tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 07:47
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Końca nie widać

Opublikowano: piątek, 20.11.2009, 15:01. Ilość komentarzy: 27

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Nie ustaje spór pomiędzy magistratem, a miejskim przewoźnikiem - wystąpienie każdej ze stron dotyczące funkcjonowania systemu karty miejskiej, powoduje podjęcie kolejnych stanowisk - tym razem w związku z ostatnim wystąpieniem wiceprezydenta Pobłockiego, swoje oświadczenie wydał zarząd Veolii.

"Panie Prezydencie Pobłocki - proszę nie mijać się z prawdą! - czytamy w oświadczeniu. Oto jego treść:

"W artykule pt. Nie chcemy komunikacyjnej rewolucji, zamieszczonym w dniu 19 listopada 2009 roku na łamach "Gazety Tczewskiej", ze zdziwieniem czytamy wypowiedzi Zastępcy Prezydenta miasta Tczew, pana Mirosława Pobłockiego, które w wielu miejscach nie są zgodne z prawdą lub poprzez manipulowanie faktami wprowadzają czytelników, a wiec mieszkańców miasta, w błąd.

Na przykład cytat z wypowiedzi pana Prezydenta: "w raporcie z audytu nie ma mowy o żadnych procentach”. Odsyłamy do tabel zaprezentowanych w raporcie na stronach 17. i 18. w punkcie zatytułowanym „Analiza merytorycznej poprawności danych generowanych przez system". Audytorzy dokładnie wyliczyli i zaprezentowali procentowy udział poprawnie pobranych opłat i wynosi on91 % przy przejazdach bez przesiadek, 79 % przy przejazdach z przesiadką tej samej liczby osób i zaledwie 59 % przy przejazdach mieszanych z przesiadkami.

Kolejny cytat z wypowiedzi pana Prezydenta: "problem drugiej przesiadki bez dodatkowej opłaty wystąpił zaledwie w 74 przypadkach na 3,5 mln użyć karty miejskiej". KPMG nie sprawdziło 3,5 mln użyć karty miejskiej, gdyż w okresie, kiedy trwało badanie, czyli od lipca do września, system SEKAM zarejestrował 578 147 odbić płatnych i na takich danych pracowało KPMG.

Kolejny przykład - pan Prezydent stwierdził, że KPMG przedstawiło 37 wniosków dotyczących funkcjonowania systemu SEKAM, z czego tylko 10 dotyczy spraw finansowych. Nie ma takiego podziału w raporcie KPMG. Pan Prezydent Pobłocki sam na własny użytek dokonał takiej klasyfikacji. Niezależnie od tego dziwi nas, że osoba zarządzająca finansami Miasta, potrafi lekko stwierdzić, że tylko 10 na 37 błędów systemu dotyczy spraw finansowych! Ponadto chcemy podkreślić, że termin trzech tygodni na wyeliminowanie wad systemu karty miejskiej został zaproponowany przez Pana Prezydenta Mirosława Pobłockiego a nie przez ZKM Veolia Transport Tczew, co jest udokumentowane na piśmie.

Nie chcemy dalej wgłębiać się w komentowanie tego rodzaju nieprawdziwych informacji przekazywanych przy tej i innych okazjach przez pana Prezydenta Pobłockiego. Nawołujemy jedynie, aby zaprzestał on prowadzenia polityki chronienia dostawcy systemu elektronicznej karty miejskiej, firmy Emtal, która dostarczyła wadliwy produkt i od wielu miesięcy nie chce lub nie potrafi go naprawić. W tej kuriozalnej sytuacji to Miasto, jego mieszkańcy i firma Veolia jesteśmy po tej samej stronie, stronie klienta, a firma Emtal jest dostawcą produktu, za który my wszyscy płacimy, i zgodnie z prawem ma obowiązek dostarczyć ten produkt bez wad."

Komentarz magistratu do nadesłanego przez zarząd Veolii stanowiska jest krótki:

- Jeśli Veolia w końcu dopnie swojego i zakończy współpracę w Tczewie, to wszyscy odetchniemy z ulgą.
drukuj
Artykuł przeczytano 4639 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Budżet Obywatelski
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (27)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Stańczyk_gość
IP: 88.199.xx6.xx6
Data: 20.11.2009, 15:45
To lepsze niż telenowela brazylijska. Swoją drogą to najśmieszniejszy jest ten kit Veolii na temat troscki o dobro klienta chodź każdy wie że chodzi im tylko o kaskę, co w sumie nie jest niczym nienaturalnym bo każda firma dba oswój zysk. Czekam z wypiekami na kolejny odcinek serialu "Miro i przyjaciele ludu z Veolii"
user_ico_hehehe
+3
:) ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 20.11.2009, 15:51
oj Latoooha smaruje ile wlezie , oj smaruje ...
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 83.25.xx4.xx4
Data: 20.11.2009, 15:58
Panie Pobłocki, jeśli chce pan dobra dla mieszkańców tczewa, to prosze starac sie o wycofanie karty miejskiej. Bo na tej karcie bardzo źle wychodze jeżdżac 6 razy dziennie autobusami. Musze wydac co najmniej 40 zł., a nie ok. 28 zł. za miesiąc
user_ico_Maxx
0
Dlaczego wycofywać ? ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 20.11.2009, 17:04
Można przecież do obowiązującej taryfy dodać bilety okresowe o nielimitowanej liczbie przejazdów, można rozszerzyć zakres ulg, można wprowadzić karty na okaziciela i na nich też bilety okresowe tyle że odpowiednio droższe, to wszystko są ustawowe prawa organizatora komunikacji miejskiej (Urzedu Miejskiego). A doprowadzenie do sytuacji że interesiki jakiejś prywatnej firemki stoją ponad prawem jest najdelikatniej mówiąc żenujące.
 
Brak zdjęcia
0
komunikacja miejska ~ mieszkaniec tczewa_gość
IP: 91.94.xx8.xx6
Data: 20.11.2009, 18:39
kupili za bescen dwie zajezdnie, a teraz chcą nas wyzyskiwać - Panie Pobłocki niech się Pan nie poddaje!!
Brak zdjęcia
0
Edi_gość
IP: 83.25.xx3.xx5
Data: 23.11.2009, 23:23
A kto im te zajezdnie sprzedał? Miś Koralgol?
 
Brak zdjęcia
0
Veolia ~ veoliatosuperfirma_gość
IP: 212.76.xx7.xx8
Data: 20.11.2009, 18:46
no tak, ktos powiedzial ze to co veolia robi najlepiej, to zbieranie smieci... :) Chyba cos w tym jednak jest...
Brak zdjęcia
0
?_gość
IP: 188.33.xx7.xx1
Data: 20.11.2009, 20:14
ktos tu kogos robi w jajo w poniedzialek specjalna sesja RM chyba nie trudno zgadnac ktora strona tej historii dostanie poparcie
user_ico_Maxx
0
Jaka sesja ? To ma być ten przejrzysty urząd ? ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 21.11.2009, 12:54
A gdzie informacja o nie ? Gdzie porządek obrad ? Jak już to czyjaś prywatna impreza i rozumiem że jej organizator zapłacił za wynajęcie sali, obsługe i wziął urlop żeby w niej uczestniczyć. W działalności rady tajne jest tylko i wyłącznie głosowanie nad wyborem przewodniczącego i jego zastepców. Zresztą nad czym radni mieliby obradować ? Bo jeżeli nad uchwałą zaproponowaną przez prezydenta to musi on im ją dostarczyć co najmniej 7 dni przed sesją.
 
