tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 08:32
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Prezydent ogłasza konkursy dla przedsiębiorców

Opublikowano: czwartek, 05.04.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Urzędnicy z tczewskiego magistratu szukają "Rzemieślnika Roku 2012". Prezydent Miasta Tczewa ogłosił właśnie konkurs w tej sprawie. Kandydatów mogą zgłaszać sami mieszkańcy. Pracownicy magistratu ogłosili również konkurs na "najciekawszy tczewski produkt, bądź innowacyjną usługę".

Celem konkursu "Rzemieślnik Roku" jest identyfikacja i promocja lokalnych produktów rzemieślniczych dostarczanych na terenie Tczewa wraz z wyróżnieniem ich wytwórcy lub dostawcy. W konkursie każdy mieszkaniec może zgłosić mikroprzedsiębiorstwo - sklep, lokal gastronomiczny, punkt usług bądź rzemieślnika, z którego usług korzystał lub miał okazję usłyszeć i jego zdaniem, ich poziom zasługuje na uznanie bądź wyróżnił się na tle innych firm.

- To może być szewc, który nie zawiódł nas od lat, hydraulik, czy ślusarz, który solidnie wykonuje swoje usługi - tłumaczy Krystian Jendrzejewski z Domu Przedsiębiorcy.

Zgłoszenia do konkursu mogą dokonywać również sami przedsiębiorcy, wskazując swoją firmę. Podczas oceny zgłoszeń oprócz wymogów formalnych, decydować będą takie kryteria jak solidność, jakość, opinie klientów, a także dbałość o zachowanie tradycji rzemieślniczych czy otrzymane w innych konkursach wyróżnienia i nagrody. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja 2012 r., a rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w czasie Dni Ziemi Tczewskiej w czerwcu 2012 r. Nagrodą główną w konkursie jest tytuł "Rzemieślnik Roku 2012", wyróżniony przez Prezydenta Miasta Tczewa oraz upominek materialny (laptop).

Urzędnicy zapraszają również do udziału w konkursie "Nowoczesny Tczew", który jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw.

- Prezydent Miasta Tczewa zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszy produkt lub innowacyjną usługę. W konkursie stosuje się następującą definicje innowacji - Innowacja jest to wprowadzenie do produkcji wyrobów nowych lub też udoskonalenie istniejących, wprowadzenie nowej lub udoskonalonej metody produkcji, otwarcie nowego rynku, zastosowanie nowego sposobu sprzedaży lub zakupów, zastosowanie nowych surowców lub półfabrykatów, wprowadzenie nowej organizacji produkcji. Innowacja stanowi każdorazowo zmianę niepowtarzalną (jednorazową, nieciągłą). Innowacje to pomyślna ekonomicznie eksploatacja nowych pomysłów, to proste modyfikacje istniejących produktów, procesów i praktyk, które mogą być nowe dla firmy, ale niekoniecznie dla przemysłu. Innowacje to też wdrożenie nowego lub istotnie ulepszonego procesu, nowej metody marketingu lub nowej metody organizacji w zakresie praktyk biznesowych, organizacji miejsca pracy bądź relacji ze środowiskiem zewnętrznym. Innowacje nie muszą być autorskimi pomysłami przedsiębiorstw, mogą być pochodzić od innych firm lub instytucji. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Celem konkursu jest promocja postaw twórczych i innowacyjnych w biznesie oraz wyróżnienie najlepszych tczewskich firm, ich produktów i usług oraz działań marketingowych. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić ankietę oraz dostarczyć materiały przedstawiające projekt innowacyjnej usługi bądź produktu. Konkurs składa się z 2 etapów: pierwszy to zgłoszenie przyjmowanie wniosków do nominacji, drugi to nominowanie 3 kandydatów przez Kapitułę Konkursu oraz publiczne głosowanie na laureata konkursu. Kapituła konkursu będzie kierować się takimi kryteriami jak: wzrost konkurencyjności firmy, wzrost zatrudnienia w firmie, skala innowacyjności, także otrzymane nagrody krajowe i zagraniczne oraz źródło pomysłu i zastosowanej technologii.
Zgłoszenia będą przyjmowanie do 31 maja 2012 r., a rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w czasie Dni Ziemi Tczewskiej w czerwcu 2012 r. II etap konkursu, głosowanie internetowe poprzez stronę www.tczew.pl bądź osobiście w Domu Przedsiębiorcy przy ul. Westerplatte 3 w Tczewie odbędzie się w dniach od 8 do 21 czerwca 2012 r.
Główną nagrodą w konkursie jest tytuł "Nowoczesny Tczew 2012" i upominek w formie nagrody pieniężnej (7 tys. zł).

Regulamin oraz formularze zgłoszeń do konkursów można znaleźć na stronie miejskiej www.tczew.pl , na stronie Domu Przedsiębiorcy www.dp.tczew.pl oraz w siedzibie Domu Przedsiębiorcy w Tczewie przy ul. Obrońców Westerplatte 3 - od dnia 4 kwietnia 2012 r.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1412 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Spotkanie ze studentami Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew