tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 18:17
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Jest dwóch chętnych do budowy pomostów

Opublikowano: Środa, 19.10.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Urząd Miejski wciąż czeka na rozstrzygnięcie już trzeciego przetargu na realizację pomostu cumowniczego w ramach projektu Pętla Żuław. Poprzednie dwa nie przyniosły rozstrzygnięcia. Teraz jest dwóch chętnych do realizacji zadania.

Nowa przystań dla małych jednostek pływających, która będzie służyć m. in. miłośnikom wioślarstwa, powstanie na wysokości dawnego hangaru Unii. O przygotowaniach do budowy pomostów, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu kilkukrotnie. W ramach zadania ma powstać zejście z poziomu ulicy specjalnie wyprofilowanymi schodami do płaszczyzny wody i pływający pomost, który pozwoli żeglarzom i wioślarzom spokojnie zwodować łódkę. Zadanie ma ruszyć przy 60-procentowym dofinansowaniu zewnętrznym. W ub. tygodniu minął termin składania ofert na realizację zadania:

- Wpłynęły dwie oferty. Obie zaproponowane kwoty mieszczą się w limicie określonym przez gminę (czyli 970 tys. zł). Trwa sprawdzanie dokumentacji. - informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Pomost jest elementem projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jest to projekt ponadregionalny, zakładający kompleksowy rozwój turystyki wodnej w Obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Obszar objęty projektem to tereny Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną, czyli łącznie 13 partnerów z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach projektu przewidziano stworzenie wysokiej jakości infrastruktury turystycznej, spełniającej wysokie standardy - unikatowej sieci portów i przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. Sieć będzie służyć amatorom sportów wodnych i turystom, których "Pętla" ma zachęcić do częstych wizyt na Pomorzu. Pierwszy etap zadania będzie kosztował około 86 mln zł, kolejny 80 mln zł.
Tczew -
drukuj
Artykuł przeczytano 3210 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Zyta Pobłocka
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 78.88.xx7.xx4
Data: 19.10.2011, 06:53
niemają naco pieniedzy wydawać ;/
user_ico_filipek2006
-7
BZDURA. ~ filipek2006
Uż. zarejestrowany
Data: 19.10.2011, 07:55
PRZESZŁO 160 MILIONÓW NA JAKIEŚ POMOSTY KTÓRE KAŻDEJ WIOSNY PO ROZTOPACH ZIMOWYCH BĘDĄ SIĘ ROZSYPYWAŁY? BĘDZIE TAK JAK Z PRZYSTANIĄ I KŁADKĄ CUMOWNICZĄ. LEPIEJ PRZEZNACZYĆ TE PIENIĄDZE NA NASZ PIĘKNY MOST KTÓRY NIEDŁUGO RUNIE DO WISŁY,WTEDY BĘDZIE ZA PÓŹNO NA ŁZY.
 
Brak zdjęcia
+4
migacz_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 19.10.2011, 08:40
do BZDURA czytaj człowieku ze zrozumieniem. Na pomosty było przeznaczone 970 tyś, a cały projekt w skład którego wchodzi 13 partnerów opiewa na 186mln projekt ma na celu rozwój turystyki wodnej a nie ratowanie mostu - czujesz różnicę?
 
Brak zdjęcia
+2
ona_gość
IP: 79.189.xx8.xx0
Data: 19.10.2011, 08:46
Może nasze władze właśnie na to liczą że jak runie most albo się obsunie to wtedy w stanie kryzysu nagle znajdzie sie kilka milionów na jego remont. Na pewno są jakieś środki zabezpieczone których nie chcą poprostu ruszać.
Brak zdjęcia
+3
CHĘTNI DO BUDOWY ~ ._gość
IP: 77.114.xx4.xx8
Data: 19.10.2011, 11:49
Myślę że dwóch takich co tracą mandat poselski powinni zająć się budową,może to będzie jakiś wkład w rozwój miasta i regionu
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew