Za nami Ogólnopolska Noc Bibliotek

Noc Muzeów 2017 (fot. KH/MM)
Za nami Ogólnopolska Noc Bibliotek

zobacz galerię zdjęć: 24
W sobotę 3 czerwca, miała miejsce trzecia już odsłona ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Tczewie.

Tego wieczoru Miejska Biblioteka Publiczna, podobnie jak ponad 1000 książnic w całej Polsce, czekała na czytelników z niebanalnym programem i super atrakcjami pod wspólnym hasłem "Czytanie porusza". Tak jak w latach ubiegłych, głównym celem akcji było pokazanie mniej znanej strony bibliotek - miejsc kultury otwartych na pasje swoich obecnych i przyszłych czytelników.
Od godziny 18.00 mogliśmy przenieść się w fascynującą podróż po bibliotece, w czasie której każdy znalazł dla siebie cos interesującego. Jedną z atrakcji był występ zespołu „Passionatka”. Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla miłośników dobre książki. Najmłodsi mieli okazję spędzić miłe chwile na spotkaniu z Anną Boderek-Pocheć, pisarką dla dzieci. Starsi czytelnicy mogli z kolei wysłuchać Tomasza Hildebrandta.

To jednakże nie jedyni tczewscy autorzy, z którymi goście książnicy mogli się spotkać. W trakcie „nocy bibliotek” można było porozmawiać również z Wojciechem Jurojciem, Piotrem Bolcem, Zofią Daniel oraz Karoliną Sudoł.

Dla fanów muzyki w czytelni muzycznej gościł tczewski zespół „Psy Pustyni”, który opowiadał o swojej historii i działalności oraz wykonał kilka utworów ze swojej debiutanckiej płyty.
Atrakcji nie zabrakło również dla pasjonatów historii, którzy tego dnia odwiedzili Sekcję Historii Miasta Tczewa. Mogli oni między innymi zapoznać się z informacjami dotyczącymi znalezisk z okresu tzw. wpływów rzymskich na terenie Kociewia. „Miłość romantyczna i miłość grzeszna w Starożytnym Rzymie” to z kolei tytuł wystawy połączonej z prezentacją multimedialną.
Zwieńczeniem i zarazem główną atrakcją wieczoru było czytanie „Sztuki kochania” Owidiusza w wykonaniu Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury, w skład którego wchodzą aktorzy znani m.in. ze Studia Accantus.

Noc Bibliotek w Tczewie to przedsięwzięcie wchodzące także w skład Czytelniczego Ekspresu. Jest to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Materiały i foto: MBP

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • -1

    Tczew/Kolonia_gość_gość_gość_gość

    04.06.2017, 08:21

    zamienilem moj obraz przezemnie namolowanyn na piekna szafe bibloteczna z mieszkancem bogatej dzielncy Marienburg w Kolonii,stwierdzil , ze zasluzylem na to

    Odpowiedz
    IP: 176.198.xxx.xx0 
  • -2

    =)_gość

    04.06.2017, 09:48

    oni leżą na orbicie w pasach BEKA 7AP ^^

    tnij.tcz.pl/?u=40aebc Niestety, bajek nie czytam :)

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx1.xx3 
  • -2

    SOCIAL WASTE :)_gość

    04.06.2017, 10:48

    Czytanie ze zrozumieniem :)

    A co w przypadku trudnej młodzieży ? Z prowokować ? Aresztować ? Resocjalizować ? I życie zdruzgotać :) Jakież to słodkie :)

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx1.xx3 
  • -2

    =)_gość

    04.06.2017, 10:54

    Pociąg do Gwiazd nie w górę tylko zjazd!

    http://www.youtube.com/watch?v=10vVWNnuFcc

    Cytuj
    IP: 94.254.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.