Barbara Kamińska nową przewodniczącą Rady Powiatu Tczewskiego, PIS chce odwołania starosty

(fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie/screen)
Tczew - Barbara Kamińska nową przewodniczącą Rady Powiatu Tczewskiego, PIS chce odwołania starosty

zobacz galerię zdjęć: 2
Po kilkumiesięcznej przerwie radni powiatu tczewskiego spotkali się po raz pierwszy na sesji stacjonarnej. Jak się można było spodziewać, jednym z pierwszych działań była próba wybrania nowego przewodniczącego. W głosowaniu zmierzyli się - Barbara Kamińska (PiS) i Marek Modrzejewski (PO). Jednym głosem zwyciężyła przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości.

Zawirowania w Radzie Powiatu rozpoczęły się w październiku ub. roku - wtedy klub radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu, Marka Modrzejewskiego (KO). 15 października odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Radni głosowali w trybie niejawnym - stosunkiem głosów 12 do 11 odwołano przewodniczącego. PiS poszedł za ciosem - i wniósł o wprowadzenie nowego punktu do obrad - wyboru nowego przewodniczącego. Klub zgłosił kandydaturę Romana Małeckiego, jednak ta przepadła w głosowaniu. Zgodnie z prawem przewodzenie radzie przejęła najstarsza wiekiem wiceprzewodnicząca - Alicja Gajewska. Później z powodu pogorszenia się sytuacji epidemicznej w kraju zdecydowano na zorganizowanie obrad w trybie korespondencyjnym, a potem zdalnie. Rada od tego czasu pracowała zdalnie - uchwały były normalnie podejmowane - i głosowane online - ale radni PiS - wsparci siłami części Inicjatywy Samorządowej i byłego członka PnP - cały czas usiłowali doprowadzić do zwołania stacjonarnej sesji (w międzyczasie próbowano odwołać Gajewską, a ktoś doniósł nawet do prokuratury na przewodniczącą - choć radni PiS odżegnują się od tego, że to oni), zarzucając jej, że mogła popełnić przestępstwo - zdaniem osoby składającej przekroczyła swoje uprawnienia i nie dopełniła swoich obowiązków, nie zwołując sesji, podczas której PiS i IS mogliby wybrać nowego przewodniczącego (art. 231 p. 1 i 2 KK).). W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna w kraju znacznie się poprawiła i poluzowano normy sanitarne, dlatego także majowa sesja odbyła się w trybie stacjonarnym. Jak się można było spodziewać, jednym z pierwszych działań była próba wybrania nowego przewodniczącego.

Po ostatnich wyborach podział mandatów w radzie prezentował się następująco - siedem mandatów dla Porozumienia dla Plus, sześć dla Prawa i Sprawiedliwości oraz po pięć dla Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej oraz Inicjatywy Samorządowej. Jednak w ostatnich miesiącach radni PnP stracili dwóch radnych, a KO - jednego. Wynik październikowego głosowania świadczy o tym, że przeciw Modrzejewskiemu głosowali nie tylko radni PIS - ale także niedawni koalicjanci - niestety nazwisk nie poznamy, by głosowanie jest niejawne. Wybór przewodniczącego następuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.

Na piątkowej sesji przedstawiciele klubów zgłaszali swoich kandydatów - Dariusz Godlewski (Inicjatywa Samorządowa) zgłosił Barbarę Kamińską (PiS), która była już przewodniczącą Rady Powiatu za czasów starosty Tadeusza Dzwonkowskiego. Natomiast Waldemar Pawlusek (PO) zgłosił byłego przewodniczącego Marka Modrzejewskiego (PO). W komisji skrutacyjnej znaleźli się Gabriela Makać, Władysława Tomaszewska i Tomasz Kotlenga.


Jak prezentowały się wyniki głosowania? Nową przewodniczącą została Barbara Kamińska z PiS, która zdobyła 12 głosów, pokonując Marka Modrzejewskiego (11).

- Wynik się dokonał, rada jest podzielona. Znamy się długo, będziemy się starali pracować dla dobra powiatu i niwelować podziały. Szkoda, że tak długo to trwało, mogliśmy tego wyboru dokonać wcześniej - mówiła Barbara Kamińska. - Gratuluję pani Barbarze, mam nadzieję, że uda się jej zrealizować to, o czym mówiła. - dodawał Marek Modrzejwski.

Czy kolejnym krokiem PiS będzie wniosek o odwołanie zarządu i starosty? Do tego będzie jednak potrzeba bezwzględna większość głosów (czyli przeciw Augustynowi musi się wypowiedzieć 14 radnych).

Na piątek (28.05) zaplanowano nie jedną, a nawet dwie sesje - o zwołanie sesji nadzwyczajnej wnioskowali radni PiS, wpisując tam tylko jeden punkt - odwołanie wiceprzewodniczącej Alicji Gajewskiej (PnP). Sesja odbędzie się w godzinach popołudniowych.

Aktualizacja, godzina 13.51:

Alicja Gajewska zostaje, PiS chce odwołania starosty

Na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek radnych PiS - debatowano nad odwołaniem wiceprzewodniczącej Alicji Gajewskiej (PnP), o co wnieśli radni Prawa i Sprawiedliwości. Waldemar Pawlusek na samym początku wniósł o odwołanie tego wniosku. Na to nie zgodzili się jednak przedstawiciele PiS.

- Naprawdę głęboko zastanawialiśmy się nad wnioskiem pana Pawluska. Procedura musi być jednak przeprowadzona do końca. Zostały złamane procedury prawne. Trwało to osiem miesięcy - mówił radny Roman Małecki (PiS).

Za pracę na rzecz Rady Powiatu dziękował z kolei Tomasz Kajzer (PnP):

- Dziękuję, że miała pani na uwadze bardzo dramatyczną sytuację w kraju. To była jedyna słuszna decyzja.


Głos zabrała również Alicja Gajewska (PnP), która przypomniała okoliczności, w których została zmuszona do prowadzenia obrad rady:


- Nigdy nie przypuszczałam, że przyjdzie mi przez 225 dni pełnić obowiązki przewodniczącej, ale życie pisze najbardziej nieprawdopodobne scenariusze - mówiła - W ub. roku strach przed koronawirusem był wszechobecny. W październiku 2020 roku były tysiące zachorowań, setki zgonów, a szpitale - w tym ten nasz w Tczewie - przemianowano na placówki covidowe. 9. października premier ogłasza lockdown, a w tym czasie PiS składa wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu. Tylko dlatego, że jestem starszą wiekiem przewodniczącą, przeprowadziłam procedurę wyboru nowego przewodniczącego, ale kandydat PiS nie uzyskał wymaganej liczby głosów. Później druga fala wzmagała na sile. Po naszej sesji stacjonarnej były zachorowania wśród pracowników Biura Rady i samych radnych. Od samego początku deklarowałam, że jak tylko będzie możliwość zrealizowania sesji stacjonarnej, tak szybko ją zwołam. Stało to tak szybko, jak tylko umożliwiły to rządowe rozporządzenia. - podkreślała - Ze wszystkich sił starałam się, by sesja przebiegała sprawnie. Żyję w poczuciu obowiązku, które spadły na mnie bardzo niespodziewanie.

Wiceprzewodniczącej broniła Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska.

- Przypominam państwu - 19 listopada 2018 roku ślubowaliśmy działań na rzecz powiatu. Powiat to nie tylko drogi, mosty, szkoły, ale przede wszystkim mieszkańcy. Oni nam zaufali, a nagle okazało się, że polityczne personalne gierki, są ważniejsze niż dobro mieszkańców. Odwołanie pani Alicji Gajewskiej jest absolutnie niesłuszne - proszę koleżanki i kolegów o posłuchanie swojego sumienia.

Marek Modrzejewski również dziękował Alicji Gajewskiej za ostatnie miesiące:

- Pani Gajewska nie wspominała, co przeszła przez ostatnie miesiące. Po raz pierwszy spotkałem się z taką falą hejtu i agresji tylko za wykonywanie swoich obowiązków - podkreślał.

Z kolei starosta Mirosław Augustyn podkreślał, że chociaż w samorządzie od wielu lat, nie spotkał się z sytuacją, by przeciwnicy polityczni składali na siebie zawiadomienia do prokuratury.

- To ludzie nas oglądają, oceniają i wiedzę, co się dzieje - mówił.

Radni głosowali nad odwołaniem wiceprzewodniczącej w głosowaniu niejawnym. Ostatecznie Alicja Gajewska nie została odwołana (przeciw było 12 osób, 11 za).

- To ogromny zaszczyt pracować na rzecz rady.

W między czasie klub PiS złożył wniosek o 5 minutową przerwę - co ciekawe Barbara Kamińska zapomniała najwyraźniej wyłączyć mikrofonu - i można było usłyszeć jak radni PiS i IS nie są zadowoleni z przebiegu głosowania i zastanawiali się, kto "się złamał" w głosowaniu nad odwołaniem Alicji Gajewskiej - padło nazwisko Grażyny Antczak i Adama Kucharka. W kuluarach zastawiali się też, czy dziś "składać wniosek". Później mikrofon wyłączono - a po przerwie Stanisław Smoliński złożył jednak wniosek o odwołanie starosty, Mirosława Augustyna. Jako argumenty za odwołaniem starosty PiS wymienił m. in. prowadzone bez konsultacji przekształcenie szkół, przekazanie sprzętu do PZD, czy brak współpracy z radnymi ws. sprzedaży budynku domu dziecka.

Pod wnioskiem podpisało się 9 radnych z PiS. Będzie głosowany na kolejnej sesji. Do odwołania PiS potrzebuje 14 głosów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (35)
dodaj komentarz

 • +2

  ZbigU_gość

  28.05.2021, 11:39

  Pobłocki traci władzę w powiecie

  pierwszy krok zrobiony...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx8 
 • +13

  sd_gość_gość_gość

  28.05.2021, 13:19

  Ty na tym nic nie zyskasz. Jesteś persona non grata w każdym kręgu.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 

  głowi_gość

  28.05.2021, 14:18

  To pewne info

  ZbigU chce zostać Sekretarzem w Powiecie. Kok kok kok

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xx4 
  -4

  ZWiK_gość

  28.05.2021, 14:21

  gów*o w końcu wybije i się wyleje

  myślę, że ZbigU jest persona non grata w kręgu złodziei, krętaczy, przekrętów, łapówkarzy, wszelkiej maści przedsiębiorców pozapinanych w układzie, a także donosicieli w kręgu pożytecznych idiotów, którzy są tylko narzędziami - młotkami czyli takimi jak ty sd_gość, to zaszczyt być persona non grata w takim kręgu,

  Cytuj
  IP: 5.173.xx3.xx2 
  +1

  Generali_gość

  28.05.2021, 14:27

  wy ciągle o ZbigU, a starostę odwołują!

  z tego, co wiem ZbigU przejmuje rynek ubezpieczeń po Głowińskim,

  Cytuj
  IP: 5.173.xx3.xx2 
  -13

  Łupaszko_gość_gość

  28.05.2021, 14:32

  '' a'la long"

  Teraz odwołać Augustyna jak najpredzej bo już nie moge jego wypocin wysłuchiwać

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx7 
  -1

  sd_gość_gość_gość

  28.05.2021, 14:48

  do ZWIK

  On ma taką ułomność, że wszędzie węszy spiski i przekręty. Karmi tym swój umysł. Można by było pokusić się o diagnozę, ale po co? On jest nikim dla Tczewa. Gadamy o nim dla jaj, jak o Jasiu Fasoli

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
  +16

  Prawda Czasu_gość_gość

  28.05.2021, 14:53

  Mieszane uczucia !!

  Kamińska na przewodniczącą to już groteska PiS !!!! Natomiast odwołanie starosty to już do zaakceptowania - sam sobie zasłużył - własną niekompetencją !!!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx6 
 • +4

  Złośliwy_gość

  28.05.2021, 11:43

  Nowe prawo fizyki -Radny zmiana orientację (polityczną) przy odpowiedniej kwocie ENERGII.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx3 
 • +8

  ALE _gość

  28.05.2021, 11:47

  się PO robiło

  Macherzy z PO dali du ci Sławomir N, Waldemar P, Marek M i inni wiedzący lepiej.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx5 
 • +1

  stołek_gość

  28.05.2021, 13:15

  rację miał rumcajs

  Wystawienie Modrzejewskiego, to była pewna porażka. Przecież oni napluli w twarz... sami wiecie komu ;-) Druga opcja - czyli Piotr Łaga był lepszą opcją. PAWLUSEK i MODRZEJEWSKI, a z nimi czczewskie PO poległo

  Cytuj
  IP: 37.47.xx2.xx8 
 • +14

  Kinjo_gość

  28.05.2021, 11:52

  Świetnie

  Patowa sytuacja nie mogła trwać wiecznie. To normalne, że kiedy jedni tracą większość drudzy ją zyskują. A co do starosty to nie spodziewam się szybkiego wniosku o odwołanie. Spodziewam się natomiast baczniejszego spoglądania na jego ręce. Sporo jest mankamentów w jego urzędowaniu.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx2 
 • +16

  Mat_gość

  28.05.2021, 12:09

  Pani Kaminska, jako wierna dzialaczka PiS, nie cofnie sie przed niczym - podobnie jak jej mocodawcy. Wszelkie srodki dozwolone. Byle miec 100% wladzy wszedzie, w kazdej dziedzinie

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx2 
 • -10

  OBSERWATOR_gość_gość_gość_gość_gość

  28.05.2021, 16:50

  powiat

  Obserwując ten cyrk widzę że bardzo się zmartwiłeś o te jakieś 20% władzy które przeszło w inne ręce. Mocodawcy Augustyna i pani Gajewskiej ( która mając odrobinę HONORU sama by się zrzekła FUNKCJI) wszelkimi sposobami trzymają się stołków , ponieważ już 15 X 2020 mogli rozwiązać problem funkcji przewodniczącego ale tego nie zrobili ŁAMIĄC STATUT RADY POWIATU- wszelkie środki dozwolone- im wolno bo są z PnP ( sprawdziłem i tobie radzę to samo) chcąc na siłę mieć 100% władzy. Ty jak wielu innych proszę najpierw przygotować się do lekcji a później Z PRAWDĄ PISAĆ A NIE HEJTOWAĆ

  Cytuj
  IP: 79.188.xx3.xx5 
 • +7

  kula_gość

  28.05.2021, 12:18

  Tak tylko pytam

  Głosowanie niejawne, ale ja tak tylko pytam jak głosowali pan Jan Kulas i Adam Kucharek - kiedyś zagorzali przeciwnicy PiS?

  Odpowiedz
  IP: 80.211.xx0.xx4 
 • -13

  Zorientowany_gość

  28.05.2021, 12:21

  :)

  Za Markiem, to chyba oczywiste, a wszelkie sugestie, że jest inaczej będą skutkowały wnioskiem o 1 mln zł odszkodowania na podstawie art. 24 KC.

  Cytuj
  IP: 91.206.xx4.xx9 
  +2

  Zorientowany_gość_gość

  28.05.2021, 12:23

  :)

  Lepiej zapytaj kryptopisowców w PNP jak głosowali, jest tam takich co najmniej 2.

  Cytuj
  IP: 91.206.xx4.xx9 
  +5

  kasa kasa kasa_gość

  28.05.2021, 14:30

  Demski chce pewnie do zarządu

  może chciał byc derektorem ale nie wyszło

  Cytuj
  IP: 5.173.xx3.xx2 
  -4

  mieszkaniec_gość_gość_gość_goś_gość

  28.05.2021, 17:05

  RADA POWIATU

  MAM PYTANIE ILU OBECNIE JEST CZŁONKÓW PnP W RADZIE POWIATU ? DLACZEGO TYLKO TRZECH ? CHYBA Z TYMI OBIETNICAMI ( JAK ZAWSZE ) DLA KANDYDATÓW NA RADNYCH PRZESADZILI A LUDZIE CI IM UWIERZYLI - NIE SĄ TO OSTATNIE OFIARY ICH KŁAMSTW . BĘDĄ NASTĘPNI A JAK NIE TO PRECZ Z ROBOTY !!! OTO CAŁE RZĄDY PANÓW M.P. i M.A. -

  Cytuj
  IP: 79.188.xx3.xx5 
 • -1

  Judasz_gość

  28.05.2021, 13:17

  Wiórek

  A czemu nie Wiórek? On na każde stanowisko się nadaje a z platformersami i pisiorami też w zależności od koniunktury by się dogadał.

  Odpowiedz
  IP: 185.234.xx3.xx7 
 • -2

  y zorientowany jest poinformo_gość_gość

  28.05.2021, 13:34

  A. może grażyna maczała w tej prokurature ? Teraz sie przyznać wstydzi.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx7 
 • +17

  Gość_gość_gość

  28.05.2021, 15:44

  Panie Modrzejewski, nie tylko za wykonywanie swoich obowiązków, ale za ich co najmniej bardzo kontrowersyjne interpretowanie. Panie Starosto Augustyn, jeśli pierwszy raz się Pan spotkał to ma Pan bardzo wybiórczą pamięć lub mało Pan widział w polityce. W każdym razie nawet jeśli rzeczywiście pierwszy raz to dodatkowo proszę się zastanowić nad swoim postępowaniem i proponuję refleksję nad polskim prawem. Widać nigdy wcześniej nie było rządzących w tym samorządzie co by tak rażąco je naruszali. Pani Gajewska, Pani to swoją przenikliwością i rozumowaniem to przebija Einsteina po prostu. Zebrać się na godzinke czy pół w jakiejś dużej sali i wybrać tego przewodniczącego to naprawdę nie była organizacja igrzysk olimpijskich. Dałoby się to zrobić i każdy średnio rozgarnięty człowiek o tym wie. Wy po prostu nie chcieliście tego zrobić i przerażeni nagła utratą przewodniczącego myśleliście tylko jak tu coś wykombinować. No bo stracić większość z 17/23 na 11 to naprawdę trzeba było sobie nieźle nagrabić. A teraz jęczenie i rzucanie do tych co od Was odeszli, że zdrajcy, pisowcy etc. Naprawdę, więcej pokory! Zresztą jakoś w innych samorządach sejse stacjonarne odbywały się. Tam jakoś można było. A do wszystkich innych z obecnej... mniejszości rządzącej w powiecie, ogarnijcie się naprawdę bo takie samo zapieranie się, że nie my żadnego prawa nie łamiemy i koniec kropka to dziecinada. Dajcie odpowiednim organom do tego przewidzianym się wypowiedzieć w tej sprawie i dopiero wtedy merytorycznie się odnieście. Bo w Waszą znajomość prawa można mocno powątpiewać.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx5.xx9 
 • -1

  Robol_gość_gość_gość

  28.05.2021, 17:27

  gość

  Ojej za to w zwik same świętoszki macie bardzo krótką pamięć tam jest w czym wybierać

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx0.xx0 
 • +14

  Jim_gość

  28.05.2021, 17:37

  Wybór

  Kamińska, tylko na tyle powiat stać !. Porażka, tczewska prowincja znowu będzie cofać się w rozwoju.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx1 
 • -2

  Ktoś _gość

  28.05.2021, 17:58

  a emerytowany wuefista lepszy?

  A jakie ma Augustyn wykształcenie?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +7

  Jj_gość_gość

  29.05.2021, 12:16

  Bo

  Teraz to strach studia kończyć bo zaraz napiszą ze zle, bo niedobrze, a dlaczego takie a nie inne

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx2 
 • +2

  zxc_gość

  29.05.2021, 14:16

  Starostę odwołają tylko wtedy, kiedy przekupią jeszcze minimum 2 osoby. Jeśli tak się stanie to wyborcy was rozliczą, sprzedawczyki.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +6

  Tczewianin Roku_gość

  29.05.2021, 17:32

  Piaskownica na Piaskowej

  A dziewczynki i chłopcy sie bawią... Komu potrzebny ten Powiat Tczewski?

  Odpowiedz
  IP: 5.60.xx7.xx3 
 • -2

  Grzegorz _gość_goś_gość

  30.05.2021, 09:54

  Dlaczego tajne głosowanie?Niech ci tzw.radni pokażą swoje poparcie jawnie.A PiS pewnie jak zwykle to bywa pobiegł do prokuratury z donosem.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx1 
 • Miś_gość_gość

  30.05.2021, 12:29

  Jerzy U

  To ja donosiłem na gajewską.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx7 
 • +1

  Zgred_gość

  30.05.2021, 22:43

  Szczerze mam to wszystko w doopie...

  ... jedni i drudzy siebie warci. Kukiełki z muppet show, siedzą tam dla stołków i apanaży, wyczyniając kabarety i jak wszyscy dobrze wiemy, głeboko w doopie mają nasze dobro. Taka jest prawda.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx4 
 • +3

  _gość

  31.05.2021, 09:41

  to nie jest kwestia węszenia spisku

  "On ma taką ułomność, że wszędzie węszy spiski i przekręty. Karmi tym swój umysł. Można by było pokusić się o diagnozę, ale po co? On jest nikim dla Tczewa. Gadamy o nim dla jaj, jak o Jasiu Fasoli"

  Naprawdę większość naszych radnych to niepożyteczni klakierzy. Nie trzeba się napocić, żeby dostrzec z kim mamy do czynienia. Jeżeli widzisz to od środka to krew cię zalewa, kiedy patrzysz jak usłużnie doprowadzają to miasto do ruiny. Nawet średnio rozgarniętemu przedstawicielowi naszej populacji krew w żyłach by się ścięła, gdyby uświadomił sobie co i jak. PnP nie jest zdolne do niczego, bo wszyscy usłużnie tam ganiają na pasku jednego człowieka. Fikną w radzie, ukarze ich zawodowo, od cała filozofia rządzenia. Abstrah**ąc od tego czy się lubi, no sami wiecie, Togo co się tak boją, ale umysł jednego człowieka nie jest na tyle kreatywny, żeby rozwijać 60 tys. miasto. Potrzebni są ludzie, którzy doradza, pomogą, zdywersyfikują rozwiązania, a czego oczekiwać od mentalnych niewolników. Będą zajmować się zbieraniem nakrętek, sraczami dla piesków, dziurą w jezdni, czy niedziałająca żarówką w miejskiej lampie, czasami dokonają spektakularnego czynu społecznego w ramach budżetu obywatelskiego przecząc w ohydny sposób jego obywatelskości i ślizgając się na społecznej niewiedzy czy impertynencji. Ludzie ogarnijcie się, sprowadzając do roli pieniacza, psychola, węszyciela spisków kogoś, kto się nie godzi na tą "mizerię" jest skazywaniem tego miasta na jeszcze większe "wsiuństwo", chociaż nie wiem, czy to jeszcze możliwe. Gdyby w tym mieście nie było "pieniaczy", bylibyśmy na poziomie Koziej Wólki (chociaż może to dobrze). Tczewem rządzą od lat Ci sami ludzie, tylko i wyłącznie dzięki temu, że większość ma "gdzieś" wybory, a wśród tych co głosują znajdzie się wystarczająca grupa, która ma interes w zachowaniu status quo. Tyle, niekrótko na temat. P.S. ze ZbigU nic mnie nie łączy.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx7 
 • +1

  sd_gość_gość_gość

  31.05.2021, 23:28

  Bzdury. ZU nigdy nie zrobił nic konstruktywnego. Nigdy. Wskaż radnych zawodowo zależnych od Pobłockiego.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • Jane_gość

  15.06.2021, 10:44

  -

  Zobacz aktywna dyskusję tutaj. Chcę wam tylko przypomnieć, byście myśleli o uczuciach innych oraz o netykiecie. Jeśli nie znasz lub nie pamiętasz zasad netykiety, sprawdź je tutaj: tnij.tcz.pl/?u=66f5bf .

  Odpowiedz
  IP: 46.53.xx9.xx1 
 • Jane_gość

  15.06.2021, 10:44

  -

  Zobacz aktywna dyskusję tutaj. Chcę wam tylko przypomnieć, byście myśleli o uczuciach innych oraz o netykiecie. Jeśli nie znasz lub nie pamiętasz zasad netykiety, sprawdź je tutaj: tnij.tcz.pl/?u=8c31c3 .

  Odpowiedz
  IP: 46.53.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA