Tym razem jest to już piąta edycja "Tek" (fot. tcz.pl)
Tczew - "Teki Kociewskie" już po raz piąty. Mamy prezent dla miłośników Kociewia

"Teki Kociewskie" już po raz piąty. Mamy prezent dla miłośników Kociewia

Ukazał się kolejny, już piąty numer "Tek Kociewskich". Publikacja zawiera m. in. materiały posesyjne z V Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, ale także mnóstwo innych cennych informacji dla osób, które interesują się sprawami Kociewia. Dla naszych czytelników mamy trzy egzemplarze "Tek".

Co znajdziemy w kolejnym wydaniu "Tek"? Jak informują autorzy, piąty numer otwiera tradycyjny dział "Społeczeństwo, kultura, język", w którym warto zwrócić uwagę zwłaszcza na zapis dyskusji, która odbyła się w ramach V Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, poświęconej kongresowi kociewskiemu. W tym dziale znalazł się również wywiad z nieżyjącym już Januszem Kortasem, który stanowi uhonorowanie tego regionalisty i jego pracy na rzecz Kociewia. Z kolei w części poświęconej kociewsko-pomorskiej historii wśród wielu ciekawych tekstów warto wyróżnić artykuł doktora Ireneusza Pieróga, omawiający życie Floriana Ceynowy na Kociewiu. W części dokumentującej dorobek zrzeszenia, można m. in. przeczytać tekst Bogdana Wiśniewskiego, poświęcony osobie ks. Janusza Pasierba.

- Mamy nadzieję, że kolejny zeszyt „Tek Kociewskich” będzie stanowił ciekawą i urozmaiconą lekturę. Cieszymy się, że coraz bardziej wychodzimy poza macierzysty Tczew. Opalenie, Gorzędziej, Bytonia, czy Bukowiec, to tak naprawdę już perspektywa ogólnokociewska. - podkreślają członkowie OK ZKP.

Dodajmy, że publikację wydaje wydaje Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Tegoroczne "Teki Kociewskie", podobnie jak poprzednie, zostały wydane drukiem oraz zamieszczone w Internecie, skąd można je pobrać bezpłatnie na stronie Kociewskiej Biblioteki Cyfrowej www.kbi.tczew.pl w zakładce czasopisma.

Konkurs dla internautów

Mamy dla Państwa trzy egzemplarze "Tek Kociewskich". Wystarczy, że napiszesz do nas maila z dopiskiem "Kociewie" - wygrywają trzy pierwsze osoby. Maile prosimy przesyłać na adres kontakt@redakcja.tcz.pl . W mailu należy podać imię i nazwisko. O wygranej zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową.

Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr. 133 poz. 883) na cele związane z konkursem.

Uwaga! Konkurs już rozwiązany! Prosimy nie nadsyłać maili. Zwycięzcami zostali:

Krzysztof Jach
Alicja Kulla
Krzysztof Chełstowski

Gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

 • +2

  _gość

  16.01.2012, 06:19

  Czy jak co roku na promocji Tek będzie można otrzymać darmowy egzemplarz.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.