tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 23:26
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Brak ciepłej wody w szkołach. "To niewielki problem w skali kraju"

Opublikowano: piątek, 27.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Minister edukacji Katarzynę Hall, która w tym tygodniu gościła w Tczewie, bardzo zdziwiły informacje, że z niektórych kranów w części tczewskich szkół wciąż nie leci ciepła woda. Zdaniem szefowej resortu to marginalny problem w skali całego kraju. Władze miasta tłumaczą, że ciepła woda jest, ale nie we wszystkich kranach, ale od września zmieni się to na lepsze.

Z początkiem nowego roku szkolnego w życie wejdzie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach. Zgodnie z nowymi zapisami w każdej polskiej szkole będzie musiał być dostęp do bieżącej ciepłej wody. O zmiany i ich skutki dla odpowiedzialnych za szkoły samorządów zapytaliśmy Katarzynę Hall. Goszcząca w Tczewie minister edukacji, uważa, że z wprowadzeniem przepisów nie będzie najmniejszego problemu, dlatego podczas wizyty w naszym mieście zdziwiła się, że nie z wszystkich kranów leci ciepła woda:

- Z moich informacji wynika, że brak ciepłej wody to niewielki problem szkół na terenie całego kraju. - mówiła szefowa resortu edukacji - Dziwne byłoby, gdyby okazało się, że większość z nich jest zlokalizowana akurat na terenie Tczewa. To pytanie do samorządów, które zarządzają szkołami.

Tymczasem samorząd tłumaczy, że ciepła woda jest wszystkich placówkach, tyle że nie płynie z każdego kranu - taka sytuacja ma miejsce m. in. w szkołach podstawowych nr 2 ,8, 10, 11 oraz gimnazjum nr 1. Z początkiem września jednak wszystkie toalety będą wyposażone w kran z ciepłą wodą - mają się tam pojawić się przepływowe ogrzewacze wody, bądź bojlery:

- Dyrektorzy szkół już nad tym pracują. Niezbędne środki na ten cel mają zostać zabezpieczone w czerwcowej korekcie - na razie trudno mi powiedzieć, o jakich kwotach mowa. Ale proszę się nie martwić - ciepła woda na pewno będzie - uspokaja wiceprezydent Tczewa, Zenon Drewa.

Dodajmy, że sprawa ciepłej wody w tczewskich placówkach została wywołana przez radnego Zbigniewa Urbana (RiO), który pytał o sytuację w szkołach - m. in. wyposażenie w środki higieny osobistej i dostęp do bieżącej ciepłej i zimnej wody.
drukuj
Artykuł przeczytano 1739 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kultura dostępna
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
pani Hall ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 27.05.2011, 16:31
niech pani odejdzie bo każde pani słowa są kompromitacją
Brak zdjęcia
+5
... ~ Doktor Granat_gość
IP: 109.207.xx4.xx4
Data: 27.05.2011, 21:34
Problem w tym, że ona NIGDY nie powinna przyjść (tzn. pojawić się na scenie politycznej).
 
Brak zdjęcia
+2
ŻENADA ~ WODZIONKA_gość
IP: 79.189.xx8.xx8
Data: 28.05.2011, 10:57
DOBRZE ŻE PANI MINISTER MA CIEPŁĄ WODĘ W KRANIE A CAŁA RESZTA NIE MUSI MIEĆ
Brak zdjęcia
+3
Zatrzymac reformę ~ Max_gość
IP: 195.191.xx1.xx0
Data: 28.05.2011, 15:18
Wbrew temu co mówi minister Hall. „Z raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego, wynika, że z 14 tysięcy skontrolowanych podstawówek (na 21 tysięcy działających w Polsce) 6 tysięcy nie jest gotowe na przyjęcie sześciolatków - brak cieplej wody, sanitariatów, krytyczne warunki sanitarne i lokalowe” Poprzyj obywatelski program ustawy oświatowej który daje możliwość rodzicom posyłania 7 latków, zablokowaniu likwidacji szkół i zmianę systemu finansowania.(pełny projekt ustawy dostępny na http://www.rzecznikrodzicow.pl/oswiatowa.php link) potrzeba 100tys podpisów które zbierane są w całym kraju. W Tczewie podpisy można złożyć w: Twoja Niania - Edukacyjne Centrum dla Dzieci ul.Piaskowa 10/1 Jeśli nie obojętny jest Ci los małych dzieci poprzyj ten projekt podpisem
Brak zdjęcia
0
Żal mi niektórych polskich ministrów ~ kokoroki_gość
IP: 109.207.xx7.xx9
Data: 29.05.2011, 12:18
To co słyszałam o reformach, które pani minister chce wprowadzić w szkolnictwie to istna kpina i żenada. :/
user_ico_Basia11
+1
hi ~ Basia11 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 29.05.2011, 15:34
Dobrze że mi już pani Hall nic nie 'wykręci' ;P
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew