tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 18:49
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT - tym razem przeciw narkomanii

Opublikowano: piątek, 18.03.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Kwiecień w Centrum Kultury i Sztuki zapowiada się pod znakiem teatru. Już po raz piąty CKiS organizuje Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT. Nie zabraknie prezentacji dotykających problemu narkomanii, dopalaczy, a także spektaklu na podstawie sztuki Karola Wojtyły.

Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT potrwa od 14. do 16. kwietnia. Co czeka nas w tym czasie?

- 14. kwietnia, godz. 10:00 i 12:00 - "Mała syrenka" w wykonaniu Gdańskiego Teatru Muzycznego Picorello

Spektakl teatralno - muzyczny oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena. Przedstawia przygody Małej Syrenki, córki króla podwodnego świata, która zakochuje się w człowieku. Scenografia ukazuje dzieciom piękno flory i fauny dna morskiego a barwne, bajkowe postacie nadają przedstawieniu niezwykły charakter. Całość dopełnia piękna muzyka w aranżacji na orkiestrę w różnorodnym komicznym i lirycznym stylu gdańskiego kompozytora Piotra Jana Ulatowskiego.
cena biletu: 5 zł
Spektakl dla uczniów szkół podstawowych, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów.

- 14. kwietnia, godz. 19:00 - "O czym marzy dziewczyna" czyli piosenki dwudziestolecia międzywojennego - spektakl rewiowy, Gdańska Kameralna Scena Muzyczna OFF&BACH

Najpopularniejsze piosenki przedwojennych filmów i kabaretów (m.in. Miłość ci wszystko wybaczy, Ramona, Tango milonga, Odrobinę szczęścia w miłości, Sex appeal, Ja się boję spać, Ta ostatnia niedziela, Panna Andzia ma wychodne, Młodym być i więcej nic...) w nowych aranżacjach.
cena biletu: 20 zł

- 15. kwietnia, Dzień dla młodzieży pod hasłem "STOP dopalaczom", godz. 9:30 i 12:00 "Carpe Diem" spektakl w wykonaniu Teatru Profilaktycznego im. Marka Kotańskiego z Krakowa

Program dotyczy dopalaczy i innych narkotyków oraz alkoholu. Spektakl porusza problem popularności tych środków, które często z jednorazowej przygody zmieniają się w narkotykowy nałóg.
Spektakl adresowany jest do uczniów gimnazjum i szkół średnich, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów. Spektakl dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
wstęp wolny

godz. 18:00
1. Przedstawienie "Ku pamięci" oraz "Dlaczego?" - oba przedstawienia wyreżyserował Piotr Weintz
2. Koncert zespołu Chilly Wind z Tczewa
wstęp wolny

- 16. kwietnia, godz. 18:00 Spektakl "Brat naszego Boga" wg. dramatu Karola Wojtyły w reż. Artura Dziurmana, w roli głównej: Maciej Jackowski

Dramat Karola Wojtyły jest utworem o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku. Główny bohater Adam Chmielowski odczuwa powołanie do sztuki i do niesienia pomocy potrzebującym. Wywołuje to w nim niemal rozdarcie wewnętrzne. Ostateczną decyzję podejmuje oglądając swój obraz "Ecce homo". W wizerunku Chrystusa odnajduje miłosierdzie i odpowiedzialność za ubogich. Adam Chmielowski przemienia się w Brata Alberta i zakłada zgromadzenie zakonne - Zgromadzenie Braci Albertynów. W utworze pojawia się też problem rewolucji, przewija się on w całym utworze w rozmowach Adama i Nieznajomego - zwolennika rewolucji. Nieznajomy chce rewolucji skierowanej przeciwko bogatym, nastawionej na dobra materialne i polepszenie warunków bytowych ludzi. Adam natomiast uważa, że konieczna jest jeszcze "rewolucja" duchowa. Dramat Wojtyły jest zapisem drogi ku powołaniu, ku dojrzałej zgodzie człowieka na wolę Bożą. Słowa Ewangelii według św. Marka: "Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką" (Mk 3, 35) nie tylko wyjaśniają tytuł dramatu, lecz także stanowią klucz do jego interpretacji.
cena biletu: 20 zł

Więcej informacji:

Centrum Kultury i Sztuki
ul. Wyszyńskiego 10 w Tczewie
tel. 58-531-07-07, 58-531-04-64
ckis@ckis.tczew.pl
drukuj
Artykuł przeczytano 2381 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Leki
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
... ~ yhy_gość
IP: 81.219.xx6.xx0
Data: 18.03.2011, 11:43
znowu akcja, w której pod przykrywką "walki z narkomanią" będzie się stygmatyzować osoby uzależnione (za sprawą Monaru i Pani Prezes Łazugi-Koczurowskiej jak dla mnie carycy "wojny narkotykowej" w naszym kraju). Może przestańmy organizować wydarzenia, które są przesycone narkofobią i przedstawiające narkomanów jako "podludzi". Może warto pochylić się nad losem tych ludzi bo narazie to się ich marginalizuje, wyklucza ze społeczeństwa (np. przez karanie za posiadanie).
Brak zdjęcia
+1
GDzie??? ~ Ktoś_gość
IP: 84.38.xx2.xx4
Data: 16.04.2011, 10:02
Gdzie można znaleźć konert Chilly Wind ( w necie)???
Brak zdjęcia
0
Chilly Wind ~ anonim_gość
IP: 84.38.xx9.xx8
Data: 16.04.2011, 14:27
Co sądzicie o tym zespole?
Brak zdjęcia
+1
super ~ Ktoś_gość
IP: 84.38.xx2.xx4
Data: 16.04.2011, 21:59
Zespół jest super??? Kto wie dzie mmożna ich posuchać:) ???
Brak zdjęcia
+1
Chilly Wind ~ szymon_gość
IP: 77.253.xx4.xx2
Data: 17.04.2011, 14:03
siemanko, apropos najblizszych koncertow Chilly Wind to szykujemy sie na pewno na przegląd zespołów alternatywnych na początku maja w ACK Zebra, gramy tez 17 czerwca na bulwarze (dni ziemi tczewskiej). Co do koncertow w necie, to jeszcze nic nie wrzucalismy ale zamierzamy w tym tgodniu zalozyc My Space, wrzucimy tam pare kawalkow, zapraszam. Pozdrawiam, Szymon
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew