tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 22:53
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tczewski sąd jest zainteresowany przejęciem kamienicy za 600 tys. zł?

Opublikowano: wtorek, 20.07.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 8

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już jakiś czas temu pisaliśmy na naszej stronie, że po długich miesiącach dyskusji na temat konieczności znalezienia budynku, w którym tczewski sąd będzie mógł umieścić Wydział Ksiąg Wieczystych i rozpocząć proces ich digitalizacji, okazało się, że rozpoczyna się wprowadzanie systemu elektronicznych ksiąg - i to w dotychczasowej siedzibie na ulicy Kołłątaja. Z informacji, jakie dotarły do starostwa wynika, że sąd jest jednak nadal zainteresowany kupnem sąsiadującej kamienicy na potrzeby wydziału. Tym bardziej, że cena tego obiektu jest bardzo atrakcyjna.

W tym roku w całym kraju wprowadzany jest system elektronicznych ksiąg. Jak niedawno tłumaczyli przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, w Tczewie nie ma na to u miejsca - potrzebny byłby dodatkowy metraż na biuro podawcze oraz czytelnię ze stanowiskami komputerowymi. Stąd pojawiała się realna prośba przeniesienia wydziału z Tczewa do Malborka. Dlatego przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości byli zainteresowani przejęciem sąsiadującego z sądem budynku przy ul. Kołłątaja 5. Wciąż jednak nie ma porozumienia, co do zasad jego przejęcia. Starostwo - właściciel kamienicy - zaproponowało sądowi sprzedać budynek za 50 procent wartości (600 tys. zł). Wtedy oferta nie spotkała się z zainteresowaniem sądu - teraz do starostwa docierają jednak nowe informacje w tej sprawie:

- Otrzymaliśmy już ostateczną informację, że Wydział Ksiąg Wieczystych pozostaje w Tczewie. Co prawda przedstawiciele sądu ubolewają, że niestety w tym roku nie mają środków na nabycie nieruchomości przy ul. Kołłątaja, ale po rozmowach pana posła Kazimierza Smolińskiego z ministrem Krzysztofem Kwiatkowski (szef resortu sprawiedliwości - przyp. red.) jest otwarta droga na propozycję odkupienia od nas tej kamienicy w przyszłym roku. Zwłaszcza za tą atrakcyjną cenę 50-procent wartości. Pieniądze raczej się znajdą. Pracownicy sądu byliby zadowoleni, że poprawią się warunki ich pracy. Do teraz tczewski sąd działa w niewielkim obiekcie, niespełniającym wielu wymogów. - wyjaśnia nam starosta tczewski, Witold Sosnowski.

Starostwo chce przenieść urzędujące w budynku przy ul. Kołłątaja 5 jednostki - m. in. Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną do siedziby domu dziecka przy ulicy Wojska Polskiego. Zarząd powiatu ma nadzieję, że radni zgodzą się na sprzedaż nieruchomości z 50-procentową bonifikatą.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3174 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (8)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Brawo Kazik !!! ~ KJK_gość
IP: 87.204.xx5.xx9
Data: 20.07.2010, 11:30
Brawo Kazik!!!
user_ico_robak
+1
robak Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 20.07.2010, 12:37
jeśli dojdzie do sprzedaży nieruchomości; jeśli sąd przeniesie się z księgami do sąsiadującej obok kamienicy, jeśli okaże się że poseł Smiliński zdziałał to czego ucznić nie mógł poseł Kulas, to może faktycznie warto mieć 2 posłów; jeden nie może, to drugi powalczy; albo jeszcze inaczej - wsyatczy jeden poseł, ale taki któremu bliskie są sprawy miasta;
Brak zdjęcia
+1
posłowie ~ max_gość
IP: 109.207.xx0.xx6
Data: 20.07.2010, 19:25
to Kulas przez dwa lata walczył i męczył siebie i innych i nic nie załatwił !!!!??? jak to się stało ,że Smoliński załatwił sprawę w ciągu 2 miesięcy ??? czy to znaczy ,że Kulas jest do ..... ???!!!!
Brak zdjęcia
0
Jan bez Ziemi_gość
IP: 87.96.xx7.xx3
Data: 20.07.2010, 22:26
Ludzie z Romkiem to się tyle najeździmy po zebraniach wiejskich, książki piszemy, odczyty robimy. Być znanym lokalnie dzięki tego tupu działaniom to piękna sprawa bo jak cię znają to zagłosują. A co tam by dało znać jednego czy drugiego ministra - oni na kandydata z Koziej Wólki nie zagłosują wiec po co się z nimi spotykac i coś załatwiać. Po co jeździć do Warszawy? Lepiej spotykać sie na miejscu po zebraniach - to taniej wychodzi, niż jeździć do stolicy i coś tam załatwiać.
Brak zdjęcia
0
Prawda - cały poseł J. Kulas ~ Tadek_gość
IP: 88.199.xx0.xx4
Data: 21.07.2010, 08:20
Zgadzam się że gościowi taniej i łatwiej jest robić ruchy pozorowane na miejscu niż naprawdę załatwiać problemy miasta i okolicy tam gdzie się to robi! Pozdrawiam Tadeusz W.
 
Brak zdjęcia
-2
Wydział Ksiąg Wieczystych ~ abc_gość
IP: 153.19.xx8.xx3
Data: 21.07.2010, 12:26
Zainteresowanych odsyłam do zapoznania się z informacjami na: http://jankulas.pl/content/archivecategory/0/9/72/2009/11/1/ link http://jankulas.pl/co link ntent/archivecategory/0/9/63/2009/12/1/ http://jankulas.pl/content/archivecategory/0/9/81 link /2010/1/1/ http://jankulas.pl/content/archivecategory/0/9/9/2010/3/1/ link http://jankulas.pl link /content/archivecategory/0/9/18/2010/3/1/
Brak zdjęcia
0
Cała prawda o POśle Kulasie ~ Tadek_gość
IP: 88.199.xx0.xx4
Data: 21.07.2010, 16:11
Ładnie sobi biuro posła Kulasa strzela gola - przecież te linki pokazują dobitnie, że poseł Kulas spotkał się z wójtem w sprawie biletów, spotkał się ze strażakami i jeszcze z kołem gospodyń wiejskich. Czyli pozorowane działania nie na tym szczeblu co trzeba. Ale co zrobić jak się tak postępuje to się nie trzeba później dziwić, że nigdzie się taki poseł na "górze" nie może dpochać żeby coś załatwić. Tak ciężka praca w terenie, ale zero konkretnych działań na szczycie. Tak sobie kampanię robić to każdy potrafi. Pozdrawiam Tadek W.
 
Brak zdjęcia
0
czytanie ze zrozumieniem ~ wyborca_gość
IP: 95.41.xx1.xx6
Data: 21.07.2010, 21:35
Trzeba czytać ze zrozumienie, obok tych wiadomości są informacje o podjętych działaniach w sprawie Wydziału Ksiąg Wieczystych. Jednym słowem - każdy czyta to co chce przeczytać. Cóż, co niektórych denerwuje fakt, że jednak poseł z PO miał swój udział w pozostawieniu tego wydziału Sądu Rejonowego w Tczewie :)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew