tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 12:29
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Lokatorzy zaczną spłacać długi?

Opublikowano: piątek, 01.07.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 27

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Nie płacili czynszu za lokale komunalne, mają kilkunastotysięczne zobowiązania wobec Zakładu Gospodarki Komunalnym Zasobem Mieszkaniowym, ale teraz podjęli rozmowy, by zacząć spłacać długi. Wszystko po tym, jak prezydent Tczewa ogłosił, że lokatorzy notorycznie uchylający się od płacenia czynszu i niszczący swoje mieszkania, mogą zostać przekwaterowani do lokali socjalnych poza granicami miasta.

Pomysł włodarza Tczewa miał uderzyć w wieloletnich dłużników, osoby, które dewastują mieszkania, czy zakłócają spokój innych lokatorów.

- Wielu lokatorów płaci regularnie czynsze i tym samym kredytuje osoby, które od opłat się uchylają. Nie może być tak, że osoby niepłacące będą "w nagrodę" otrzymywać nowe lokale socjalne. Dlatego chcemy tego typu mieszkań szukać poza granicami miasta w użytkowanych już zasobach. Chcemy ogłosić przetarg na pozyskanie takich lokali. Musimy wyciągnąć jakieś konsekwencje wobec dłużników. Z drugiej strony chcemy premiować tych, którzy regularnie płacą czynsze - będziemy starali się znaleźć im lokale o lepszym standardzie. To już miało miejsce w przypadku ulicy Prostej - trafiały tam osoby wywiązujące się ze swoich zobowiązań. - wyjaśniał nam niedawno prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Okazuje się, że akcja przynosi już pierwsze skutki:

- Nie dla wszystkich wyrok sądu był argumentem, bo zdarzało się, że nie dostawali egzekucji. W tej chwili w związku z uruchomieniem dwóch budynków na ulicy Prostej część mieszkańców wywiązujących się ze swoich zobowiązań przeniesiono właśnie tam, a ich stare mieszkania można było przekształcić w lokale socjalne. Osoby, które mają wyroki dostają skierowania z Urzędu Miasta, a my je realizujemy. Dlatego teraz zdarzają się przypadki, że mieszkańcy przychodzą negocjować spłatę. My stawiamy swoje warunki - np. wpłata całego zadłużenia - w jednym z przypadków było to 12 tys. zł - w ciągu dwóch dni. Lokator znalazł pieniądze w ciągu 48 godzin. Zatem można - i w tym wypadku wystąpiliśmy z wnioskiem do prezydenta o cofnięcie skierowania. - tłumaczy nam Witold Sosnowski, szef tczewskiego ZGKZMu.

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnym Zasobem Mieszkaniowym dodaje, że dłużnicy - czasem z kilkunastotysięcznym zobowiązaniem - przychodzą do ZGKZM i zaczynają prosić o rozłożeniem płatności na kilka rat, oferując na początek spłatę połowy zadłużenia.

- Nam nie chodzi o to, by ludzi wyrzucać z mieszkań, ale chcemy po prostu egzekwować czynsze. Środki chcemy przeznaczyć na remonty mieszkań i budynków, którymi gospodarujemy. - dodaje W. Sosnowski.

W Zakładzie Gospodarki Komunalnym Zasobem Mieszkaniowym została jakiś czas temu zatrudniona osoba, która zajmuje się kontrolowaniem zobowiązań lokatorów. Sporządzono listę mieszkańców, których dług wynosi więcej niż 10 tys. zł. - znalazło się tam 351 nazwisk. Jedna trzecia z listy już podpisała ugody - reszta jest w trakcie rozmów.

- Jeśli będą lokale socjalne, na pewno część lokatorów będzie trzeba eksmitować. Jeśli płatność zostanie uregulowana nie będzie takiej konieczności. - tłumaczy szef ZGKZM.

Dług wobec ZGKZM wynosi około 10 mln zł - około połowę należności stanowią środki związane z niepłaceniem czynszu - reszta to opłaty za media. Tymczasem miasto nie zamierza odstąpić od poszukiwania lokali socjalnych poza Tczewem, np. w miejscowościach popegeerowskich nawet poza granicami naszego powiatu. Jest jednak dobra wiadomość dla tych, którzy czynsze płacą regularnie - jeśli znajdą się środki, miasto chce rozpocząć budowę kolejnych bloków komunalnych przy ulicy Prostej:

- Miejsce jest i ten temat na pewno będzie rozważany. Z dużą dozą prawdopodobieństwa wybudujemy coś nowego. - przyznał ostatnio zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa.
drukuj
Artykuł przeczytano 5155 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Mural Jasna i Dersław
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (27)   Zmień kolejność
 
user_ico_MTTczew
+24
MTTczew Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 01.07.2011, 07:13
KONTENERY... jak ktos nie płaci to zrobić po za granicami miasta kontenery mieszkalne/ osiedle i tam ludzi którzy nie spłacają wysyłać.... inaczej nie ma szans na egzekwowanie wszystkich dłużników bez porządnej kary.
user_ico_mieczyslaw
+1
A po co kontenery? ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 03.07.2011, 13:52
To też kosztuje, poza tym zrobi się tam slams i enklawa wykluczonych - z dużym prawdopodobieństwem możesz już teraz powiedzieć, że znajdziesz tam większość skradzionych rzeczy w mieście - jak nie podoba im się, że mają dach nad głową - eksmisja. Po co mamy za nich płacić? Czy to kontener, czy mieszkanie socjalny - płacimy wszyscy.
 
Brak zdjęcia
-8
,,, ~ gość_gość
IP: 109.197.xx9.xx8
Data: 01.07.2011, 07:18
Niech ZGKZM Tczew przy ul. Czyżykowskiej 70 w końcu skosi tą trawę na Nowowiejskiej która ma miejscami pół metra wysokości, i nie była koszona od kilku miesięcy, skosili tylko gdzie wspólnota, A gdzie nie ma wspólnoty to już nie, mimo że większość ludzi płaci, Tylko potrafią wysyłać podwyżki czynszu za te stare rudery....
Brak zdjęcia
+9
airgunhunter_gość
IP: 46.113.xx9.xx6
Data: 01.07.2011, 10:55
Kolego, czy ZGKZM Tczew, czy ktokolwiek inny, zmusza Cię do mieszkania w tej "strasznie drogiej" ruderze? Masz wolność wyboru, nie odpowiada Ci to mieszkanie to poszukaj innego, będziesz miał lepsze warunki i niższy czynsz!
 
Brak zdjęcia
0
~ airgunhunter_gość ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 03.07.2011, 10:48
A jaki masz inny wybór? Nie ma tysięcy mieszkań jak to Donek obiecywał.
 
Brak zdjęcia
+1
to idź po kredyt i kup sobie co ci się podoba ~ do IP: 109.207.xx3.xx9_gość
IP: 83.11.xx4.xx9
Data: 04.07.2011, 00:40
a potem spłacaj jak normalni uczciwi ludzie po 30-40 lat to może nie będziesz marudzić. Darmozjady wciąż im mało. Za dobrze mają i się rozzuchwalili - czemu w dzisiejszych czasach wciąż pozwalamy się im okradać? Bo to jest jawna kradzież - nie po to płacę podatki, żeby utrzymywać bandę nierobów
 
Brak zdjęcia
+13
_gość
IP: 109.207.xx9.xxx
Data: 01.07.2011, 09:44
to idz na swoje jak sie nie podoba mieszkasz tam więc nic wam sie nie stanie jak sami skosicie trawę przecież to dla was a nie lepiej patrzeć i narzekać jaka ta trawa wysoka
Brak zdjęcia
+9
bacha_gość
IP: 109.197.xx9.xx9
Data: 01.07.2011, 10:26
to jest chore żeby dawać mieszkania w lepszym standardzie tym co płacą za czynsz ludzie się powinni się cieszyć że mają dach nad głową a ci co nie płacą to baraki im postawić za miastem mieszkania powinny być dawane młodym ludziom a nie patologi gdzie tu sprawiedliwośc
Brak zdjęcia
-17
Tczewianka_gość
IP: 213.238.xx2.xx2
Data: 01.07.2011, 10:57
Z czego ludzie maja płacić z marnych zasiłków w kwocie 400zł?a czynsze wynoszą 360zł. Niech podwyższą zasiłki to ludzie zapłacą,mimo trudnych sytuacji życiowych,które ich spotkały.Pomyślcie trochę jak im pomóc,a nie wyrzucać na bruk.
Brak zdjęcia
+16
Praca jest to do roboty! ~ Flexman_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 01.07.2011, 13:45
Trzeba było się uczyć a nie w szkołę kamieniami rzucać. A przy odrobinie chęci i zaangażowania nawet wykształcenia nie trzeba. Flex przyjmuje przez agencje bez problemu. Praca trochę ciężka ale lepiej tak niż narzekać na zasiłek. Sam tam pracuję i oprócz czynszu jeszcze kredyt za mieszkanie spłacam więc proszę mi wierzyć że robi mi się gorąco jak czytam niektóre komentarze!
 
Brak zdjęcia
+14
do tczewianki ~ hoody77_gość
IP: 109.197.xx1.xx7
Data: 01.07.2011, 14:35
masz rację ale ludzie są wredni przecież te ZASIŁKI ledwo skromnie starczają na papieroski i na winko albo winko i wódeczkę to jak tu jeszcze opłacić czynsz i rachunki
 
Brak zdjęcia
+12
masz rację ~ hoody77_gość
IP: 83.25.xx7.xx6
Data: 02.07.2011, 02:02
a ci wredni w mopsie to jeszcze dają nie takie "żarcie" na jakie ci wyłudzacze mają ochotę - ostatnio na placu zabaw słyszałam rozmowę takich dwóch pań "znowu makaron, daliby coś normalnego bo tym ch....wem to już się żygać chce" - biedactwa, nie chcą im dać bułeczki z masełkiem, serkiem i szyneczką a do tego niby co herbatą popijać, a kawy to nie łaska dać?? (to oczywiście był sarkazm) człowiek ręce sobie rabia żeby jakoś przeżyć a takie nieroby tylko łapska wyciągają i "daj daj bo mi się należy" do roboty!! i odebrać im te zapomogi co je przechlewają!! NIE ZGADZAM SIĘ, ŻEBY Z MOICH PODATKÓW PATOLOGIA BYŁA UTRZYMYWANA !!!
 
Brak zdjęcia
+15
gdzie tu sprawiedliwość? ~ saif_gość
IP: 84.38.xx2.xx6
Data: 01.07.2011, 13:31
Tczewianko pomyśl lepiej o tym, że większosć ludzi musi na własne mieszkanie zadłużać sie na prawie całe życie więc ta patologia niech lepiej siedzi cicho i cieszy sie tym co ma zamiast to demolować.
Brak zdjęcia
-8
_gość
IP: 109.207.xx5.xx6
Data: 01.07.2011, 13:47
Dłużnikami są nie tylko rodziny patologiczne. Są z różnych grup ludzi, ci patologiczni powinny dostać skierowania pomocne aby ich stan się poprawił, ludzie po za ta grupą też mają różne problemy życiowe i nie są osobami które zakłócają lub demolują mieszkanie a odwrotnie dbają i są normalnymi ludźmi którym różnie życie się toczy. Kontenery im nie pomogą lecz ich zgnębią i całkowicie sei wykluczą ze społeczeństwa. Pensją nie rosną tak szybko jak opłaty miesięczne w tym czynsz, który znowu od października będzie wyższy. To nie pierwszy raz w roku ta podwyżka co miesiąc jakieś media idą w górę zasiłki renty płace raz na rok i to minimalne kwoty. Nie wspomnę o życiu i wyżywieniu. Nie znam ludzi którzy mają pieniądze i nie płacą czynszu. Ale znam ludzi którzy nie mają pieniędzy a starają się płacić. Wystarczy dwa razy nie zapłacić czynszu a dług może już wynieść około tysiąca złotych w rodzinie 4 osobowej na jednym pokoju w bloku.
Brak zdjęcia
+9
ale wy jesteście biedni ~ ___gość
IP: 83.25.xx7.xx6
Data: 02.07.2011, 02:07
czy ja się dopominam o pomoc w spłacie kredytu na domek? rękawy zakasać i do roboty! biadolić to każdy potrafi ale wziąć się w garść to już nie łaska - co to jest twoje 1000zł przy moim kredycie? tyle to u mnie miesięczna rata wynosi a opłaty też jakoś robię i na normalne życie starcza - JAK KTOŚ CHCE TO MOŻE A MARUDZĄ CI KTÓRYM SIĘ NIE NIC CHCE I TYLKO LICZĄ NA POMOC. jak ktoś nie płaci to do kontenerów i tyle !!!
 
Brak zdjęcia
-11
gość_gość
IP: 109.207.xx7.xx0
Data: 01.07.2011, 14:41
Na armi krajowej 82 tez jest trawa niekoszona jeszcze troche trzeba bendzie maczeta wycinac miejsce do wejscia .placimy za to wiec nie piscie ze mamy sobie sami skosić .
Brak zdjęcia
+9
to weź nożyczki i powycinaj !!! ~ ___gość
IP: 83.25.xx7.xx6
Data: 02.07.2011, 02:09
albo napisz do TVP żeby zrobili o tym program "DLACZEGO JA mam pod oknem wysoką trawę" - przynajmniej będą cię na mieście rozpoznawać
 
Brak zdjęcia
+13
Wahtever_gość
IP: 84.38.xx4.xx3
Data: 01.07.2011, 14:41
Droga Tczewianko :) Niech się wezmą do roboty jakiejkolwiek za jakąkolwiek płacę. Ja mam też rodzinę i muszę sobie jakoś radzić i nie siedzę ani nie biorę żadnych zasiłków. Nawet jeśli musiałbym kiedykolwiek brać jakikolwiek zasiłek to byłoby mi wstyd i zrobiłbym wszystko żeby zacząć pracować. Mi nikt mieszkania nie da sam będę musiał wziąć kredyt na mnóstwo lat i jakoś sobie radzić. Nie twierdzę że wszyscy Ci ludzie są tacy sami że są darmozjadami niestety większość przyzwyczaiła się już do stylu życia i za nic nie chce nic zmienić. Jak im pomóc dopóki oni sobie sami nie pomogą to nic się nie zmieni imo.
Brak zdjęcia
+13
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 01.07.2011, 15:45
Mieszkanie za grosze w lokalach komunalnych nie jest przymusowe. Jak się komuś nie podoba, to nich weźmie się za zarabianie pieniędzy a nie dzieci, pójdzie jak każdy uczciwy podatnik po kredyt do banku i kupi sobie do mieszkania to, co dusza zapragnie, albo wynajmie mieszkanie prywatnie i wtedy zobaczy jak to smakuje. Sumiennie pracujący obywatele płacą raty kredytów, lub płacą czynsz prywatnie i nie jest im lekko a muszą jeszcze ze swoich podatków utrzymywać mieszkania komunalne dla bandy nierobów.
Brak zdjęcia
+11
gość_gość
IP: 77.115.xx5.xx1
Data: 02.07.2011, 08:29
To jest już normalnie paranoja , człowiek tu wynajmuje mieszkanie za 1000 zł plus opłaty, robi wszystko co może żeby dostać kredyt i w ten kredyt włożyć te same pieniądze, a te biedaczki narzekają ze im źle bo 300 zł to dużo, nie bądźmy żałośni nie od dziś każdy musi płacić czynsz. A menele siedzą dostają swoje zapomogi albo rentki, jak nie starcza to łażą i żebraja o fajki i złotówke bo do winka brakuje i jeszcze Ci powie jak to on ma źle w życiu. Albo żyć normalnie albo na winkach, każdy może sam wybrać
Brak zdjęcia
+5
wp***u na brug ci co nie płacą ~ kkkk_gość
IP: 46.113.xx2.xx5
Data: 02.07.2011, 09:51
ci co nie płacą wyj**ac jak to jest sprawiedliwosc
Brak zdjęcia
+11
Też muszę zapierniczać w fabryce ~ Robol_gość
IP: 188.33.xx3.xx2
Data: 02.07.2011, 11:05
I też muszę ciężko pracować, aby spłacać kredyt mieszkaniowy i opłaty, cała nasza rodzina pracuje ciężko i ledwo nam do końca miesiąca wystarcza, ale jakoś trzeba sobie radzić. A Ci co mają mieszkania za darmo, tylko 300zł czynszu, to nie muszą płacić, bo po co!!! Powipier*** ich do kontenerów. NIech się za robotę wezmą, agencje pracy czekają z otwartymi ramionami,, tylko im się robić nie chce. Może miasto pomoże spłacać kredyty normalnym obywatelom, a nie tylko tym którym pracować się nie chce a są zdrowi jak konie!
Brak zdjęcia
+8
NA WIOSKĘ ~ _gość
IP: 80.52.xx3.xx8
Data: 02.07.2011, 11:16
DLACZEGO TCZEW MA BYC MIASTEM SOCJALNYM. DOSTALI MIESZKANIA I NIE PŁACA - TAK NIE MOZE BYC. BEZ ODPOWIEDNIEGO UZASADNIENIA LOKATORZY POWINNI BYC PRZENIESIENI POZA MIAST BEZ GADANIA. CHOĆBY ZA NIEPŁACENIE I STAN BUDYNKU NP. NA KOZIEJ .
user_ico_Mielonka
+5
Nie sieją, nie orzą, a mają co chcą! ~ Mielonka
Uż. zarejestrowany
Data: 02.07.2011, 11:26
Moi rodzice czekali na mieszkanie 15 lat za peerelu, sąsiad kupił swoje za pracę w Iraku, a rok temu dokoptowali kryminalistę z dwojgiem dzieci i ma wszystko za darmo! A jeszcze się ciska, jakby był u siebie! Mops wyżywi, więc do roboty nie musi chodzić, na alkohol zawsze ma, a z uczciwego frajerstwa się wprost nabija!
Brak zdjęcia
+2
-tczewianka-_gość
IP: 77.112.xx2.xx2
Data: 02.07.2011, 20:07
to prawda co piszesz,nie płacą chociaż by mogli ,ale na alkohol mają i z tych co płacą się nabijają,a nam podwyżki robią dostałam za czynsz od pażdziernika jakby mieszkanie się powiększyło,i przez tych nierobów nam podwyższają.
 
Brak zdjęcia
+6
nic za darmo... ~ czyżyk_gość
IP: 109.207.xx4.xx2
Data: 02.07.2011, 20:33
Na Nowowiejskiej oddano w 2010r.budynek socjalny/nowy/.Popatrzcie jak szybko ulega on degradacji technicznej poprzez niszczenie go przez mieszkańców.Dostali za darmochę,a więc brak szacunku dla mienia,na które się nie zapracowało,nie szanuje się naszych podatków.Popieram tych wszystkich,którzy ciężką pracą starają się zapewnić lokum swojej rodzinie i nie wyciągają rąk po darmochę i szanują swoją i obcą własność .Tych co szkodzą,nie płacą czynszów należy zmusić do odpracowania na rzecz Miasta bo inne postępowanie władz grodu prowadzi do pogłębiania patologii.Widzę codziennie tych co chodzą na darmowe obiadki do MOPS-u,nie chce się im pracować a stać ich na piwko i papierosy i stanie na skrzyżowaniu na Czyżykowie.
Brak zdjęcia
0
tczewianka_gość
IP: 109.207.xx9.xx8
Data: 12.07.2011, 20:18
ludzie niektorzy nie maja pieniedzy a jak ida do mopsu to tam slysza ze im sie pomoc nie nalezy a tym pijakom daja?a ci zamiast oplacic czynsz to przepija.i wtedy maja zadluzenia bo taka prawda
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew