tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 11:35
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Wypadki na autostradzie i "jedynce" - kolejna ofiara śmiertelna

Opublikowano: wtorek, 20.07.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12. do 18. lipca zanotowano łącznie 67 zdarzeń, z czego 27 stanowią pożary, zaś 40 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

12. lipca, godz. 0.45 Małżewko - pożar stogu słomy
W wyniku podpalenia doszło do pożaru stogu ze sprasowaną słomą. Stóg płonął na całej powierzchni, która wynosiła około 250m2. W działaniach gaśniczych trwających prawie sześć godzin udział brało pięć zastępów 4 z OSP 1 z JRG

13. lipca, godz. 15.42 Swarożyn - autostrada A1 km. 27,4 - dachowanie samochodu osobowego
W wyniku zjechania na pobocze i uderzenia w barierkę doszło do dachowania samochodu osobowego, który w momencie przyjazdu jednostek straży pożarnej na miejsce całkowicie blokował przejazd. Ranny został 63-letni kierowca pojazdu. Podczas prowadzonych działań ratowniczych ruch na autostradzie został wstrzymany, a następnie odbywał się jednym pasem jezdni. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy i około 6 metrów barierki rozdzielającej jezdnię. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG i jeden z OSP.

14. lipca, godz. 3.40 Wielgłowy - pożar samochodu
W wyniku podpalenia doszło do pożaru samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zastano samochód osobowy, który w całości objęty był pożarem. Na zewnątrz i w środku pojazdu nikogo nie było. Pojazd stał na leśnej drodze prowadzącej do jednej z posesji na ulicy Leśnej. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy VW Pasat i opaleniu dwa najbliższe drzewa W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy 2 z OSP 2 z JRG.

15. lipca, godz. 19.47 Morzeszczyn - pożar siarki
W wyniku samozapalenia doszło do pożaru granulatu siarki przewożonego wagonem kolejowym. Działania gaśnicze, które trwały prawie trzy i pół godziny prowadziły cztery zastępy straży pożarnej z JRG i 2 z OSP.

17. lipca, godz. 6.29, Gręblin, droga krajowa nr 1, 54,3 km - wypadek
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który zjechał z drogi i uderzył dachem i lewą stroną w drzewo. Kierowca samochodu znajdował się w pojeździe, natomiast pasażer znajdował się poza samochodem. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 49-letni kierowca, a 14 letni pasażer został ranny. W działaniach udział brały trzy zastępy 2 z JRG i 1 z OSP.

17. lipca, godz. 16.54 Borkowo, autostrada A1 47,7 km - pożar samochodu
W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego, w którym opaleniu uległ osprzęt silnika. W działaniach brał udział jeden zastęp z OSP.

17. lipca, godz. 19.05, Turze - pożar dachu na budynku mieszkalnym
W wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do zapłonu krokwi drewnianych stanowiących element konstrukcyjny dachu krytego dachówką. Po zlokalizowaniu pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej zdjęto dachówki oraz ocieplenie następnie ugaszono palące się krokwie. W działaniach brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

W wyniku burz, jakie przeszły nad powiatem tczewskim, jednostki straży pożarnej interweniowały 21 razy, likwidując skutki nawałnic.
Autor: KP PSP Tczew
drukuj
Artykuł przeczytano 5136 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Zły pies
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
17.07.2010 ~ smutna _gość
IP: 95.41.xx5.xx6
Data: 20.07.2010, 13:23
p.Marku na zawsze bedziesz goscil w naszych sercach. czujemu wielki zal i smutek ale kazdy z nas ma swoja karte u Boga. wiem ze tam bedzie Panu lepiej. przestroga dla kierowcow- NIE OMIJAJCIE KOTOW NA DRODZE BO ODBIERAJA ONE ZYCIE POZADNYCH LUDZI
Brak zdjęcia
0
smutek i ból ~ J.O._gość
IP: 95.40.xx4.xx3
Data: 20.07.2010, 23:48
Marku-byłeś wspaniałym człowiekiem,dzięki TOBIE NAJBLIŻSZA MI OSOBA znowu była szczęśliwa
 
Brak zdjęcia
0
może bardziej po polsku pisać te newsy ~ kuan_gość
IP: 109.207.xx7.xx2
Data: 20.07.2010, 18:00
a nie językiem policyjnych raportów, który jest na pierwszy rzut oka profesjonalny, ale tak na prawdę niejasny. Może niech się zajmuje tym ktoś z redakcji albo niech zmienia te relacje, bo trudno się takie coś czyta.
Brak zdjęcia
0
mamuśka_gość
IP: 109.207.xx1.xx3
Data: 20.07.2010, 23:10
w Gręblinie często dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym, jadąc tą drogą widzi się mnóstwo krzyży ustawionych przez bliskich. Może w końcu ktoś się tym zainteresuje i zbada dlaczego tak się dzieje, przecież przyczyną może być źle wyprofilowana droga itp... Wyrazy współczucia dla bliskich .
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew