Pożar warsztatu - straty na 160 tys. zł

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Pożar warsztatu - straty na 160 tys. zł
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 01.01.2024 do 07.01.2024 roku zanotowano łącznie 22 zdarzenia, w tym 7 pożarów oraz 15  miejscowych zagrożeń.

04.01.2024 - Międzyłęż - pożar warsztatu
Na miejscu zdarzenia zastano pożar w budynku gospodarczym użytkowanym jako warsztat samochodowy. Wyposażenie warsztatu objęte pożarem. Właściciel poinformował, iż w środku znajduje się jeden samochód, butla turystyczna z gazem LPG oraz butla z gazem osłonowym do spawania. Działania straży polegały na podaniu 2 prądów wody oraz 1 prądu piany gaśniczej. Po przygaszeniu pożaru strażacy odszukali i ewakuowali obie butle znajdujące się w pożarze i przystąpili do ich schładzania. Z warsztatu ewakuowano również częściowo nadpalony pojazd. Pożar dogaszono. Właściciel wycenił straty na około 160 tys. zł. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Wielki Garc, 1 zastęp z OSP Małe Walichnowy oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

06.01.2024 r. - Gniew - pożar w mieszkaniu
O godzinie 13:45 do SKKP w Tczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania. Na miejscu zdarzenia zastano ugaszony pożar oraz 3 osoby poszkodowane. Okazało się, iż doszło do pożaru w kuchni. Na szczęcie mieszkańcom udało się opanować sytuację i ugasić pożar. Strażacy ewakuowali z mieszkania osoby poszkodowane i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ich przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały zabrane do szpitala. W zdarzeniu brały udział 2 zastęp z OSP Gniew oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej