tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 22:28
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Nowy plac zabaw w listopadzie

Opublikowano: wtorek, 27.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Tczewie w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". Plac ma być gotowy do końca listopada.

Rządowy program "Radosna Szkoła" umożliwia szkołom podstawowym otrzymanie wsparcia finansowego na wyposażenie szkolnego placu zabaw i sali zabaw. Celem programu jest zapewnienie najmłodszym uczniom właściwego rozwoju psychofizycznego i warunków do aktywności ruchowej porównywalnej ze standardami wychowania przedszkolnego. Wdrażanie programu ma związek m. in. z tym, że szkolną edukację będą teraz rozpoczynać już sześcioletnie dzieci.

- Wpłynęło 5 ofert, z czego trzy nie spełniały warunków udziału w postępowaniu. Ostatecznie wybrano firmę SATERNUS sp. z.o.o. z Chorzowa, która wykona zadanie za 164 tys. zł. Termin wykonania upływa z końcem listopada br. - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik tczewskiego magistratu.

Dotację na utworzenie placów zabaw otrzymało 59 szkół podstawowych z całego Pomorza. Na ten cel przeznaczona zostanie kwota 4 891 561 zł. Realizacja programu rozłożona jest na lata 2009-2014 i w tej perspektywie czasowej ma objąć wszystkie placówki szkolne. Wsparcia finansowego udziela się pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący wkładu własnego. Beneficjentami pośrednimi programu są szkoły podstawowe oraz sami uczniowie klas I-III.
drukuj
Artykuł przeczytano 2941 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - EbroGym Fight Night w Tczewie. Puchar Prezydenta Miasta Tczewa za wygrany pojedynek otrzymał Damian Mielewczyk
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-2
plac zabaw na Bajkowym ~ matka_gość
IP: 83.25.xx9.xx2
Data: 27.09.2011, 06:02
Na osiedlu Bajkowym jest plac zabaw bez zabezpieczenia brak ogrodzenia od strony ulicy ,gdzie przez 10 minut można policzyć przejężdżające przynajmiej po 8 samochodow w jedną i drugą stronę.Co na to radni bezradni(P.Korda,P.Kucharski,P.Antczak) takie obietnice wyborcze w tym temacie i nic. Tam każdego dnia może dojść do wypadku bo chwila nieuwagi opiekuna dziecka i dziecko jest pod kołami. Ten plac zabaw powinien być nieczynny do momentu zabezpieczenia. Tak samo na Jagoełly 6 elementy zabaw zdewastowane i nie przydatne do użytku dla dzieci ,ale wraki stoją i zagrażają. Kto tam odpowiada ,gdzie straż miejska ,aby przeprowadziła kontrolę.
Brak zdjęcia
0
Instrukcja obsługi ~ plac_gość
IP: 83.30.xx8.xx7
Data: 27.09.2011, 09:35
Plac zabaw należy poddawać kontrolom okresowym, Zaleca się aby nabywca ustanowił system nadzorowania bezpieczeństwa placu zabaw, w którym określi: daty przeprowadzania kontroli placu zabaw, osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli, Zaleca się, aby osoby nadzorujące stan bezpieczeństwa oraz wykonujące kontrole, naprawy i konserwacje były kompetentne. W razie potrzeb należy przeszkolić personel...itd ...Na placu zabaw należy umieścić regulamin placu zabaw z telefonem kontaktowym do zarządcy terenu, telefonami awaryjnymi... itd . To nie jest wiedza tajemna tylko standardy cywilizacji panie panowie radni, urzędnicy .. itd
Brak zdjęcia
0
place zabaw ~ matka_gość
IP: 83.25.xx9.xx2
Data: 27.09.2011, 10:46
Place zabaw należące do Zasobow Spóldzielni Mieszkaniowej to żenada. Tylko jeden plac na Jagiełly 2 i Armii Krajowej 47 jest ogrodzony ,ale tam bawią się dzieci (wnuki i prawnuki) pracownic administracji Sp-lni więc trzeba zadbać o minimalny standard.Brak regulaminu i kontaktu z odpowiedzialnymi na żadnym placu zabaw nie ma.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew