tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 13:20
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Młodzi i utalentowani nagrodzeni przez prezydenta

Opublikowano: piątek, 10.12.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Prezydent wyróżnił młodych i utalentowanych mieszkańców grodu Sambora. Młodzi tczewianie otrzymali nagrody, przyznane na podstawie "Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży". Każdy z laureatów otrzymał od 1 do 2 tys. zł.

Nagrody w ramach "Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży" powędrowały do czternastu mieszkańców naszego miasta. Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży powstał z myślą o młodych mieszkańcach Tczewa, których wiedza i osiągnięcia wykraczają poza wymagania programowe szkół lub uczelni. Jest skierowany do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów zameldowanych na pobyt stały na terenie Tczewa.

- Szczególnie cieszymy się, że napłynęło do nas bardzo dużo wniosków z gimnazjów. Nasi uczniowie awansują do konkursów na szczeblu ogólnopolskim. Komisja kłopotu nie miała, bo wnioski były napisane ładnie i w dniu wręczenia liczna grupa młodych otrzymała list gratulacyjny od prezydenta łącznie z nagrodą. - wyjaśnia nam zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa - Program dalej będzie funkcjonował. Pieniądze na ten cel już zostały zabezpieczone w budżecie.

Regulamin przyznawania nagrody określa uchwała Rady Miejskiej w Tczewie nr VI/33/2007 z 29 marca 2007 r. oraz zmieniająca ja Uchwała Nr XLVII/408/2010 z 24 czerwca 2010 r. Uchwały dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.tczew.pl . Informacji zasięgnąć można także w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu UM.

Kto został nagrodzony?

Katarzyna Milewska - tegoroczna absolwentka I LO w Tczewie (ur. 1991 r.). Finalistka Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w roku szkolnym 2009/2010 (etap ogólnopolski).

Daniel Ozon - tegoroczny absolwent I LO w Tczewie (ur. 1991 r.). Finalista szczebla centralnego XXXVI Olimpiady Historycznej, dotarł do II stopnia XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, brał udział w zawodach okręgowych VIII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i w finale zajął VIII miejsce oraz w zawodach okręgowych 51. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, gdzie w finale zajął również VIII miejsce. Finalista zawodów okręgowych XIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Arkadiusz Szarmach - tegoroczny absolwent III LO w Gdyni, obecnie student I roku Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (ur. 1991 r.). Finalista LVI Olimpiady Chemicznej, laureat 46. Konkursu Chemicznego im. prof. Swiniarskiego.

Agata Posorska - tegoroczna absolwentka Gimnazjum Katolickiego w Tczewie, obecnie uczennica Liceum Katolickiego (ur. 1994 r.). Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Paweł Zawadzki - uczeń I LO w Tczewie (ur. 1992 r.)
Brał udział w finale Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, finalista szczebla centralnego XIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. VI miejsce w Konkursie „Polska w Unii" organizowanym przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego

Tomasz Krupa - uczeń Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1996 r.)
Finalista Wojewódzko - Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Kard. Augusta Hlonda, I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym "Wielkie Dyktando", wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny".

Bartosz Mrozowski - uczeń Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1995 r.). Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Joanna Czechura - uczennica Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1995 r.). Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, brała udział w Konkursie Języka Niemieckiego i Konkursie Matematycznym "Kangur", w którym zdobyła wyróżnienie, laureatka I miejsca w Konkursie Młodego Flecisty w Gdyni oraz I miejsca w Pomorskim Przesłuchaniu Instrumentów Dętych w Elblągu.

Filip Czaplicki - uczeń Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1995 r.). Laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, uczestnik konkursu HOT SPOT 2010 organizowanego przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Paweł Bieliński - uczeń Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1995 r.)
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i Wojewódzkiego Konkursu Fizyki z Astronomią. Reprezentował szkołę w II Międzygimnazjalnym Konkursie Poezji Anglojęzycznej

Michał Korpak - tegoroczny absolwent Gimnazjum nr 3 w Tczewie (ur. 1994 r.). Finalista Wojewódzkiego konkursu Fizycznego, laureat V Megaolimpiady Wiedzy z Fizyki.

Kamila Kubista - tegoroczny absolwent Gimnazjum nr 3 w Tczewie (ur. 1994 r.). Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, wyróżnienie w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego, udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, II miejsce w II Kociewskim Konkursie Literackim im. Romana Landowskiego w 2009 r. oraz II miejsce w Konkursie Wiedzy o Tczewie. Reprezentowała szkołę w Megaolimpiadzie Wiedzy o Gdańsku z języka polskiego i angielskiego. Otrzymała tytuł najlepszej absolwentki Gimnazjum nr 3 w roku szkolnym 2009/2010 i medal "Primus inter pares".

Marta Irzyk - tegoroczna absolwentka I LO w Tczewie, obecnie studentka filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (ur. 1991 r.). Finalistka XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Marta Pieczewska - uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku (ur. 1992 r.). III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Gitara w muzyce kameralnej", wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach, Grand Prix w Regionalnym Konkursie Gitarowym w Olsztynie, III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Gitary Szkół Muzycznych II stopnia.
drukuj
Artykuł przeczytano 3083 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Mężczyzna trafił w ręce policjantów
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
temat zdjęcia ~ foto_gość
IP: 79.188.xx7.xx0
Data: 10.12.2010, 14:14
Zdjęcie powinno być zatytułowane: "EKSTAZA" Kto jest ta dziewczyna... i kto przeżywa ekstazę? GRATULACJE dla wyróżnionych!
Brak zdjęcia
0
muzycznaa_gość
IP: 109.207.xx5.xx4
Data: 10.12.2010, 15:52
Martuusia! Ah, ten Twój uśmiech ;) Gratulację, należy się :D
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew