Bilans ostatnich godzin. Osiem kolizji i jeden wypadek

Radiowóz (fot. KPP Tczew)
Bilans ostatnich godzin. Osiem kolizji i jeden wypadek
Miniona doba na drogach powiatu tczewskiego była wyjątkowo intensywna dla policjantów. W warunkach atmosferycznych, gdzie padający śnieg i marznący deszcz sprawiają, że droga staje się wyzwaniem, doszło do dziewięciu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność.

W trudnych warunkach atmosferycznych, kiedy śnieg sypie gęsto, a mróz sprawia, że drogi stają się niebezpieczne, tczewscy policjanci mieli pełne ręce pracy.

- W minioną dobę odnotowaliśmy aż osiem kolizji i jeden wypadek, w którym 10-latka została potrącona na przejściu dla pieszych przez 49-letnią kierującą autem marki Peugeot. Niemal każde z tych zdarzeń wynikało z jednego wspólnego czynnika - niedostosowania prędkości do panujących warunków. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka tczewskiej policji.


Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i do pieszych o wzmożoną ostrożność. Dla kierujących to czas, aby dostosować prędkość do warunków, zachować większą odległość od innych pojazdów i unikać nagłych manewrów.


- Pieszych prosimy o dodatkową czujność na przejściach, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Przypominamy o noszeniu odblasków. Nawet najmniejszy element odblaskowy zwiększa naszą widoczność. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich. Pamiętajmy, że zima stawia przed nami wyzwania, ale z umiarem i wzajemnym szacunkiem możemy uczynić nasze drogi bezpiecznym miejscem dla wszystkich uczestników ruchu. - mówi policjantka.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • Aga_gość

  04.01.2024, 13:06

  Bezpieczeństwo

  Odblaski podnoszę bezpieczeństwo, tymczasem ponad połowa pieszych chodzi bez odblasków i nie patrząc czy coś jedzie wchodzi pod koła. Druga sprawa to taka że jakby jakieś piaskarki poszły to byłoby również bezpieczniej... Tymczasem godzina 8 a krajowka cała w lodzie, tak samo inne powiatowe drogi. Drogi gminne nie wiem jak gmina Tczew ale Subkowy to tragedia, sam lód, i nie widać żeby cokolwiek miało jechać i sypać piasek. Wstyd!!

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx7 
 • Olara_gość_gość

  04.01.2024, 16:01

  Ślizg

  W Waćmierzu taka sama sytuacja. Na drodze slizgawka.

  Odpowiedz
  IP: 164.127.xx4.xx9 
 • mar_gość

  04.01.2024, 16:14

  Niedzielni kierowcy wyjechali na lodowisko.... Strach się bać...

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx5 
 • _gość

  04.01.2024, 18:20

  bo ty jeździsz cały rok po lodzie

  zastanów się co piszesz i do kogo... Myślenie nie boli!

  Cytuj
  IP: 159.205.xx4.xx9 
 • _gość

  04.01.2024, 18:18

  Miasto powinno ponieść koszta wypadków

  Dlaczego nic nie było posypane? Drogi miejskie i gminne niczym lodowisko gotowe do tańca z gwiazdami ! Podatki dziadostwo potrafi brać i nic poza tym. Powinni ponieść koszta naprawy i leczenia wyżej opisanych wypadków.

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx4.xx9 
 • Mario Tcz._gość

  04.01.2024, 19:33

  BULL SHIT!

  "Niemal każde z tych zdarzeń wynikało z jednego wspólnego czynnika - niedostosowania prędkości do panujących warunków. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka tczewskiej policji."Od 1988r jeżdżę zawodowo i nie znam odpowiedniej prędkości na lodzie!Za wszystkie wypadki na oblodzonej drodze ,powinien odpowiadać zarządca drogi.Jeżeli droga nie nadaję się do jazdy,to zamknąć,jak w Norwegi,a nie szukać kozłów ofiarnych i wypisywać banały!Na lodzie,to i pojazd w spoczynku zaczyna się ześlizgiwać przy nierównościach,a co dopiero z górki.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx6 
 • _gość

  05.01.2024, 08:32

  100/100

  Oni nie wiedzą co mówią. Jaka prędkość na lodzie? W przepisach ruchu drogowego nie ma takich informacji! Co znaczy dopasować prędkość w takim przypadku, proszę mi wytłumaczyć! Mam pchać auto na lodzie? Droga była nieprzygotowana, bo miasto i gmina mają to w nosie. Naprawdę powinny zostać wyciągnięte konsekwencje karne wobec tych instytucji za niedopelnienie obowiązków.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.