tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 07:50
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

W przyszłym roku nie będzie problemów z miejscami w przedszkolach?

Opublikowano: piątek, 09.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 9

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ze wstępnej informacji magistratu wynikało, że dla 136 maluchów nie znajdzie się w tym roku wolne miejsce w tczewskich przedszkolach. Wiadomo już, że te dane ulegną zmniejszeniu, ale ostateczną informację dotyczącą nieprzyjętych dzieci mamy otrzymać w połowie września. Władze miasta mają nadzieję, że to już ostatni rok, kiedy rodzice tczewskich maluchów odchodzą z przedszkola z kwitkiem. Sytuację na ustabilizować wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków.

W Tczewie funkcjonuje 9 przedszkoli. Działa tutaj również coraz więcej punktów przedszkolnych. Wkrótce powstawać też będą kolejne - m. in. na tczewskich Suchostrzygach z początkiem października ma ruszyć niepubliczne przedszkole artystyczne. Nowa placówka ma też rozpocząć działalność przy ul. Grunwaldzkiej. Na razie jednak miejsc w przedszkolach nie wystarcza dla wszystkich tczewskich maluchów. Taka sytuacja powtarza się od lat. W tym roku było podobnie. W marcu bieżącego roku odbył się nabór dzieci do przedszkoli publicznych i niepublicznych funkcjonujących w mieście. Przez cały miesiąc wydawane i przyjmowane były karty zgłoszenia dziecka do przedszkoli. W dniu 29 kwietnia we wszystkich przedszkolach wywieszone zostały listy dzieci przyjętych do poszczególnych placówek. Ze wstępnych danych wynikało, że dla 136 dzieci brakuje miejsc. Ostatecznie sytuacja ma wyjaśnić się w połowie września. Władze miasta liczą na to, że to już ostatni taki rok, kiedy rodzice muszą się martwić o miejsce dla swoich pociech. Rozwiązania dopatrują się w powszechnym obowiązku szkolnym dla wszystkich 6-latków.

- Jeżeli wszystkie sześciolatki pójdą do pierwszej klasy - wtedy w przedszkolach, zarówno tych publicznych, jak i niepublicznych, zwolni się jeden przedział wiekowy. Poza tym powstają wciąż nowe punkty przedszkolne - część z nich będzie musiała zmienić swój standard, bo zwolni się część miejsc w przedszkolach. Prawdopodobnie z początkiem kolejnego roku szkolnego z miejscami będzie spokój - to rodzic będzie decydował, gdzie oddać dziecko, zamiast rozglądać się za wolnym miejscem w czasem odległej placówce. - tłumaczy wiceprezydent Tczewa, Zenon Drewa.

Ogółem do wszystkich dziewięciu tczewskich przedszkoli przyjętych zostało w tym roku ok. 1315 dzieci. Po weryfikacji wszystkich maluchów, które nie zostały przyjęte do przedszkoli, okazało się, że znalazło się miejsce dla wszystkich 5- i 6-latków. Gorzej sytuacja przedstawia się w grupach młodszych dzieci - wśród 4-latków nie przyjęto 40 maluchów i aż 96 w grupie dzieci 3-letnich. Teraz w placówkach trwają ostateczne przetasowania - dokładny bilans mamy poznać w połowie września.
drukuj
Artykuł przeczytano 2349 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Mural Jasna i Dersław
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (9)   Zmień kolejność
 
user_ico_Maxx
+10
Problem rozwiązał się sam ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 09.09.2011, 00:40
"Jeżeli wszystkie sześciolatki pójdą do pierwszej klasy - wtedy w przedszkolach, zarówno tych publicznych, jak i niepublicznych, zwolni się jeden przedział wiekowy." Z niecierpliwością czekam na równie samoistne rozwiązanie problemu polegającego na tym że nagle, 'niespodziewanie' zwiększy się o 1/6 liczba uczniów w podstawówkach. O tym że za 7 lat o 1/3 zwiększy się liczba uczniów w gimnazjach nawet nie wspominam bo to dopiero za prawie dwie kadencje ;P.
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 81.210.xx6.xx8
Data: 09.09.2011, 08:46
Bardzo trafny komentarz. Pomysł wysłania sześciolatków do szkół rodzi problemy na każdym kroku.
 
Brak zdjęcia
+5
półprawdy,niedomówienia ~ wizualizacje_gość
IP: 83.7.xx1.xx8
Data: 09.09.2011, 09:04
przymusowe wcielanie 6 latków do szkoły spowoduje,że od przyszłego roku szkolnego nie będzie problemów z miejscami w przedszkolach i to jest OCZYWISTE nie trzeba robić szczegółowych badań czy wyliczeń. Za to do szkoły trafią dwa roczniki i to jest aktualne pytanie, które należałoby zadać teraz nie we wrześniu 2012.
user_ico_GryFFF
+2
GryFFF Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 09.09.2011, 11:11
Sypie się ZUS i KRUS więc nie zdziwiłbym się jak niedługo poślą 5 latki to 1 klasy. Potrzebne jest im pokolenie niewykształconych niewolników, którymi da się manipulować za pomocą TV.
Brak zdjęcia
+2
Rozwiązanie do UM w Tczewie ~ Niezadowola_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 09.09.2011, 11:26
Najlepszym rozwiązaniem problemu będzie zamknięcie jeszcze jednego przedszkola w Tczewie tak jak to przed laty zrobiono z Przedszkolem nr 5 przy ul. Wojska Polskiego, by pozbyć się problemu utrzymania placówki!
Brak zdjęcia
+2
widać braki intelektu i wyobraźni w ministerstwie ~ q_gość
IP: 83.20.xx2.xx8
Data: 09.09.2011, 12:57
pamiętajmy też, że szkoły tak naprawde nie są przystosowane do przyjcia 6-latków. poza tym zgadzam się z komentarzem powyżej: DWA ROCZNIKI NA RAZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO TERAZ RODZICE BĘDĄ SIĘ "BIĆ" O MIEJSCE W SZKOLE A NIE W PRZEDSZKOLU !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ten kto to wymyślił nie ma za grosz wyobraźni - kosztem jednego potężnego problemu rozwiązać inny dużo mniejszy
Brak zdjęcia
+3
JUZ NIE CZEKAMY ~ KB_gość
IP: 216.246.xx9.xx7
Data: 09.09.2011, 13:26
JA JUZ MIALEM DOSYC SPAKOWALEM TORBY I WYJECHALEM Z KRAJU DLA MOJEGO DZIECKA TEZ NIE BYLO MIEJSCA W PRZEDSZKOLU WIEC WCALE NIE BEDE PLACIL PODATKOW W TYM CHORYM ALE KOCHANYM KRAJU SZKODA ZE TAK TRAKTUJA SPOLECZESTWO
Brak zdjęcia
0
??? ~ ptasznik1982_gość
IP: 78.88.xx6.xx2
Data: 09.09.2011, 16:16
a co ze żłobkami???????????????????
Brak zdjęcia
+6
wiedźma_gość
IP: 109.197.xx6.xx9
Data: 09.09.2011, 17:12
:-))))) "przedział wiekowy", to przedziałek w resztach włosów w pewnym wieku? ;-) Idą zmiany....oj, tak.... SZKOŁY NIE SĄ Z GUMY! Uczniowie będą do nocy w szkole (nauka na 2 zmiany). Rodzice wymuście W TYM ROKU w czasie przerw oddzielenie klas I-III od starszych, bo dzieciaki będą co rusz w gipsie albo na OIOMie! Może Sanepid zażąda jakichś dywaników, poduch na odstresowanie w czasie przerw, bo na lastriko dzieciaki będą nosy łamać i UM nie wyrobi na odszkodowania za stworzenie zagrożenia. Jak sobie wyobrażacie samo-obsługę: w toaletach, szatniach (szkolnych, wf, basenowych, korekcyjnych)??? Już widzę te kosmiczne kolejki do stołówki... Czy jest wystarczająca ilość logopedów? Mam wizję epidemii dyslektyków, dysgrafików itp., bo dzieciaki nie zdołają wyćwiczyć wszystkiego w systemie ławkowo -dzwonkowym. Wspomnicie moje słowa :-(
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew