Jak napisać dobre CV? Jakich błędów unikać?

jak napisac cv (fot. mat. prasowe)
Jak napisać dobre CV? Jakich błędów unikać?
Każdy z nas staje przed wyzwaniem stworzenia atrakcyjnego CV, które przyciągnie uwagę pracodawców. Co zrobić, aby przejść pozytywnie proces rekrutacji, a jakich elementów podczas niego kategorycznie unikać? Sprawdź, co przyda Ci się w CV.

Poradnik, jak napisać CV
Kluczowe jest to, abyś w swoim CV przedstawił zwięzłe, istotne i przede wszystkim prawdziwe informacje. Zaprezentuj w nim swoje mocne strony - doświadczenie zawodowe, umiejętności czy inne osiągnięcia na studiach, kursach bądź w pracy. Istotne jest jednak to, abyś wymieniał elementy, które realnie wpływają na Twoją wartość, jako pracownika.

Spersonalizowane CV pod rodzaj stanowiska, na które aplikujesz, to duża część Twojego sukcesu. Pragniesz dostać pracę w kawiarni? Wymień kursy i szkolenia, które przeszedłeś. Aplikujesz na stanowisko w bibliotece? Przedstaw swoje doświadczenie z literaturą. Tutaj kursy parzenia espresso raczej się nie sprawdzą. Sztucznie zapełniona przestrzeń na kartce wcale nie musi wpływać pozytywnie na wynik rekrutacji. Podaj umiejętności istotne dla Twojej hipotetycznej roli w firmie. Jest to duża część tego, aby pozytywnie zwrócić na siebie uwagę.

Zastanawiasz się, gdzie w ogóle mógłbyś aplikować? Sprawdź stronę GoWork.pl , która zbiera oferty zatrudnienia z całej Polski i pozwoli Ci zacząć lub zmienić karierę.

Jak napisać dobre CV?
Poza samą treścią to, co zwraca uwagę rekruterów to forma, w jakiej przedstawiasz swoje CV i doświadczenie zawodowe. Estetyczne i przejrzyste modele to połowa sukcesu. Wyróżnij nagłówki i uporządkuj jego strukturę, aby prościej było wyczytać z niego informacje. Ludzie chętniej czytają rzeczy, które wpadają w oko, a do tego łagodniej je oceniają. Może okazać się, że mając takie samo doświadczenie, co inni, zostaniesz zapamiętany przez atrakcyjnie stworzone CV.



Współczesny rynek pracy przepełniony jest osobami o wysokich kwalifikacjach i wykształceniu, dlatego warto postarać się o tworzoną formę. Poza nią istotne może okazać się także wymienienie umiejętności miękkich, które często pomijane są przy tworzeniu CV. Jednak obecnie wiele osób nie umie wcale dobrze pracować w zespole czy wypowiadać się publicznie. Warto więc zaznaczyć w CV te umiejętności. Mogą przeważyć bowiem w procesie późniejszej rekrutacji.

Popularne błędy w CV - czego nie robić?
Czego unikać tworząc CV? Przede wszystkim pamiętaj, aby:
- Nie kłamać - brak umiejętności, które podałeś w CV i tak wyjdą na jaw i zmarnujesz swój czas oraz swojego pracodawcy.
- Ograniczać ilość informacji - skup się na istotnych elementach.
- Nie popełniać błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych - CV powinno być dopracowane. Odzwierciedla bowiem Twoje wykształcenie i postawę do pracy.
- Nie używać języka potocznego - rekrutacja to oficjalny proces, podczas którego liczy się profesjonalizm.

Dobrze sformatowane i napisane CV może pomóc Ci w zdobyciu wymarzonego stanowiska pracy. Warto więc poświęcić chwilę czasu, aby odpowiednio je przygotować i zaprojektować, a ułatwi Ci to całość procesu.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej