tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 02:10
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Przywracają dwa kierunki ruchu

Opublikowano: piątek, 20.11.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 12

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu powróci dwukierunkowy ruch na ulicę Mostową. Zmiana jest efektem działań mieszkańców m. in. ulicy Kaszubskiej i Koziej, którzy mieli dość aut przejeżdżających pod ich oknami. Za wprowadzenie niezbędnych poprawek po połowie zapłacą teraz powiat i magistrat.

Dwukierunkowy ruch na ulicy Mostowej ma być przywrócony 25. listopada – czy ta data będzie realna, zależeć będzie od pracowników Energii:

- Na wysokości skrzyżowania ulicy Gdańskiej z Mostową trzeba będzie przestawić słup - mamy nadzieję, że uda się to zrobić do 25. listopada. Jeśli tak, na ulicę Mostową powrócą 2 kierunki ruchu - wyjaśnia nam Maria Witkowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg - Zmiany zostały wprowadzone na wniosek prezydenta, a przedtem taką potrzebę zgłaszali nam mieszkańcy ulicy Koziej, Pomorskiej, Kaszubskiej. Chodzi o to, by rozładować ruch na tych małych uliczkach i częściowo przerzucić go na stosunkowo mało obciążone skrzyżowanie ulic Mostowej i Gdańskiej.

Aby przywrócić dwa kierunki jazdy na ulicy Mostowej, drogowcy musieli dokonać korekty łuków i przebudowy wyspy. Konieczny był także montaż nowego sterownika sygnalizacji świetnej. Wspólna inwestycja miasta i powiatu ucieszy mieszkańców tego rejonu Nowego Miasta. Do tej pory, pomimo zakazów, pod ich oknami przejeżdżały nawet ciężarówki. Auta nadjeżdżały od strony Łąkowej, przejeżdżały wiaduktem na ulicy Mostowej i dalej musiały lawirować pomiędzy kamienicami na Kaszubskiej, Koziej i Pomira.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 5074 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Tomasz Sikora
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (12)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
gosik_gość
IP: 188.146.xx3.xx9
Data: 20.11.2009, 09:13
ja się nie dziwie że ciężarówki muszą pchać się przez miasto...większość jedzie do okolic strefy ekonomicznej i tam napotyka przeszkode...ZA NISKIE MOSTY!! więc aby uniknąc utknięcia pcha się w miasto i łamie tym samym zakazy. ciekawe czy i tą sprawą zajmie sie kiedyś miasto? (chodzi o mosty na ul. Malinowskiej-znane każdemu).
user_ico_hehehe
+5
:) ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 20.11.2009, 09:21
i bardzo dobrze, popieram , natomiast jakież będzie zdziwienie kierowców jadących tzw. dwupasmową Mostową - gdy nagle , niespodziewanie z naprzeciwka wyskoczy im TIRek :) to będzie piękne , oj będzie się działo :)))
Brak zdjęcia
0
KTOS CAŁKIEM OBCY_gość
IP: 88.199.xx5.xx0
Data: 20.11.2009, 12:14
HE LEPSZE BĘDZIE JAK JADĄCY GDAŃSKA W STRONĘ DWORCA NA PEWNIAKA BĘDZIE PRZEJEŻDŻAĆ SKRZYŻOWANIE BO JEDYNE ZAGROŻENIE TO WEDŁUG NIEGO BĘDZIE SOBIESKIEGO LUB SKRECZUJĄCY Z GDAŃSKIEJ NA MOSTOWA I JUDOCY TAK KIEROWCA NA PEWNIAK ZDZIWI SIĘ JAK DOSTANIE DZWONA Z MOSTOWEJ W PRAWY BOK TO BĘDZIE ZDZIWIENIE HEHEHE BO TAM W GODZINACH WIECZORNYCH NA TYM SKRZYŻOWANIU O WYPADEK DOŻO NIE TRZEBA SIĘ STARAĆ. CI CO TAM MIESZKAJĄ LUB JECHALI NIE RAZ WIEDZA O CZYM MÓWIĘ.
Brak zdjęcia
0
prywatne ulice ~ Kierowca bombowca_gość
IP: 83.25.xx2.xx2
Data: 20.11.2009, 13:06
Dlaczego prywatna firma Veolia blokuje przejazd ul. Pomorską do dworca ?Czy oni kupili tą publiczną ulicę ?Czy oni za zajęcie tej ulicy płacą miastu ? A może Veolia to jakaś święta krowa ?
user_ico_hehehe
+5
:) ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 20.11.2009, 15:51
właśnie !!
 
Brak zdjęcia
0
Co z oznakowaniem ?? ~ Agava_gość
IP: 88.199.xx3.xx1
Data: 20.11.2009, 16:00
Rozwiązanie może jest dobre ale czy będzie dobrze oznakowane? to jest pytanie bo znając drogowców w naszym mieście jakoś nie chce mi sie w to wierzyć i pewnie raz dojdzie tam do kolizji. Większość mieszkańców przecież jeżdzi na pamięć po swoim mieście!
Brak zdjęcia
0
Rajd dla stłuczek ~ Tomasz_gość
IP: 82.160.xx9.xx4
Data: 20.11.2009, 17:04
Niektórzy ludzie jeżdżą na pamięć a na odcinku drogi Sobieskiego Mostowa zostało zmienione pierwszeństwo. To możemy tylko czekać na wypadki, które na pewno się zdarzą i nie długo będziemy na nie czekać. Piesi do tej pory patrzyli tylko w górę a teraz muszą w górę i w dół.
Brak zdjęcia
0
ja_gość
IP: 83.238.xx9.xx3
Data: 20.11.2009, 19:19
Ale ten budynek w tle to czysta ruina...
Brak zdjęcia
0
:))) ~ rysio_gość
IP: 89.200.xx8.xx7
Data: 21.11.2009, 14:13
ruiny to jeszcze nie widziałeś , ale faktycznie - elewacja trąci , dodam tylko , że na takich klatkach są zawsze wyrafinowane zapachy :))) czysty oldschool :)))
 
Brak zdjęcia
0
oj sie bedzie działo. ~ driver_gość
IP: 78.88.xx7.xx8
Data: 22.11.2009, 15:09
Tam i tak wiele osob jezdzi nie patrząc na znaki,często pod prąd,przeważnie GMB.Często tam są wypadki, nawet policja raz wylądowała na aptece.Po tej zmianie dopiero będzie wesoło.Owszem teraz będzie przejrzyściej, ale po co ktoś to kiedyś zmieniał skoro było ok i teraz do tego wracamy.
Brak zdjęcia
0
Uwaga na ul Dworcowej ! ~ Instruktor _gość
IP: 89.200.xx9.xx5
Data: 22.11.2009, 21:59
Smutno patrzeć na tczewskich kierowców którzy w swoim mieście popełniaja proste błędy. Jadąc ul.Dworcową za skrzyżowaniem z ul. Pomira nie ma powtórzonego znaku "droga jednokierunkowa" co oznacza, że mamy do czynienia z drogą dwukierunkową . Nasi kierowcy (niestety również zdarza sie że i "L" z niektórych szkół jazdy) dojeżdżają bezmyślnie do lewej krawędzi jezdni. Rozpatrując nawet sytuacje gdyby droga była na całym odcinku jednokierunkowa mamy przecież do czynienia z wylotem drogi gdzie nakazany jest jeden dozwolony kierunek jazdy w lewo ! Art 22 pkt. 3 mówi wyrażnie ze w takim wypadku nie mamy obowiazku dojeżdżać do lewej krawedzi jezdni.
Brak zdjęcia
0
DEBILIZM ~ JOLA_TCZ_gość
IP: 83.25.xxx.xx9
Data: 23.11.2009, 13:34
CZY MOSTOWA JEST SZERSZA OD KOZIEJ????? MY TEŻ MAMY DOŚĆ SAMOCHODÓW PRZEJEŻDŻAJĄCYCH NAM POD OKNAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO ZA DEBIL NA TO POZWOLIŁ??????????????/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 NA TEJ ULICY JEST WYJŚCIE ZE SZKOŁY,O TYM NIKT NIE POMYŚLAŁ?????????????
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew