tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 23:25
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Teki Kociewskie" już po raz piąty. Mamy prezent dla miłośników Kociewia

Opublikowano: poniedziałek, 16.01.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ukazał się kolejny, już piąty numer "Tek Kociewskich". Publikacja zawiera m. in. materiały posesyjne z V Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, ale także mnóstwo innych cennych informacji dla osób, które interesują się sprawami Kociewia. Dla naszych czytelników mamy trzy egzemplarze "Tek".

Co znajdziemy w kolejnym wydaniu "Tek"? Jak informują autorzy, piąty numer otwiera tradycyjny dział "Społeczeństwo, kultura, język", w którym warto zwrócić uwagę zwłaszcza na zapis dyskusji, która odbyła się w ramach V Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, poświęconej kongresowi kociewskiemu. W tym dziale znalazł się również wywiad z nieżyjącym już Januszem Kortasem, który stanowi uhonorowanie tego regionalisty i jego pracy na rzecz Kociewia. Z kolei w części poświęconej kociewsko-pomorskiej historii wśród wielu ciekawych tekstów warto wyróżnić artykuł doktora Ireneusza Pieróga, omawiający życie Floriana Ceynowy na Kociewiu. W części dokumentującej dorobek zrzeszenia, można m. in. przeczytać tekst Bogdana Wiśniewskiego, poświęcony osobie ks. Janusza Pasierba.

- Mamy nadzieję, że kolejny zeszyt „Tek Kociewskich” będzie stanowił ciekawą i urozmaiconą lekturę. Cieszymy się, że coraz bardziej wychodzimy poza macierzysty Tczew. Opalenie, Gorzędziej, Bytonia, czy Bukowiec, to tak naprawdę już perspektywa ogólnokociewska. - podkreślają członkowie OK ZKP.

Dodajmy, że publikację wydaje wydaje Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Tegoroczne "Teki Kociewskie", podobnie jak poprzednie, zostały wydane drukiem oraz zamieszczone w Internecie, skąd można je pobrać bezpłatnie na stronie Kociewskiej Biblioteki Cyfrowej www.kbi.tczew.pl w zakładce czasopisma.

Konkurs dla internautów

Mamy dla Państwa trzy egzemplarze "Tek Kociewskich". Wystarczy, że napiszesz do nas maila z dopiskiem "Kociewie" - wygrywają trzy pierwsze osoby. Maile prosimy przesyłać na adres kontakt@redakcja.tcz.pl. W mailu należy podać imię i nazwisko. O wygranej zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową.

Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr. 133 poz. 883) na cele związane z konkursem.

Uwaga! Konkurs już rozwiązany! Prosimy nie nadsyłać maili. Zwycięzcami zostali:

Krzysztof Jach
Alicja Kulla
Krzysztof Chełstowski

Gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie!

 
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 1599 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Ocieplenie SP10 po 40 latach
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 89.200.xx8.xx6
Data: 16.01.2012, 06:19
Czy jak co roku na promocji Tek będzie można otrzymać darmowy egzemplarz.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew