tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 18:56
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Animals" i "Emir" apelują - zimą pamiętaj o zwierzętach

Opublikowano: piątek, 10.12.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 14

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W tym roku zima zaskoczyła nas wyjątkowo wcześnie. Nie tylko my marzniemy, cierpią również zwierzęta. Inspektorzy ds. ochrony zwierząt OTOZ "Animals" otrzymują zgłoszenia o psach trzymanych na krótkich łańcuchach przy prowizorycznych budach, nie dających żadnego schronienia przed mrozem i śniegiem, kotach, które zamarzają, bo ktoś zamknął okienko do piwnicy, w której mieszkały przez lato, zwierzętach gospodarskich stojących przez całą dobę na szczerym polu, bez osłony przed lodowatym wiatrem. Okażmy się odpowiedzialni i pomóżmy naszym podopiecznym przetrwać zimę.

Ogólnopolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR" rozpoczynają specjalną akcję, która ma na celu polepszenie zimowej egzystencji zwierzaków:

- Nie pozostawiajmy zwierząt na zewnątrz budynków, szczególnie dotyczy to osobników starych i chorych! - apelują pomysłodawcy przedsięwzięcia - Zwierzęta gospodarskie nie powinny być pozostawiane na polu, lecz w budynkach gospodarczych. Budy dla psów należy uszczelnić, wypełnić słomą oraz przybić zasłonkę z grubego koca przed wejściem. Nie zapominajmy o regularnym napełnianiu misek świeżą wodą. Pies powinien otrzymać wysokokaloryczną karmę. Szczególnie dotyczy to psów na uwięzi. Metalowe łańcuchy nie mogą być zakładane bezpośrednio na szyję bez skórzanej obroży. W czasie największych mrozów należy psa spuścić, oczywiście na ogrodzonym terenie.

Psy ras nieprzystosowanych do niskich temperatur i szczeniaki nie mogą długo przebywać na zewnątrz, a na noc należy je bezwzględnie zabrać do domów lub ocieplonych pomieszczeń gospodarczych.

- Pamiętajmy, że także koty nie są przystosowane do mrozów i w tak niskich temperaturach giną. Nie pozostawiajmy ich na zewnątrz! Pozwólmy im schronić się w stodole, ciepłej szopie lub piwnicy. - uczulają organizatorzy - Podczas największych mrozów dokarmiajmy dzikie ptaki w mieście, parkach, na plażach i terenach wiejskich. Pamiętajmy jednak o tym, że dokarmianie rozpoczynamy dopiero, gdy spadnie śnieg, aby nie zniechęcać ptaków do odlotu. Nie wsypujmy jednak do karmników resztek naszego pożywienia. Zawarte w nich przyprawy i konserwanty mogą tylko zaszkodzić. Poczęstujmy je raczej mieszanką różnych ziaren, owocami, ugotowanymi w nieosolonej wodzie warzywami (taki pokarm jest też odpowiedni dla łabędzi). Regularnie sprzątajmy karmnik, aby jedzenie nie pleśniało. Pamiętajmy też, że bez dostępu do niezamarzniętej wody, ptaki mogą nie przeżyć zimy.

Jeśli jesteśmy świadkami nieodpowiedzialnego traktowania zwierząt, powiadommy o tym policję, straż miejską lub gminną oraz najbliższą organizację ochrony zwierząt. Zgodnie z Art. 6 Ustawy o ochronie zwierząt nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad zwierzętami, w tym utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania jest zabronione. Z kolei artykuł 35 mówi, że znęcanie się nad zwierzętami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.
drukuj
Artykuł przeczytano 2100 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Osiedle Bajkowe (aparat fot. zakłócony przez burzę)
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (14)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+8
Bądź człowiekiem, poczęstuj kota mlekiem... ~ Lokis_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 10.12.2010, 08:09
...możesz też dać im trochę karmy :))
user_ico_Casper
-14
Casper
Uż. zarejestrowany
Data: 10.12.2010, 11:45
Rozbraja mnie ta troska niektórych o zwierzaczki, żeby dać im mleczka, karmy, może jeszcze szyneczki? I na pewno wtedy takie kotki ruszą szczura, bo przecież tak zachwalacie by wpuszczać kotki do piwnic. Robicie z kotów kalekie zwierzęta, tak samo jak z bezrobotnych kalekich ludzi, dając im zasiłki gdy nic nie robią.
Brak zdjęcia
+3
sewer_gość
IP: 188.33.xx1.xx8
Data: 11.12.2010, 06:08
jestes zalosny w swoich pogladach !!!!!!!!
 
Brak zdjęcia
-11
głupota i marnotrastwo ~ xxx_gość
IP: 195.74.xx1.xx8
Data: 10.12.2010, 11:54
po co trzymać te biedne zwierzęta w klatce? po co w schronisku aż tyle zwierzaków? dobrze wiem, że to zwierzęta i one też cierpią więc po co je tam trzymać. Uważam osobiście, że schronisko OK ale trzymać w nim 5 piesków bo faktycznie ktoś może chcieć jakiegoś przgarnąć, ale trzymanie całej masy psów, kotów nie ma najmniejszego sensu. Te zwierzaki w schronisku też się męczą! Uważam, że powinno być prawo, które nakazuje usypianie bezpańskich zwierząt. Jestem przeciwnikiem trzymania zwierząt w schronisku w takiej ilości jak teraz. Uważam, że te pieniążki lepiej mogłyby być przeznaczone dla dzieci z domu dziecka np. Z drugiej strony ANIMALS w Tczewie istnieje, bierze kase a jak co do czego ma w nosie wszytsko. Pewnego razu znalazłem małego pieska, który zamarzał na dworzu. zadzwoniłem do nich żeby go zabrali bo szkoda żeby psina zamarzła, ale usłyszałem, że do Czarlina to oni nie jeżdżą... Więc pytam po co są? W czarlinie trzeba samemu pieska na sznurek i powiesić czy jak?
Brak zdjęcia
+5
Sam się uśpij... ~ Lokis_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 10.12.2010, 12:53
...przynajmniej będzie o jednego darwinistę mniej.
 
Brak zdjęcia
+4
sewer_gość
IP: 188.33.xx1.xx8
Data: 11.12.2010, 06:11
uspal bym ciebie !!!!!!!
 
Brak zdjęcia
+6
popieram sam siebie uspij ~ ja_gość
IP: 109.207.xx7.xx1
Data: 10.12.2010, 15:04
uspać wszystkie bezdomne zwierzaki... paranoja, masakra, one tez chcą żyć.. czy ty wogule wiesz co piszesz... ;/ chyba nie... jak mozna uspac wszystkie bedomne zwierzaki, może jeszcze w schronisku mają to robic, rozumniem jak zwierzak jet chory to zeby nie cierpiał ale zeby zdrowego zwierzaka, dobrze ze schronisko apeluje zeby pomuc zwierzakom, ja dokarmniam bezdomne koty... jednego nawet mam oswojoinego co mieszka na dworze ma budkę ocieplona tam kocyki itp. i dobrze mu jest jes dostanie, gdyby tak spał tye wszystkie bezdomne koty, to te myszy by cie zywcem pozarły tyle by ich było...
Brak zdjęcia
+8
schronisko ~ mieszkaniec _gość
IP: 77.112.xx3.xx7
Data: 10.12.2010, 16:43
Zgłoś się do mnie to ja cię sam osobiście uśpię ty bandyto bez uczuć sam śmieciu jesteś prawdopodobnie przypadkiem socjalnym
user_ico_Konie
+4
Konie
Uż. zarejestrowany
Data: 10.12.2010, 17:50
Moje zdanie na ten temat jest takie, że to ludzie dopuścili do tego, że biedactwa się męczą i zdychają z głodu lub wychłodzenia, bo same nie znalazły się na ulicy. Jakim trzeba być bezdusznym człowiekiem, żeby nie móc pomóc naszym mniejszym braciom. Jeśli komuś przeszkadzają szczury w piwnicach, to niech ruszy swoje szanowne "cztery litery" i sam się tym zajmie. Najlepiej wpuścić tylko kota do piwnicy żeby powybijał myszy i szczury a potem wywalić na ulicę. Pomyślcie, że bez naszej pomocy te zwierzaki będą cierpiały. Pamiętajcie, że jeśli ktoś uchyli drzwiczki od piwnicy lub postawi ciepły domek na podwórku to dużo znaczy dla tych bezdomnych zwierzątek ;) Mam nadzieję, że weźmiecie sobię moje słowa do serca i okażecie trochę uczucia ;)
Brak zdjęcia
-7
przeciwnicy usypiania... ~ hahaha_gość
IP: 83.25.xx0.xx1
Data: 10.12.2010, 18:46
Skoro tacy jesteście dobroduszni to dlaczego nie jesteście jeszcze w schronisku żeby pomagać? bo guzik was to wszystko obchodzi. Na codzień żadno z was nawet przez moment nie pomyśli o tych zwierzakach. Wy myślicie, że skoro psiaki są zdrowe to w klatkach w schronisku mają pełnie szczęścia?? popieram łapanki psów i kotów bezpańskich. Dzikie zwierzęta też są wyłapywane choćby przez myśliwych.. ich tez dewiantami nazwiecie?? Te całe schroniska to tylko służy do wyciągnięcia moich podatkowych pieniędzy po nic więcej...
user_ico_kydzusze
+6
kydzusze
Uż. zarejestrowany
Data: 10.12.2010, 19:06
A ja powiesiłem sikorkom słoninę i czuję się z tym dobrze
Brak zdjęcia
+3
Sikorki też stworzenia Boże... ~ Lokis_gość
IP: 89.200.xx9.xx1
Data: 10.12.2010, 20:32
...odrobina słoniny i ziarenek na pewno im nie zaszkodzi :))
 
Brak zdjęcia
+1
ŻENADA!!! ~ BUCA_gość
IP: 77.255.xx3.xx9
Data: 10.12.2010, 22:45
powinna byc oprocz smycz, kagańca i książeczki szczepień sterylizacja wszystkich mieszańców za darmo albo za grosze...w okolicznych wiochach mieszkają bestie, które trzymają psy jak na zdjęciu...co ze zwierzętami ze wsi, kto interweniuje w sprawie maltretowania? do kogo zgłaszać takie przypadki? w miłobadzu widziałam niedaleko kościoła, po przeciwnej stronie ulicy psa na łańcuchu, miał wystające żebra...spać nie mogę, mam go przed oczyma...darmowa sterylizacja, kontrola pseudo hodowli pomoże rozwiązać problem...w polsce z wszystkim burdel...nic do końca, wiejskie psy nie mają ochrony...
Brak zdjęcia
+5
sewer_gość
IP: 188.33.xx1.xx8
Data: 11.12.2010, 06:22
nie ma "bezpanskich psow" kazdy mial przed wyrzuceniem "swego pana?"-debila
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew