Pożar w Pelplinie. Z mieszkania wyniesiono nieprzytomnego mężczyznę

Pożar w Pelplinie (fot. KPP Tczew)
Pożar w Pelplinie. Z mieszkania wyniesiono nieprzytomnego mężczyznę

zobacz galerię zdjęć: 1
Trzy zastępy straży gasiły sobotni pożar w Pelplinie. Z jednego z mieszkań mundurowi wynieśli nieprzytomną osobę.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 marca, w Pelplinie przy ulicy Szpitalnej.

- W sobotę (23 marca) po godzinie 22.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w Pelplinie. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie - sierż. Marcin Cherek oraz st. post. Patryk Kamiński. Policjanci natychmiast pobiegli do mieszkania, z którego wydobywał się dym. Nie zwlekając, mundurowi wyważyli drzwi, które były zakluczone. Wewnątrz znaleźli nieprzytomnego mężczyznę leżącego na podłodze. Na miejsce dojechali strażacy, z którymi policjanci wydostali mężczyznę na zewnątrz, gdzie czekał Zespół Ratownictwa Medycznego. Dzięki reanimacji 39-latek odzyskał funkcje życiowe. W trakcie akcji ewakuowano łącznie 11 osób zamieszkujących budynek. Obecnie trwają czynności, aby ustalić przyczynę tego zdarzenia. Dzięki bohaterskiej interwencji funkcjonariuszy życie 39-latka zostało uratowane. Mundurowi, działając w sposób zgodny z zasadami swojej służby, wypełnili słowa przysięgi, ratując życie z narażeniem własnego. Ich odwaga i determinacja stanowią wzór profesjonalizmu i poświęcenia, na które możemy liczyć w sytuacjach kryzysowych. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.

Jak wyjaśnia kpt. Michał Myrda, rzecznik KP PSP Tczew na miejscu zdarzenia zastano zadymienie w mieszkaniu oraz pozostałych lokatorów bloku na zewnątrz budynku.


- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi do mieszkania przy pomocy urządzenia wielofunkcyjnego oraz wyniesieniu osoby poszkodowanej z mieszkania. Podano jeden prąd wody na palące się wyposażenie mieszkania. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. Mieszkanie po działaniach zostało sprawdzone kamerą termowizyjną. Pozostałe mieszkania zostały sprawdzone miernikiem wielogazowym, a klatkę schodową przewietrzono przy pomocy wentylatora. Po sprawdzeniu mieszkań lokatorzy do nich powrócić. - wyjaśnia rzecznik tczewskich strażaków.

W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z OSP Pelplin , 1 zastęp z JRG oraz 1 zastęp z JRG Starogard Gd.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • ***_gość

  26.03.2024, 12:57

  pożar

  Relacje rzeczników prasowych trochę się mijają. Jak było - policjanci wyważyli drzwi i wydobyli osobę czy strażacy przy użyciu urządzenia to zrobili i wspólnie wyciągnęli osobę poszkodowaną. Na pewno się czepiam ale czasami warto ustalić prawdziwą wersję wydarzeń. Mimo to gratulacje.

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx8.xx5 
 • obywatel_gość

  26.03.2024, 15:12

  ach jo

  Cenna uwaga. Delikatnie rzecz ujmując ktoś tu się mija z prawdą. Chyba trzeba to wyjaśnić.

  Cytuj
  IP: 83.15.xx3.xx5 
 • Bert _gość

  26.03.2024, 19:12

  Na pewno nie wyjaśnią. Każdy inny film oglądał. Zdjęcie drzwi daje dowód ze strażak pisze prawdę.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.