Tczew - Przedświąteczne atrakcje na Niedzielę Palmową

Przedświąteczne atrakcje na Niedzielę Palmową

Już zaledwie tydzień dzieli nas od Świąt Wielkanocnych. Najbliższa przedświąteczna Niedziela Palmowa (01.04) będzie obfitowała w imprezy w wielkanocnym klimacie na terenie powiatu tczewskiego.

Koło Gospodyń Wiejskich w Gogolewie serdecznie zaprasza na obchody Powiatowej Niedzieli Palmowej. Uroczystości rozpoczną się jutro (1 kwietnia) o godzinie 14.00 w świetlicy wiejskiej w Gogolewie.

Jak co niedzielę, świetlica wiejska w Gogolewie pełnić będzie funkcję kaplicy, w której odbywają się nabożeństwa. Tym razem obchody dnia świętego przybiorą wyjątkowego charakteru ponieważ członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zapraszają na Powiatową Niedzielę Palmową.

Program uroczystości:

14.00 rozpoczęcie uroczystości
14.10 procesja głównymi drogami Gogolewa
14.30 uroczysta Msza św. w świetlicy

W Gniewie wzdłuż muru kościoła św. Mikołaja w Gniewie staną stragany. Znaleźć tam będzie można między innymi łakocie, ręcznie robione ozdoby i świąteczne upominki. Jarmark rozpocznie się o godzinie 9.30 i potrwa do 14.00.

Z kolei na zamku w Gniewie odbędzie się Koncert Wielkanocny dla Jezusa. Wystąpi trójmiejski zespół Przed Nami i grupa teatralna Tożsami. Wydarzenie, na które wstęp jest wolny, rozpocznie się o godzinie 15.00.

Tradycyjnie przed Świętami Wielkiej Nocy w Pelplinie odbędzie się kiermasz nawiązujący do tradycji tego święta. Jutro w godz. 8:00 - 14:00 na placu przed kościołem Bożego Ciała w Pelplinie przy kociewskich straganach, wypełnionych wielkanocnymi pysznościami zbiorą się miłośnicy wielkanocnych zajączków, piaskowych bab i słodziutkich mazurków. Jest to doskonała okazja do prezentacji tradycji i obyczajów, związanych ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego na Kociewiu.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Aktualności

Tczew - Wzrasta liczba przestępstw wobec zwierząt

Wzrasta liczba przestępstw wobec zwierząt

Jak wynika z najnowszego raportu MSWiA dotyczącego bezpieczeństwa w Polsce w 2015 r. , liczba stwierdzonych przestępstw przeciwko zwierzętom rośnie od 2004 r. , kiedy to policja stwierdziła ich ponad 990. W 2015 r. stwierdzono już 1859 przestępstw...