tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 00:09
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo zostanie bez siedziby?

Opublikowano: wtorek, 23.03.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 9

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Niepewny los czeka tczewskie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo. Radna Gertruda Pierzynowska alarmuje, że wraz z końcem kwietnia jego członkowie nie będą mieli dostępu do energii elektrycznej, a potem zostaną całkowicie pozbawiani siedziby. "Nie możemy do tego dopuścić - rehabilitację trzeba przecież prowadzić" - podkreśla radna, która ma nadzieję, że urząd pomoże znaleźć lokum dla stowarzyszenia.

Siedziba Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo mieści się obecnie przy ul. Gdańskiej - jednak już niedługo. Budynek, w którym obecnie spotykają się członkowie stowarzyszenia, przeznaczony jest do rozbiórki w związku z przyszłą budową ul. Nowodworcowej, której wytyczenie jest jednym z elementów budowy Regionalnego Węzła Komunikacyjnego. Organizacja może pozostać w budynku do końca maja, a jak wynika z wypowiedzi miejskiej radnej, Gertrudy Pierzynowskiej - z końcem kwietnia budynek zostanie odcięty od prądu.

- Wnioskuję o zbadanie, w jakim czasie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo może liczyć na nową siedzibę - mówiła podczas ostatniej sesji radna Gertruda Pierzynowska - Wielokrotnie podejmowano próby znalezienia dla stowarzyszenia lokalu stałego bądź zastępczego. Dużo się o tym mówiło, ale wszystko przeciąga się w czasie. A musimy pamiętać, że z dniem 30 kwietnia br. kończy się stowarzyszeniu umowa z Energą i zostanie ono pozbawione prądu. Nie ma mowy o tym, żeby stowarzyszenie zaprzestało działalności, bowiem liczy się ciągłość rehabilitacji. I to jest najważniejsze.

W rozmowie z nami radna podkreśla, że nowa siedziba powinna znajdować się na parterze, by niepełnosprawni nie mieli problemu z dotarciem na rehabilitację i terapię zajęciową.

- Organizacja mogłaby działać razem ze Stowarzyszeniem Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Tych wszystkich ludzi nie można zostawić na łasce losu. Musimy dla nich znaleźć lokum - uważa radna Pierzynowska.

Członkini Rady Miejskiej ma nadzieję, że panaceum na problemy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo będzie remont budynków dawnej "kolejówki", które miasto przejęło od starostwa. Remont ruszy, jeśli podczas marcowej korekty budżetu uda się zabezpieczyć środki na ten cel. Miasto szuka również innych rozwiązań - pojawił się pomysł, by około 50-ciu członków stowarzyszenia znalazło tymczasową siedzibę w CWRDW, bądź w budynku przy ul. Niepodległości, gdzie mieści się teraz fitness-club.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3381 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Remont chodnika przy ulicy Jagiełły
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (9)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
No no no ~ Pasja_gość
IP: 83.25.xx0.xx1
Data: 23.03.2010, 01:28
No, no, no - rehabilitacja w takim budynku jak na tym zdjęciu to samo zdrowie
Brak zdjęcia
-3
Robike_gość
IP: 78.88.xx5.xx7
Data: 23.03.2010, 06:49
niestety zawsze będzie problem z znalezieniem odpowiedniego lokum dla wszystkich zainteresowanych.
user_ico_Domanos
+3
Co za życie co za kraj :( ~ Domanos Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 23.03.2010, 07:19
Owszem budynek nie za ładny, ale najważniejsze jest to, że mają gdzie prze prowadzać rechabilitację. Może przez to wydarzenie stowarzyszenie tylko zyska na nowej ładniejszej, oraz dostosowanej siedzibie i tego im wszystkim życzę.
Brak zdjęcia
+7
dokładnie ~ :)_gość
IP: 81.190.xx4.xx1
Data: 23.03.2010, 09:28
wiele osób miało tam rehabilitacje, teraz są już całkiem zdrowi, wygląd budynku nie świadczy o profesjonalizmie osób tworzących stowarzyszenie, jedynie świadczy o braku odpowiedniego dofinansowania , moim zdaniem najlepszym miejscem na nową siedzibę były by pomieszczenia na parterze byłego biurowca metrixu, tylko czy przyszły lansujący się kandydat zniósł by codzienny widok osób niepełnosprawnych ??
 
Brak zdjęcia
+5
Co Drewa zrobił w tej sprawie ? ~ oko_gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 23.03.2010, 07:41
Prezio wiedział że będą musieli lokal opuścić, ale czy powiedział lub zawiadomił stowarzyszenie. Dlaczego dopiero teraz się obudzili ? Pani radna ten remont kolejówki potrwa ze 2 lata, co za propaganda. Ludzie myślcie, to nie boli.
user_ico_hehehe
+3
właśnie ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 23.03.2010, 09:33
oko - to jeszcze pikuś , ciekawe jak zareaguje miszczunio lansiku del starostos :))) może on by tak w końcu pomógł ?? nie czekać do końca maja , bo będzie za późno - tylko teraz, wynająć , zorganizować miejsce, po prostu pomóc ...
 
user_ico_MIO
+1
MIO Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 23.03.2010, 13:22
Ludzie robią co mogą żeby pomóc niepełnosprawnym w czynie społecznym, ale bez pomocy samorządu niektóre sprawy są niedoprzeskoczenia. I tu mamy wielkie pole do popisu dla naszych władz ! Może coś ruszy bo przecież niedługo wybory i "lansik" kandydatów może posłużyć w dobrym celu. Pozdrowienia dla p. Wandy.
Brak zdjęcia
-3
republika bananowa ~ europejczyk_gość
IP: 217.237.xx4.xx9
Data: 23.03.2010, 17:25
gdzie to jest w tczewie czy w afryce tak zwane slamsy
Brak zdjęcia
-2
luk_gość
IP: 83.25.xx2.xx9
Data: 24.03.2010, 23:38
Pani Gertruda powinna gołymi renkami im nowy lokal zbudować, przecież w murarce ma niemałe doświadcznie, no i pustaki umi nosić!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew