Chcesz dostawać "800 plus" bez przerwy? Złóż wniosek do końca kwietnia!

Pieniądze (fot. tcz.pl)
Chcesz dostawać "800 plus" bez przerwy? Złóż wniosek do końca kwietnia!
Od czerwca rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy w przyznawaniu świadczenia "800 plus". Potrwa on do końca maja 2025 r. Aby otrzymać wsparcie bez przerwy, rodzice i opiekunowie dzieci powinni złożyć wniosek najpóźniej w kwietniu. Jeśli tego nie zrobią, muszą liczyć się z przerwą w wypłacie pieniędzy.

Jeśli do końca kwietnia rodzice lub opiekunowie dzieci złożą wniosek o wsparcie z programu "Rodzina 800 plus" na kolejny okres rozliczeniowy, czyli 2024/2025, będą mieli gwarancję wypłaty świadczenia bez przerw. Jeśli wniosek wpłynie w maju, uprawniony świadczenie otrzyma do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, a jeśli w czerwcu, to ZUS wypłaci pieniądze do 31 sierpnia - także z wyrównaniem od czerwca. Świadczenia na podstawie wniosków, które wpłyną od lipca będą już wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca, w którym wypłynęły.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od dochodów w rodzinie czy sytuacji zawodowej rodziców i opiekunów.

- Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy użyciu bezpłatnej aplikacji mZUS, dostępnej na urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety), Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia. Środki z programu są wyłącznie na wskazany numer rachunku bankowego. Korespondencja, która dotyczy wniosków odbywa się elektroniczne przez portal PUE ZUS, nawet wówczas, gdy wniosek został przesłany inną drogą. W przypadku, gdy na PUE ZUS pojawi się ważna informacja dotycząca "800 plus", rodzice otrzymają powiadomienie mailem, SMS lub w aplikacji. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS.


Rodzice i opiekunowie z Pomorza złożyli już ponad 199 tys. wniosków o "800 plus" na nowy okres świadczeniowy. Od początku roku w woj. pomorskim ZUS wypłacił świadczenia wychowawcze w kwocie, która przekroczyła 1,1 mld zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • He he_gość_gość

  24.04.2024, 08:18

  Oburzenie

  A kto mi zapłaci za ten czas przy wypisywaniu wniosku .Ja nie mam czasu na pracę a teraz takie akcje so.co roku to samo

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx3.xx5 
 • jaa_gość

  24.04.2024, 12:59

  nikt Cię nie zmusza

  nie składaj, to nie dostaniesz

  Cytuj
  IP: 83.18.xx8.xx1 
 • Fran _gość

  24.04.2024, 13:00

  Pewnie że chcę Nie mam zamiaru rano do roboty się zrywać Druga sprawa gdzie na kacu rano wstawać

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx7 
 • Hehe_gość

  25.04.2024, 08:32

  "nie składaj, to nie dostaniesz"

  Ale ja chcę bo mi się należy .To moje dziecko będzie pracować na twoją emeryture

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx3.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.