Brak zdjęcia
0
WON Z VEOLIĄ ~ Domanos_gość
IP: 88.199.xx6.xx5
Data: 21.11.2009, 09:47
Skoro nasz kochany przewożnik upiera się na papierowy bilet to zróbmy mu tą przyjemność i nie jeżdzijmy ZKM, nie bedzie karty i także nie zarobią na papierowym bilecie. Poprostu chcą jak najwięcej ZŁODZIEJE. karta dla uzytkownika wychodzi taniej, powiem Wam na własnym przykładzie. Dotychczas wydawałem na bilety w miesiącu ok 100zł, tak teraz wychodzi mi 46zł jest różnica rocznie oszczędzę 648zł więc Veolia jest tyle stratna, a ile takicj ludzi było oprócz mnie... Tak więc brawo dla miasta walczą chodż raz o nasze oszczędności
user_ico_Memory
-2
Memory Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 21.11.2009, 17:33
jakim cudem mogłeś wydawać 100 zł? więcej niż 1 bilet miesięczny miałeś czy też jeździłeś na jednorazowych?
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 89.200.xx8.xx6
Data: 21.11.2009, 13:37
według mnie to te karty to niewypał
Brak zdjęcia
0
gca_gość
IP: 88.199.xx6.xx9
Data: 21.11.2009, 20:53
"~" napisał jeżdżac 6 razy dziennie autobusami. Musze wydac co najmniej 40 zł., a nie ok. 28 zł. za miesiąc. W tym układzie cały miesiąc to ok 180 jazd autobusem, Przy wydaniu ok 28 zł jedna jazda wychodzi po ok 16 groszy. Przy takiej cenie ja nawet nie chcę biletu mesięcznego tylko normalny papierowy. Swoją droga wtedy proponuje "~" zrobic włascicielem tej firmy. Poza tym teraz przy dobrej organizacji można do szkoły czy pracy przejechać na jednej "aktywacji" biletu, a jak ktoś wypełnia sobie czas jeżdżeniem autobusami niech za to płaci. Ludzie z poza terenu miasta i pracujący w mieście powinny miec możliwość skorzystania z tańszych przejazdów do i z pracy czy szkoły bo pracują na dochód miasta. Może pracodawcom dać mozliwość uczestniczenia w wydawaniu biletów. Ludzie spoza miasta niech płaca jak jest ustalone. Ja także płacę za pomysły w innych miejscowościach. Nawet za to że oddycham Osobiście teraz przy korzystaniu w takiej samej częstotliwości z komunikacji wychodzę korzystniej o ok 15 zł. Ja jestem za utrzymaniem biletu
Brak zdjęcia
0
w kwestii formalnej ~ mamaj_gość
IP: 83.11.xx0.xx4
Data: 22.11.2009, 10:20
Miro uprawia niezłą propagandę. Ja to rozumiem - za rok wybory prezydenckie i trzeba pokazać że jest się nieomylnym i działa dla dobra mieszkańców. Musimy tylko pamiętać, że jezeli posuwa się do kłamstwa w sporze z Veolią będzie robił to zapewne w innych przypadkach, także w rozmowach z mieszkańcami. Dyskwalifikuje go to, moim zdaniem, jako 'przyszłego' prezydenta.
Brak zdjęcia
0
Veolia i troska o klienta hehe ~ TiCieL ;)_gość
IP: 84.38.xx9.xx5
Data: 22.11.2009, 18:07
Veolia i troska o klienta....ale wazelina co najlepsze ;) to wszystko taka ściema ;D sam ostatnio się przekonałem ;) po pewnym przykrym incydencie z kierowcą (w skrócie wjechał na przystanek 3 minuty przed czasem, udał że nie widzi biegnącej przed autobusem dziewczyny i gdybym nie stał na pasach to by uciekł, do tego dochodzą jeszcze chamskie komentarze w autobusie), zacząłem korespodencję z działem obsługi klienta :) po 10 dniach raczono mi odpisać ;) że faktycznie kierowca źle się odezwał, ale był na przystanku spóźniony, dlatego się spieszył, a ja stojąc na pasach stwarzam zagrożenie ruchu dla niego i pasażerów ;) bo musiał się "ostro" hamować 10 m za przystankiem, przed pieszym na pasach xD wyobrażacie to sobie ? Przecież to niedopuszczalne żeby pieszemu ustąpić ;D ale z tego kierowcy są już znani (ostatni incydent - kierowca potrącił staruszka na przejściu przy dworcu), całe szczęście poprosiłem dziewczynę żeby zachowała bilet - na którym jest godzina i data wydania, Pani w Veolii odpisując nawet nie sprawdziła rozkładu jazdy (!), próbowała mi wmówić że jechał po czasie - a przynajmniej tak zarejestrował system ;) a system kasy fiskalnej i godzina na wyświetlaczu w autobusie widocznie z systemem zsynchronizowana nie jest ? No, ale po przesłaniu zdjęcia biletu i linku do rozkładu zostałem potraktowany poważnie i zobaczymy czy kierowca okaże resztkę honoru i przyśle imienne przeprosiny ;)
Brak zdjęcia
0
andromeda_gość
IP: 88.199.xx6.xx3
Data: 23.11.2009, 00:05
mówicie, że Veolia chce żerowac? wydaje mi sie jednak, że w tym sporze rację ma właśnie Veolia. czy komentarz typu: "- Jeśli Veolia w końcu dopnie swojego i zakończy współpracę w Tczewie, to wszyscy odetchniemy z ulgą." to poważny argument kogoś kto ma racje w sporze. zauważcie, że to veolia jak na razie puntkuje argumentami Pobłockiego, który za wszelka cene chce wyjsc z tej sytuacji z twarza... jezeli Veolia w swoim ostatnim oswiadczeniu nie ma racji to niech poblocki wyciagnie audyt i pokaże czarno na białym: w tym i w tym punkcie Was okłamuja... a to, że Veolia pisze, że chce dobra klientów? to PR, reklama, wiadomo , że chodzi o zarobki, ale taki jest kapitalizm. firmy powstaja i trwaja dla zysków a nie po to żeby szarpać się z urzędnikami, który siedzą na swoich stołkach bo nic innego jak wciskanie wyborcom kitu w życiu im nie wyszło... wole żeby ktoś zarobił na tych przejazdach uczciwie niż to żeby mi jakiś Pobłocki, któremu słoma z butów wystaje, bo tylko wieśniak odpowiada takim tekstem na poważne pismo wciskał kit za darmo. Veolia jest firma, ktora jak kazda chce zarabiac i zgodzila sie na system KM, ale system dzialajacy POPRAWNIE. nie rozumiem postawy Pobłockiego, który nie potrafi wyegzekowowac od firmy EMTAL naprawy systemu. dlaczego veolia ma być oszukiwana na przejazdach, jak wykazał to audyt. dlaczego miasto nie upublicznilo audytu skoro uwaza, ze ma racje? ten spor wyglada jak bitka miedzy kibicami a PZPNem. kibice pluja w twarza a PZPN twierdzi, że pada. tczewski magistrat nie jest powaznym partnerem dla nikogo a szczegolnie dla wyborcow. przypomniec tylko mozna sprawy zle dobranego ronda, zle skonstruowanej "rampy" do wodowania jachtów. nikt sie z tego nie tlumaczy, bo wladzy niekt nie podskoczy. psy szczekaja a karawana pod tytułem rada miasta i magistrat idzie dalej. do mieszkaniec tczewa: a kto jak nie miasto im te zajezdnie sprzedało? do Domanos: wydaje mi sie, ze Veolia nie upiera sie przy bilecie papierowym. nie chce tracić na wadliwym systemie, wiec chce powrtou do starego. dlasze postepowanie Veolii bedzie mozna oceniac dopiero po tym jak bedzie sie zachowywać po likwidacji wad Karty Miejskiej. znam kilka przykaldow osob, ktore karte mijska podbilo raz za 50 zl i od tego czasu jezdza za darmo, bo system nie sciaga z niej pieniedzy. kanary nic na to nie moga poradzic i nie każa tych osób i o te pieniadze chyba w pierwszej kolejnosci walczy Veolia. czy pamietacie wywiad jakiego udzielił Pobłocki Krzysztofowi Repińskiemu w TV TETKA na temat likwidacji ulg dla zamiejscowych? na miejscu Krzyśka dałbym Pobłockiem w pysk! Takiej ignorancji i braku jakichkolwiek argumentów nie powstydzłby sie nawet Grzesiu Lato! Na racjonalne pytania i argumety Pobłocki odpowiadał postawą pod tytułem: a możesz mi skoczyć i obtoczyć! Nie jestem pracownikiem ani nikim związanym z Veolią, tylko osobą, która realnie patrzy na problem i ma swoje zdanie. tczewskie politykierstwo jest słabe i mozna tylko domyślać się czy magistrat chroni z jakiegoś powodu firme, która odstarczyła zły system KM czy po prostu chce doprowadzić do zerwania umowy z Veolia bo pod swoimi skrzydłami chroni juz nowego przewoźnika? moim zdaniem tylko wokół tych dwóch pytań kręci się ten problem.....
Brak zdjęcia
0
Dlaczego firma Emtal jeszcze nie naprawiła systemu ~ Lukas_gość
IP: 188.33.xx1.xx0
Data: 23.11.2009, 08:08
Problemy są od dawna, a miasto nie kwapi się z przyspieszeniem prac nad poprawą systemu. Problem bowiem nie tkwi w karcie, ale w wadliwym systemie, który trzeba reklamować.
Brak zdjęcia
0
a po co? ~ gosc_gość
IP: 195.205.xx3.xx6
Data: 23.11.2009, 09:45
po co Emtal ma sie trudzic nad naprawa jak i tak za wszystko placi Magistrat. Miasto chce zakonczyc umowe z Veolia, ktora robi co do niej nalezy, a ciagnac umowe z Emtalem, ktory dostarczyl jakis bubel - paranoja!
 
Brak zdjęcia
0
łubudubu_gość
IP: 83.238.xx9.xx5
Data: 23.11.2009, 09:58
czy ktoś z tczewskiego środowiska "dziennikarskiego" zadzwonił do emtala?
Brak zdjęcia
0
freudowskiej pomyłka p. vice prezydenta ~ Max_gość
IP: 194.88.xx2.xx5
Data: 23.11.2009, 11:24
Jeśli kos z was uważnie oglądał konferencję z panem v-ce prezydentem ciekawe może być jego przejęzyczenie cyt. ....Velolia nie ma szans ... tzn racji." Może coś naprawdę jest na rzeczy.
Brak zdjęcia
0
Emtal nie ma doświadczenie w realizacji tego typu ~ Lukas_gość
IP: 94.254.xx6.xxx
Data: 23.11.2009, 11:54
... projektów. Odwiedziłem dwie strony internetowe tej firmy. Szczerze mówiąc nie tego spodziewałem się po firmie dostarczającej zaawansowane rozwiązania informatyczne, te strony wyglądają raczej jakby reprezentowały garażowy interes. Nie znalazłem ani słowa nt. portfolio firmy, ani słowa o realizacjach, chociaż firma podobno istnieje od 8 lat. Cała sprawa wygląda więc podejrzanie, tym bardziej, że zewnętrzny audytor wykazał poważne uchybienia w systemie. Zamiast moim zdaniem skupiać się na walce Veolii z miastem może lepiej przyjrzeć się temu bublowi? Co na to miejski Rzecznik Praw Konsumenta?:)
Brak zdjęcia
0
Lukas - proponujemy wystąpić pod prawdziwą nazwą ~ emtal_gość
IP: 80.51.xx0.xx8
Data: 26.11.2009, 02:34
czyli Veolia :-) Emtal nie ma dwóch firmowych stron internetowych. Ale na tej jednej jest informacja o doświadczeniu. Akurat w bilecie elektronicznym: pierwszy polski projekt w Kaliszu,Poznań, Radomsko, Wejherowo, Gdańsk.... Szermowanie "dziesiątkami błędów" jest kłamstwem. Opis audytora był wręcz pozytywny. Błędy wykazano jako występujące w przypadkach ekstremalnych, rzadkich i niszowych bez większego wpływu na całość działania projektu. Za to wskazano, że za mało jest kasowników i czytników kontrolerskich. Ten "bubel" codziennie działa i obsługuje 16.000 kart w ruchu.
 
Brak zdjęcia
0
nie chcę karty miejskiej!!!!!!!!!!!!! ~ Gosia_gość
IP: 78.88.xx5.xx8
Data: 23.11.2009, 13:56
to niewypał, przywróćcie bilety miesięczne, wychodziłam na tym znacznie lepiej gdyż bardzo często jeżdżę autobusami zatem karta mi się nie opłaca. albo dajcie ludziom wybór. kto chce niech jeździ na miesięcznych a pozostali niech odbijają te śmieszne karty
Brak zdjęcia
0
Ciułająca Veolia ~ TiCieL_gość
IP: 79.187.xx2.xx6
Data: 23.11.2009, 14:15
Jeżeli firma jako firma ma przynosić zyski to dobrze żeby odczuli to wszyscy, Ci co płacą coraz większe pieniądze za przejazdy, Ci co prowadzą autobusy, także Ci którzy pracują na miejscu przy biureczkach, a nie sama góra, bo tak to zazwyczaj wygląda. Podejrzewam, że kierowcom poprawiłby się w końcu humor i ogłada, pasażerom milej jeździło, obsłudze klienta efektywniej pracowało ;) ale to tylko pobożne życzenia, więc drodzy pasażerowie nie dajmy się dymać i nie gódźmy się na powrót do papierkowych biletów, chyba że wprowadzą miesięczne, na zasadach takich jak dawniej ! Przydałaby się jakaś konkurencja tym monopolistom, jestem po stronie miasta. Pozdrawiam !
Brak zdjęcia
0
veolia ~ merlin_gość
IP: 88.199.xx7.xx5
Data: 22.12.2009, 17:44
Skandal,skandal i jeszcze raz skandal. Jedna strona medalu to korki spowodowane remontem wiaduktów, ale żeby przez godzinę czekać na autobus linii 8(w tym czasie powinny jechać 3 autobusy). W takim przypadku nie powinno się kasować biletów za przejazd, tym bardziej że oczekiwanie na autobus wystąpiło w trakcie niezbyt miłej pogody (wiatr i padający śnieg). Mam propozycję - przenieśmy się do transportu Latochą - taniej i zdecydowanie punktualniej.
user_ico_KSSK1488
-2
ale wymyślili. ~ KSSK1488
Uż. zarejestrowany
Data: 12.04.2010, 18:51
Cytuję- "W artykule pt. Nie chcemy komunikacyjnej rewolucji, zamieszczonym w dniu 19 listopada 2009 roku na łamach "Gazety Tczewskiej", - nie chcecie rewolucji? -chyba kolejnej.. ;o -ODDAJCIE NAM BILETY MIESIĘCZNE, TYGODNIOWE -I ZASTANÓWCIE SIĘ NAD BILETAMI ULGOWYMI DLA OSÓB MIESZKAJĄCYCH POZA TCZEWEM.!!! To jest zła promocja Miasta oj Veolia, Veolia... ehh
Brak zdjęcia
0
veolia ~ gość_gość
IP: 77.112.xx9.xx5
Data: 13.04.2011, 10:34
nikomu się nie wygodzi jak czytam,ja osobiście z zadowoleniem jeżdzę na kartę miejską i zawsze sprawdzam ile mi pobrało,jeszcze nie miałam żle pobrane,także jestem z karty zadowolona,nie zawsze mam przy sobie pieniądze ale kartę noszę przy sobie jak dokument,
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew