Ten happening muzyczny skupił 150 wykonawców

In Memoriam (fot. Ireneusz Jędruch )
Ten happening muzyczny skupił 150 wykonawców

zobacz galerię zdjęć: 3
IN MEMORIAM XV Festiwal Grzegorza Ciechowskiego już za nami. Jubileuszowa impreza w zgodnej opinii artystów, muzyków, wokalistów, fanów, przedstawicieli wielu mediów, w tym TVP Gdańsk i Radia Gdańsk oraz mieszkańców Tczewa była wielkim wydarzeniem artystycznym.

Uliczne zdarzenia „Wielki hipnotyzer”, na które składały się przejazdy rowerzystów, motocyklistów, spacer opiekunów z psami i mini recitale grupy „Primavera” zaciekawiły, zainteresowały tczewian i przyczyniły się do szerokiej popularyzacji postaci Grzegorza Ciechowskiego. Wielki spektakl muzyczny rozpoczął się o godzinie 18:00 na dziedzińcu fabryki Sztuk. Poprzedziło go otwarcie wystawy fotograficznej poświęconej Republice i Grzegorzowi Ciechowskiemu. Do znakomitej organizacji imprezy dostosowali się również uczestnicy, słuchacze tego wydarzenia, którzy stworzyli niecodzienna atmosferę - podekscytowania, przyjaźni i czerpania przyjemności ze wspólnego bycia tu i teraz. Dziewięciu uczestników koncertu finałowego XI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego walczyło o 7 nagród pieniężnych. Każdy z finalistów wykonał dwie piosenki z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego we własnym opracowaniu. Zwycięzca, młoda grupa MOA, podbił publiczność i jurorów spontanicznością, bezkompromisowością i twórczym podejściem do utworów naszego artysty.

- Najważniejszą częścią dorocznego święta twórczości Grzegorza Ciechowskiego był projekt muzyczny z okazji 15. lecia Festiwalu i happening muzyczny „Wielki hipnotyzer”. W tym spójnie artystycznym pomyśle, przedsięwzięciu wystąpiło blisko 150 wykonawców. Organizator Festiwalu pragnął zaprezentować bogate, różnorodne środowisko muzyczne Tczewa w wybranych utworach Grzegorza Ciechowskiego. I okazało się, że był to doskonały pomysł. Swoje wyśmienite możliwości, umiejętności zaprezentowali: zespół skrzypaczek „Primavera”, nasz big band Harcerska Orkiestra Dęta, chórzyści z chórów: Nieboskłonni, Echo i z parafii św. Maksymiliana Kolbego, wokaliści: Michał Sarnowski, Małgorzata Kornas, Michał Saidowski i olśniewający kunsztem, cudowny zespół festiwalowy pod kierunkiem Adama Wendta. Mniej znani i wybitni, młodzi i starzy, amatorzy i profesjonaliści stworzyli prawdziwe, niezapomniane widowisko. Tczewskich muzyków wspierali dwaj znakomici wokaliści, czołowi przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej i progresywnej: Damian Ukeje i Ralph Kaminski. Ich wykonania najważniejszych piosenek Grzegorza Ciechowskiego na długo pozostaną w naszej pamięci. - mówi Józef Golicki, pomysłodawca festiwalu.

Festiwal mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Tczewa i spółek miejskich: ZWiK-u i ZUOS-u. Sponsorami imprezy byli także: Bank Spółdzielczy w Tczewie, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bank Pocztowy S.A. i Apator-Metrix S.A.


O wynikach festiwalu można przeczytać tutaj - Po raz kolejny Tczew żył twórczością Grzegorza Ciechowskiego .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Pit_gość

    31.08.2016, 14:38

    Ciekawe - 150 wykonawców ,Golicki policzył chyba łącznie z publicznością.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.