Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już w niedzielę

Uczcili żołnierzy wyklętych (fot. Jacek Cherek)

odbyło się
03
03.2024
Niedziela
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już w niedzielę

zobacz galerię zdjęć: 1
Wydarzenie patriotyczne "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" jest największym biegiem pamięci w Polsce. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Według ciągle niepełnych danych, z rąk polskich i sowieckich komunistów zginęło prawie 9 tysięcy żołnierzy podziemia niepodległościowego, wykonano ponad 4 tysiące wyroków śmierci na polskich patriotach.

ZAPRASZAMY 3 marca 2024 r. do Tczewa

10.00 - Msza Święta za Ojczyznę w kościele NMP, ul. Rokicka

11.00 - II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego, ul. Królowej Marysieńki 10

Organizatorzy zapraszają szkoły i organizacje ze swymi sztandarami, a także do złożenia kwiatów lub znicza pamięci.


Zapisy na Bieg Tropem Wilczym: www.elektronicznezapisy.pl

Ograniczenia w ruchu drogowym:


- Droga krajowa nr 91, część drogi - prawa jezdnia (dwa pasy ruchu) dla ruchu pojazdów o kierunku północ-południe, na odc. od skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Al. Kociewską i ul. Gdańską do skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Jagiellońską w Tczewie.
- Zakres - całkowite zamknięcie ruchu kołowego
- Czas ograniczeń - 11.15/12.40

Wjazd na drogę/ulicę zamkniętą dla ruchu w czasie obowiązywania zakazu będzie możliwy jedynie za okazaniem przepustki wydanej przez organizatora.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Judge_gość_gość

  01.03.2024, 17:59

  No tak, zamykamy ulice, chodników nie ma. Co bieg to ta sama śpiewka. Biegam kilka, razy w tygodniu, dla siebie, dla zdrowia ale w takich cyrkach nie biorę udziału. Dziś mogę uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych w domowym zaciszu a nie w niedzielnym biegu.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx8.xx7 
 • Jan _gość_gość_gość_gość_gość__gość

  02.03.2024, 18:29

  x

  Pobiegnijcie szlakiem Burego , będzie to doskonała lekcja historii

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx3 
 • Miejscowy._gość

  03.03.2024, 14:01

  Bardzo proszę....

  .....nie wprowadzać durniów w zakłopotanie! Dla nich ów przeklęty "Bury", to bohater na miarę Zawiszy Czarnego! "....i cóż z tego, że zbój, jeśli swój"

  Cytuj
  IP: 94.254.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.