tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 03:52
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Highlander Challenge - rywalizowali niczym Szkoci

Opublikowano: poniedziałek, 21.09.2009, 10:18. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ostatnią sobotę (19.09) publiczność zgromadzona na tczewskim bulwarze przyglądała się niezwykłej rywalizacji. Pchnięcie i rzut kamieniem czy wyciskanie belki - to tylko niektóre z konkurencji, które odbyły się w ramach imprezy Highlander Challenge - pierwszego tego typu przedsięwzięcia w Polsce. Gośćmi imprezy byli mistrzowie i wicemistrzowie olimpijscy - Tomasz Majewski ustalił nowy rekord świata w pchnięciu... kamieniem.

Podobne widowiskowe zawody od setek lat odbywają się w Szkocji - tczewska rywalizacja była pierwszą imprezą organizowaną w Polsce za zgodą światowej organizacji Highlander Challenge i jej szefa Edmundsa Douglasa. Na bulwarze pojawili się nie tylko siłacze, ale i olimpijczycy - m. in. Tomasz Majewski (pchnięcie kulą) i dyskobol Piotr Małachowski. Na największy aplauz mogli liczyć jednak tczewianie - bracia - Łukasz i Sebastian Wenta.

- Ta impreza początkowo miała odbyć się 3 maja - w jej organizacji pomagała mi moja kuzynka, Kamila Skolimowska. Niestety, w tym roku Kamila odeszła, ale chciałbym, żeby na jej cześć te zawody nosiły właśnie jej imię - powiedział nam organizator imprezy, Łukasz Wenta.
 


Podczas imprezy wszyscy uczestnicy imprezy podkreślali, że podobne przedsięwzięcia są świetną okazją do promowania wszelkiego rodzaju aktywności:

- Warto ruszyć się z fotela i zacząć się ruszać - przekonywał nas Tomasz Majewski - Zawodowy sport wymaga wielu wyrzeczeń, ale też daje olbrzymią satysfakcję. O aktywności powinni jednak myśleć wszyscy - szczególnie ci, którzy od dawna nie dbali o swoją kondycję.
 


Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak pchnięcie kamieniem, rzutach ciężarkiem na odległość oraz wysokość, rzucie młotem, wyciskaniu belki i rzucie belką szkocką (drewnianą). Podczas imprezy Tomaszowi Majewskiemu udało się nawet poprawić rekord świata w pchnięciu kamieniem - olimpijczyk ustalił nowy wynik na 19,87 metra. Podczas sobotnich zawodów Marcin Aleksander Czarnecki, znany w Europie kowal, wykuł główne trofeum - miecz, nagrodę dla zwycięzcy. Po zakończeniu sportowej rywalizacji tczewianie mieli możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych na ustawionej nad Wisłą scenie muzycznej.

Organizatorem imprezy był trzykrotny Mistrz Świata Highlander Challenge - tczewianin Sebastian Wenta, a współorganizatorami Urząd Miasta Tczewa, Urząd Gminy oraz Starostwo w Tczewie.

Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2317 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew