańców Rokitek , nie przyłączajcie się NIGDY DO TCZEWA. Bądźcie wolnymi . Nie głosujcie na Pobłockiego...

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx9.xx3 
  • mieszkancy_gość

    22.02.2024, 07:39

    Własnie, że nie

    Za takie autobusy, kóre się co chwile psują. Za autobusy które co chwile nie przyjeżdżają. Za komunikacje zrobioną szybko i pod wybory, stanowczo zaczynamy mówic obecnemu wójtowi NIE. Patrzcie jak wyglądają w gminie autobusy: tnij.tcz.pl/?u=d74fb2

    Cytuj
    IP: 107.189.xxx.xx3 

    rokitki_gość

    22.02.2024, 08:17

    Krytykują wójta, że mało pasażerów . To jest nowa komunikacja. Oczywistym jest, że dopiero po jakimś czasie można się przekonać jakie trasy są oblegane a jakie nie. Wójt jeździ na każde spotkanie z mieszkańcami. To rzadki standard wśród włodarzy. Naprawdę do tej pory ze śliwiński mogłam się dostać tylko pieszo do Tczewa lub taksówką. Te autobusy mocno ułatwiają życie

    Cytuj
    IP: 104.244.xx7.xx2 

    brawo_gość

    22.02.2024, 08:23

    Wójt zapowiedział, że uruchomi 5 dodatkowych połączeń, które będą skomunikowane z miejskimi liniami 7 i 17 No czyli problem rozwiązany. I po co dmuchacie hejt na naszego wójta? Nikt powtarzam nikt nie zadbal o nas tak jak ten czlowiek

    Cytuj
    IP: 45.139.xx2.xx6 

    yu_gość

    22.02.2024, 08:27

    Wiecie co? Ta komunikacja to jest coś! Poza tym czemu inni typu Pan Taflinski, Pan Kowalski nie chodzą na żadne spotkania z mieszkańcami? Pan Augustyniak jest wszędzie. Szanuje nas.

    Cytuj
    IP: 89.58.xx1.xx6 

    ed_gość

    22.02.2024, 10:06

    yu ty przyd**asie wójta posłuchaj

    przecież Tafliński jest radnym ze swojej wsi to dlaczego ma chodzić na spotkania do Śliwin a Kowalski nie jest radnym to co też ma jeździć na spotkania? ogarnij się i pomyśl zanim coś napiszesz

    Cytuj
    IP: 87.205.xxx.xx0 

    Wojt=PiS_gość

    22.02.2024, 13:38

    jak slysze i czytam trolli wojta to, az mi rzygac chce sie, to, tak jakbym slyszal PiS ! trzeba bedzie sprawdzic przyd***sow wojta tak, ja Pegasus

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3 

    przeswietlic wojta i _gość

    22.02.2024, 13:43

    jego klakierow !

    Wojt wam niczego nie dal ! tak samo jak PiS wam niczego nie dal to, podatnik za wszystko placi i trzeba te zgraje propwojta sprawdzic, bo to zaczyna smierdzic tlustymi kotami i nie moj glos wyboryczy na obecnego wojta !

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3 

    za wszystko placi podatnik_gość

    23.02.2024, 11:17

    widac jak na dloni, reklama przedwyborcza Wojta na koszt podatnika

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3 
  • basia_gość

    22.02.2024, 07:41

    Autobusy z Gminy co raz częściej powodują korki w mieście. Blokują autobusy miejskie i inne samochody. FUSZERKA!

    Odpowiedz
    IP: 23.154.xx7.xxx 
  • w_gość

    22.02.2024, 08:18

    4 autobusy gminy które wjeżdżają do miasta powodują korki? Drogą opozycji która siedziała tyle lat cicho. Ey macie ludzi za idiotów?

    Cytuj
    IP: 104.244.xx7.xx2 

    Robert_gość

    22.02.2024, 08:24

    Przecież te autobusy jeżdżą 1 na godzinę. Aż strach pomyśleć co by było, jakby ludzie nimi jadący przesiedli się do aut. Paraliż miasta gwarantowany.

    Cytuj
    IP: 89.64.xx5.xx8 

    ANDRZEJ_gość

    22.02.2024, 08:40

    BLOKUJĄ TO CI SIĘ RECEPTORY NERWOWE W MÓZGU

    Cytuj
    IP: 155.133.xx7.xx9 

    Kierowca_gość

    23.02.2024, 06:29

    Korki

    Korki powodują duża ilość samochodów osobowych, a nie autobusy komunikacji. Jak Pani nie wie to się nie wypowiada.

    Cytuj
    IP: 78.30.xx4.xx3 
  • Kampania _gość

    22.02.2024, 07:48

    Kampania trwa w najlepsze, a tcZpl wiadomo czyja tube dmucha :) meteoru i tak nic nie przebije

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx7.xx9 
  • trutu_gość

    22.02.2024, 08:25

    Obecny Wójt jest bezpartyjni. I chwała za to. Jego przeciwnik prawdopodobny czyli Pan kowalski to był z PiSu. Nie lubię PiSu

    Cytuj
    IP: 45.139.xx2.xx6 

    srutututu_gość

    22.02.2024, 10:00

    obecny wójt był w ZOMO

    nie lubię ZOMO

    Cytuj
    IP: 87.205.xxx.xx0 

    Towarzyszka Balbina_gość

    22.02.2024, 18:45

    tez komunistka PiS

    Zomo komunista

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3 
  • Robert_gość

    22.02.2024, 08:18

    "Za takie autobusy, kóre się co chwile psują. Za autobusy które co chwile nie przyjeżdżają. Za komunikacje zrobioną szybko i pod wybory, stanowczo zaczynamy mówic obecnemu wójtowi NIE. Patrzcie jak wyglądają w gminie autobusy: tnij.tcz.pl/?u=d74fb2 "

    Oczywistym jest, że autobusy mają awarie w czasie jazdy, a nie podczas nocnego postoju na bazie. Ta awaria przy współpracy z autoryzowanym serwisem została usunięta w ciągu kilkudziesięciu minut i autobus wrócił na trasę. W tym czasie z bazy wyjechał autobus rezerwowy. Awarie będą, bo sprzęt pracuje, ważne, że BE-MA ma moce przerobowe do szybkich napraw oraz autobusy rezerwowe, aby komunikacja kursowała bez przerw.

    Odpowiedz
    IP: 46.113.xx0.xx0 
  • joker_gość

    22.02.2024, 08:29

    . Wyobrażacie sobie żeby tak miasto reagowało że od razu zmiana rozkladu jazdy? Czasem zazdroszcze że mieszkam w mieście a nie w gminie

    Odpowiedz
    IP: 89.58.xx1.xx6 
  • zdradza twoj IP_gość

    22.02.2024, 18:47

    IP troll wojta

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3 
  • Michał_gość

    22.02.2024, 09:49

    To jest miś na miarę naszych możliwości!

    Czyli zrobiono coś przed wyborami ale wyszło jak zawsze, po polsku. A te odpowiedzi są przekomiczne, na zasadzie "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz". Do tego "Albo jeździmy dużymi autobusami, albo nie jeździmy wcale." to ja proponuje, żeby nie jeździli wcale. Przynajmniej nie będzie trzeba płacić za takie usługi, gdzie nikt z nich nie korzysta, środowisko nie będzie tak obciążone spalinami z autobusów, które wożą powietrze. Po co była uruchamiana ta komunikacja skoro rozkład jazdy nie jest dostosowany do linii miejskich, które są dostosowane do rozkładu jazdy pociągów? Po co były wydane pieniądze na usługi, z których nikt nie korzysta, bo w takiej formie nikomu się nie przydadzą. Na zasadzie "Mariusz zrób komunikację i Mariusz zrobił komunikację".

    Odpowiedz
    IP: 188.147.xx9.xx7 
  • Robert_gość

    22.02.2024, 11:03

    Jako autor tych słów spieszę wyjaśnić, że kontekst był taki, że lepiej jest jak jadą duże auta, bo tylko takie są dostępne. Niegospodarnością gminy by było oczekiwać zakupu dodatkowo mniejszych autobusów. Co jest droższe niż przepalanie paliwa w tych które już są

    Cytuj
    IP: 5.173.xx8.xx8 

    Matti_gość

    23.02.2024, 06:21

    Wszystko jest dostosowane

    Jak nie jest dostosowana, dlaczego ktoś się wypowiada nie sprawdzając czegoś, pilotażowa 500 jeździła częściej aby dopasować połączenia i sprawdzić obłożenie i była możliwość dalszej jazdy tylko 7 i 17 teraz jak gminne autobusy mogą w końcu wjeżdzać do miasta można kontynuować jazdę komunikacją miejską 3, 4, 5 , 7, 17, 2 czego niektórzy nie mieli okazji sami sprawdzić tylko komentują i wprowadzają w błąd. A teraz jak ktoś zajedzie o 10-20 minut przed 7 albo 17 to od razu pretensje, naprawdę niektórzy by chcieli spod furtki domu i do pociągu od razu i najlepiej nie czekać, a wcześniej jak jeździli latochą, która jak miała pełno to nie zajeżdżłla wcale małym busikiem albo piechotą do cmentarza na Rokitki

    Cytuj
    IP: 185.167.xx2.xx3 
  • zomo biskupia góra_gość

    22.02.2024, 10:33

    zomo było skuteczne

    "nie lubię ZOMO"

    a gdzie był w jakiej kompani , bo nie pamiętam go z ulicy ...

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx9.xx3 
  • Trabki_gość

    22.02.2024, 11:39

    Autobusy

    Co za debil podjal decyzje aby autobusy gminne konczyly kursy pod mcdonaldem, wszystkie autobusy powinny konczyc i zaczynac kurs na pkp tczew a nie na wyp***owie, ludzie chca dojechac z trabek i innych miejscowosci pod pkp gdzie moga sie przesiasc na pociag, ale to decyzja warta przydomla debil

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx0.xx1 
  • Mieszkaniec Rokitek_gość

    22.02.2024, 11:43

    Przyłączmy się do Tczewa. Wiele problemów po prostu zniknie. Będzie darmowa komunikacja, zniżki na parkowanie, a tak jestem na wszystkim stratny. Do pracy i tak dojeżdżam samochodem...

    Odpowiedz
    IP: 185.220.xx1.xx0 
  • Bsh_gość

    22.02.2024, 17:59

    To czemu mieszkasz w Rokitkach a nie w Tvzewie? Wiesz ile ja jako mieszkaniec Tczewa jestem stratny ze nie mieszkam w Gdańsku?

    Cytuj
    IP: 46.112.xxx.xx9 

    Do Bsh_gość

    23.02.2024, 08:26

    @Bsh To czemu nie mieszkasz w Gdańsku?

    Cytuj
    IP: 185.233.xx0.xx3 
  • Janek z Rokitek_gość

    22.02.2024, 11:44

    Po co pisać bez sensu

    Widzę, że większość piszących nie była na zebraniu w Rokitkach, oczywiście pojawili się klakierzy wójta i krytykanci władz gminny, komunikacja jest na pewno potrzebna ale trzeba to robi z głową. Pomysł oczywiście pod wybory a pieniądze nasze, z naszych podatków, wójt ciągle mówi że dał - dał z własnych pieniędzy? Obce pieniądze wydaje się super, każdy z nas by to potrafił, podobno zatrudniono firmę, która to policzyła (skąd wiedzą ilu jest chętnych na korzystanie z transportu gminnego - gdzie ukazały się ankiety?, Założono, że wszędzie z każdej miejscowości będą jeździć osoby potrzebujące transportu, duże autobusy jeżdżą z uczniami do szkół gminnych, A POTEM PRAWIE PUSTE JEDNA DWIE OSOBY - STAĆ NASZĄ GMINĘ NA TAKIE WYDATKI BO W PLANACH ZAMÓWIEŃ NA 2024 JUŻ WIPSANO DWIE POŻYCZKI RAZEM NA 11 MLN ZŁOTYCH. Jak firma Bema jest taka prężna to może w czasie mniejszego obłożenia dać mały bus - jeżdżą takie z dziećmi do szkoły, pojedynczy bilet kupowany codziennie na trasie do Tczew jest tańszy niż bilet miesięczny, wójt pytany o to odpowiada, że trzeba robić koszty, bo urząd marszałkowski zwraca za to pieniądze. Wójcie planuj z głową bo wydajesz Nasz a nie swoje pieniądze.

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx4.xx5 
  • Rokitki_gość

    22.02.2024, 12:27

    Brawo Panie Wójcie, za Nasze pieniądze robi Pan sobie swoją kampanię wyborczą. Czy to prawda o tych pożyczkach? A te bilety miesięczne droższe żeby wyciągnąć kasę z urzędu marszałkowskiego??? A skąd urzad marszalkowski ma pieniądze???? To nie zabiera Pan pieniędzy tylko Gminy ale i od każdego obywatela. Tak drodzy Państwo wszyscy składamy się na kampanię Wójta. Brawoooo

    Odpowiedz
    IP: 78.30.xx3.xx1 
  • Karo_gość

    22.02.2024, 12:49

    "Jako autor tych słów spieszę wyjaśnić, że kontekst był taki, że lepiej jest jak jadą duże auta, bo tylko takie są dostępne. Niegospodarnością gminy by było oczekiwać zakupu dodatkowo mniejszych autobusów. Co jest droższe niż przepalanie paliwa w tych które już są"

    A Pan w gminie jest zatrudniony czy jak? Chyba dużo Pan kasy dostał że prowadzi pan kampanię wójta Mam nadzieję że wyborcy podziękują wójtowi za to, że dzieci nie mogą spokojnie z szkół dojechać do domu.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx7.xx3 
  • Robert_gość

    22.02.2024, 14:24

    Ludzie pytają czy muszą jechać duże autobusy, więc odpowiadam, że muszą. Ma Pan przykład u Pana Latochy, że małe busy w godzinach szczytu nie zabierają wszystkich chętnych. Tak więc żadna kampania. Po prostu odpowiednia usługa, taka jaka powinna być. Naprawdę to żaden wstyd wprowadzić XXI wieczne standardy.

    Cytuj
    IP: 5.173.xx8.xx8 
  • darmowe_gość

    22.02.2024, 14:02

    jakie darmowe ?

    Takie pitolenie, gdyby było zapotrzebowanie to by tam autobus już dawno jeździł... teraz wojt chce wytrącić argument darmowej komunikacji, który miał być powodem dla którego ludzie z Rokitek będą chcieli być wchłonięci do miasta.... oni tam się przepychają za kasę .. kogo ta kasa ? odpowiedzcie sobie sami

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx4.xx3 
  • LOLI_gość

    22.02.2024, 14:14

    "Jako autor tych słów spieszę wyjaśnić, że kontekst był taki, że lepiej jest jak jadą duże auta, bo tylko takie są dostępne. Niegospodarnością gminy by było oczekiwać zakupu dodatkowo mniejszych autobusów. Co jest droższe niż przepalanie paliwa w tych które już są"

    A mi się nie podoba, że duży autobus jeździ na Rokitki. Ta droga nie jest przystosowana do mijania się z tak dużym pojazdem.

    Odpowiedz
    IP: 78.30.xx3.xx1 
  • Robert_gość

    22.02.2024, 14:27

    Rozumiem, ale brak szkół i innych usług dla tak dużej grupy mieszkańców wymaga użycia w szczycie dużych autobusów. Gmina może oczywiście wymagać potem mniejszych, ale to podniesie koszt, więc będzie mniej kilometrów zrobionych, bo przepalić paliwo w dużym aucie to 1/3 kosztów zakupu i utrzymania drugiego pojazdu, który pali tylko trochę mniej paliwa.

    Cytuj
    IP: 5.173.xx8.xx8 
  • Realista hehe_gość_gość

    22.02.2024, 15:27

    Tylko do wyborów

    Tylko do wyborów będzie tyle kursów, potem zobaczycie utną o połowę jak nie lepiej, bo wszystko będzie podyktowane redukcją kosztów bla bla bla, a nowe wielomilionowe pożyczki będą zawierane w kolejnych latach na spłatę takich kwiatków (bo na stronie gminy jest chyba informacja, że na 6 lat + przedłużenie na 2 kolejne). Najlepsze, że na fejsbuku chwali się jakich to inwestycji nie dokonał, tylko, że co najmniej połowa z nich rozpoczęła się i była wpisana w plany budżetu na kolejne lata za Rezmerowskiego, także sukces był potrzebny po prostu hehe stąd te autobusy. Kto ma trochę oleju w głowie ten widzi co się dzieje i że przypomina to działania PiS przez ostatnie 8 lat... I tak jest bezpartyjny, ale kto zapraszał do siebie na kawki regionalnych pisowcow pokroju Smolińskiego i Rabendy ??? Niech Wam te zdjęcia z wizyty Sroki i Swilskiego nie zamażą obrazu oni to robili po GŁOSY, a August myślał, że jest sprytny i gra z władzami centralnymi na 2 fronty się opłaci... Hehe

    Odpowiedz
    IP: 77.111.xx6.xx4 
  • Rafał _gość

    22.02.2024, 17:26

    Kociewiaki

    Powiem tak tym kociewiackim wieśniaka którzy na forum wylewają swoje żale szczerze współczuje bycia pokrzywdzonym przez los. Jak się nie podoba z buta zapierda..lać kociewiaki wieś. Otwórz swoją firmę jeden z drugim to wasz tabor bedzie sprawny. Wy nawet pojęcia nie macie ile trzeba mieć w głowie żeby taka firmę opanawac. Pozdrawiam przedstawicieli BE MA Bus. A wy kociewiaki z buta do flexa i dovisty robić !!!!

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx3.xxx 
  • tluste koty dla _gość

    22.02.2024, 18:54

    pisowskich milionerow a dla wojta takze?

    reklama wojta na koszt podatnika, bo za wszystko placi podatnik

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3 
  • Kociewiak_gość

    22.02.2024, 19:01

    Robert żyłka Ci pękła od opanowywania firmy? Zabieraj te złomy

    Odpowiedz
    IP: 91.149.xx6.xx4 
  • Robert_gość

    22.02.2024, 20:45

    Chyba mnie z Rafałem pomyliłeś, to on tu ma jakieś uwagi do kociewiaków. Jakoś większość pasażerów sobie te "złomy" chwali, że wygodne, że łatwo się wsiada, że wózek wejdzie. Zabawne, że większość negatywnych komentarzy piszą osoby nie korzystające z komunikacji.

    Cytuj
    IP: 89.64.xx5.xx8 
  • gosc_gość

    22.02.2024, 22:15

    Robert a większość z 2 to ile?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx7.xx7 
  • Gosc2_gość

    22.02.2024, 22:36

    Większość z dwóch to całe 1,5 albo chłopa albo litra . To w sumie nic na dwóch ????????. Bus latochy pełny a gt pusty ??????? Robert zrób coś z tym !

    Cytuj
    IP: 5.173.xx0.xx2 
  • Rafał _gość

    22.02.2024, 23:41

    Kociewiaki

    "Chyba mnie z Rafałem pomyliłeś, to on tu ma jakieś uwagi do kociewiaków. Jakoś większość pasażerów sobie te "złomy" chwali, że wygodne, że łatwo się wsiada, że wózek wejdzie. Zabawne, że większość negatywnych komentarzy piszą osoby nie korzystające z komunikacji."

    Kociewiaki to kociewiaki Rób swoje Robert bo oni wam zrobią foto ze stoisz na rodzie po awari manem nm a sam leci tico i wszystkie kontrolki się pała plus łyse opony Wójt nie robi zle,robi jeszcze gorzej Życzę wam powodzenia Ps Wasi partnerzy maja super tabor na Lpp i innych przewozach Pozdrawiam W Tczewie nawet jak kupisz nowy autobus to powie ze lampka led za mocno swieci. Tcz.pl = debil.pl

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx3.xxx 
  • Robert_gość

    23.02.2024, 07:29

    Tak tańczysz jak Ci szef każe, a że współwłaścicielem tcz jest Pan Latocha, to pracownicy robią za klaunów w tym cyrku. Na szczęście dla nich też jestem pracownikiem etatowym, więc podchodzę do tych wpisów ze zrozumieniem :)

    Cytuj
    IP: 5.173.xx2.xx7 
  • Kisio_gość

    23.02.2024, 07:47

    Finansowanie transportu

    I znowu czytam te wypociny inteligentnych inaczej, klakierów Augusta. August chwali się wszędzie, miedzy innymi na ulotkach wydrukowanych za gminną kasę, że zorganizował transport gminny, że pozyskał przeszło 35 mln zł na ten cel. Wyjaśniam, 35mln zł to kwota przyznana na 10 lat, czyli około 3,5 mln rocznie. Gratuluję organizatorowi transportu jeżeli kwota 3,5 mln wystarczy na cały rok. Organizator transportu się nie martwi, ponieważ podpisał umowę, która niedobór pieniędzy w transporcie przerzuca na gminę. August nawet nie wie, bo nikt mu tego nie wyliczył, ile docelowo będzie kosztowała go fanaberia w postaci transportu gminnego. I gdyby cała inwestycja, była zrealizowana w profesjonalny sposób, to nie byłoby się do czego przyczepić, ale jak słyszę o przystanku przesiadkowym w Dąbrówce Tczewskiej to przychodzą mi do głowy niecenzuralne słowa, których nie przytoczę. Podsumowując. August nie nadaje się do zarządzania, a tym bardziej na wójta gminy. Jego niekompetencja poraża. Zapytam August, gdzie twoje spełnione obietnice wyborcze. Śmieci za darmo, Szkoła w Lubiszewie Tczewskim, Nowy budynek gminy, Oczyszczalnia ścieków w Szpęgawie, Świetlica w Miłobądzu, Rokitkach, Goszynie. Transport gminny to kiełbasa wyborcza.

    Odpowiedz
    IP: 91.149.xx0.xx5 
  • kO _gość

    23.02.2024, 09:46

    No jak to gdzie obietnice

    Przecież on już głosy uzyskał. Postawił w tych wioskach gdzie były PGRy parę lamp solarnych, placów zabaw i położył płyty na drogach gruntowych i ludzie za nim pójdą.... Bo niestety im wystarczy dać kostkę czekolady (a w podatkach i opłatach zabierać 2 duże tabliczki). PiS to samo robił tylko na wschodniej części Polski żeby zyskać "twardy i oddany elektorat"...

    Cytuj
    IP: 77.111.xx6.xx4 
  • Xxx_gość

    23.02.2024, 08:39

    Ostatnio odbierałem żonę bo była na kawie u koleżanki w Śliwinach i przejeżdżał raz bus raz autobus z samym kierowca więc może same busy jeżdżą no chyba że rano jak dzieciaki do szkół jeżdżą to jest potrzeba

    Odpowiedz
    IP: 87.116.xx7.xx1 
  • Kociewiak_gość

    23.02.2024, 12:29

    Robert kto się przezywa ten się tak sam nazywa. Jesteś na etacie w Be Ma jako dyspozytor czy w Gminie zastępcą wójta? W sumie pasujesz do tego cyrku

    Odpowiedz
    IP: 91.149.xx6.xx4 
  • Gosc_gość

    23.02.2024, 13:13

    Wladza

    Jak ta władza człowiekiem rządzi. Obecnie panujący ledwo co chodzi a klakierów sobie dobiera. Zamiast z wnukami posiedzieć to załapał ostatnie koło ratunkowe komunikacja gminna. Klakier mu tu doradza jeździ z nim po wioskach swoim mercedesem. Kasę zbija i sie śmieje. Chociaż nie, na forach gminnych i na Tcz komentarze od rana do wieczora z kociewiakami wypisuje. Śmiech na sali

    Odpowiedz
    IP: 78.30.xx2.xx5 
  • Robert_gość

    23.02.2024, 20:08

    Jakby Pan Wójt się nie pojawił, albo mnie by nie było, to zaraz by pretensje się pojawiły, że mieszkańcy są ignorowani, gdy przychodzą rozmawiać o komunikacji. Mercedes to auto jak każde inne, tak więc nie rozumiem zaczepki. Doradzają to zewnętrzne firmy i akurat to mnie wkurza, bo muszę się dostosowywać do ich pomysłów, które wrzucają jako autorytety.

    Cytuj
    IP: 5.173.xx0.xx9 
  • ertret_gość

    23.02.2024, 15:16

    Czy słyszałeś o analogu Viagry, który jest 3 razy skuteczniejszy i całkowicie bezpieczny w każdym wieku, a także leczy choroby męskie? Osobiście tego próbowałem i teraz polecam wszystkim, poprawiło to nasz seks i uratowało nasze małżeństwo. Oto co potrafi:~~--> tnij.tcz.pl/?u=18890b

    Odpowiedz
    IP: 146.70.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.