Od prezydenta dla prezydenta. Złoty Krzyż Zasługi dla Zenona Odyi

Prezydent Odya otrzymał Złoty Krzyż Zasługi (fot. tcz.pl)
Tczew - Od prezydenta dla prezydenta. Złoty Krzyż Zasługi dla Zenona Odyi
Podczas pomorskich uroczystości z okazji 20-lecia samorządności prezydent Zenon Odya odebrał z rąk wojewody nadany przez prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi. O przyznanie wyróżnienia w marcu br. wnioskował przewodniczący RM, Włodzimierz Mroczkowski, a rada jednogłośnie pomysł poparła. Sam zainteresowany bronił się wtedy przed nadaniem, tłumacząc, że nie pracuje dla odznaczeń.

Na pomysł odznaczenia włodarza grodu Sambora Złotym Krzyżem Zasługi wpadł w marcu przewodniczący Rady Miasta, Włodzimierz Mroczkowski. Zapytany przez nas, dlaczego - tłumaczył:

- Tutaj chyba wiele nie trzeba tłumaczyć - Zenon Odya jest dobrym gospodarzem, troszczy się o miasto. W okresie jego prezydentury miasto otrzymało szereg wyróżnień. Prezydent za swoją działalność i współpracę z organizacjami pozarządowymi również otrzymał wiele wyróżnień. Był też laureatem plebiscytów wojewódzkich takich jak: Dżentelmen Roku 2000, Homo Popularis 2000, Przyjaciel Pomorskiej Przedsiębiorczości i Filar Gospodarczy.

Po marcowej dyskusji i prośbach prezydenta o zdjęcie wniosku z porządku obrad, radni rozpatrzyli go jednak pozytywie. Wniosek poparł również wojewoda i ostatecznie prezydent RP nadał tczewskiemu samorządowcowi odznaczenie:

- Kiedy radni wnioskowali o nadanie tego odznaczenia, broniłem się. Uważam, że nie pracuję dla odznaczeń, tylko taki obowiązek nałożyli na mnie mieszkańcy, a ja staram się z niego wywiązywać jak mogę najlepiej. Daleki jestem od zabiegania o wyróżnienia, jednak każda nagroda za pracę jest zawsze b. miła. Nasuwa mi się też taka mała refleksja - pracuję 20 lat i wyróżnienia dostaję dopiero u schyłku kariery. Jeżeli wyróżnienia dają, to już wyraźny sygnał, że czas działalność zakończyć - śmieje się prezydent Zenon Odya.

Kolekcja nagród i wyróżnień prezydenta Odyi jest już spora - najmilej wspomina nagrodę im. Grzegorza Palki, przyznaną przez środowisko samorządowe oraz statuetkę "Dżentelmena Roku". Podczas wojewódzkich uroczystości wyróżnienie przyznano również Julicie Jakubowskiej - dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odebrała Srebrny Krzyż Zasługi.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (14)
dodaj komentarz

 • +23

  _gość

  27.10.2010, 06:22

  Pan Odya to dobry prezydent. Szkoda, że już kończy karierę w UM. Warto zatem 21-ego zagłosować na jego zastępcę, który także przyczynił się do sukcesu Pana Odyi - dzięki czemu mamy wszyscy powody do zadowolenia.

  Odpowiedz
  IP: 85.25.xx9.xx4 
 • +7

  hehehe

  27.10.2010, 10:21

  ...

  tak jak mówisz, kontynuacja polityki p. Odyi jest najlepszym i najstabilniejszym rozwiązaniem dla naszego miasta, Mirek do dzieła !

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -6

  stary zając

  27.10.2010, 16:10

  Stary biały królik dostał kolejnego oscara

  Prawdopodobnie za wyhodowanie 3 genetycznych królików, podkłusownika i świerkowskiego luda.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -20

  zosia_gość

  27.10.2010, 09:37

  Myślę,ze czas na zmianę warty. Niech do głosu dojdą ludzie młodzi . Np.Pan Sosnowski

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx4 
 • ;;)_gość

  28.10.2010, 16:53

  Sztabowcy pana Sosnowskiego nie śpią ;))))

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx9 
 • +9

  gość_gość

  27.10.2010, 09:59

  Twórca i Zastępca

  To, że ktoś jest zastępcą nie przypisuje mu automatycznie udziału w sukcesie. Pan Odya jest Prezydentem, jakiego to miasto już mieć nie będzie - zrównoważony, uczciwy, sprawiedliwy i uczciwy. Drugiego takiego nie będzie. Szkoda Panie Odya, mój głos zawsze był dla Pana.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx8.xx2 
 • -5

  Tczewianin_gość

  27.10.2010, 14:55

  Wystarczy

  Czas minął panie Z. WRESZCIE!!!

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
 • +6

  Mieszkaniec_gość

  27.10.2010, 15:46

  Jakby to powiedzieli młodzi "Wielki szacun Panie Prezydencie" Zawsze na pana głosowałem i teraz zagłosuję za kontynuacją czyli poprę pana zastępcę , w tym widzę kontynuację pana dzieła .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • -1

  rudy_gość

  27.10.2010, 18:39

  to ja sie pytam ZA CO? spójrzmy na pruszcz, spójrzmy na starogard. Ciągle coś się dzieje a w Tczewie? Jedno co dobre, to remont za remontem, za pare lat będzie tu jakaś infrastruktura w końcu. A kultura? A wydarzenia? Jedne ZDARZENIA co rok we wrześniu i nudne wystawy jedna po drugiej w dawnym Muzeum Wisły sprawy nie załatwią. W sezonie w amfiteatrze dzieje sie coś raz na miesiac, jeszcze w dodatku jakies disco-polo czy inne rynsztoki. No litości. Że o przestępczości nie wspomnę. I ja się pytam za co ten order? Nudą tu wieje i tyle. Liczby nie kłamią - ludzie uciekają ze Tczewa. I ja się im wcale nie dziwie.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx4 
 • +6

  Lokis_gość

  27.10.2010, 20:05

  Z.Odya - radny do Sejmiku Pomorskiego

  Nie zapominajmy o tym, że Pan Z. Odya nie zakończył działalności na rzecz miasta Tczewa. Obecnie jest kandydatem na radnego do Sejmiku Wojewódzkiego. Poprzyjmy tczewianina, najwyższa pora, aby czwarte miasto województwa miało swojego reprezentanta w tym gremium.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx1 
 • -4

  mirek_gość

  27.10.2010, 21:06

  poparcie

  podziękowania dla Pana Odya , cieszyć się także należy ,że w kuluarach wyraźnie popiera Sosnowskiego , a na zewnątrz -oficjalnie Mirka. Po tylu latach wie ,że Miruś z Zenkiem Drewa to niestety niezbyt udany duet.Ale co ma zrobić.Przyczepili się do PnP to musi ich poprzeć ,a sam ,o zgozo startuje z PSL-em , chociaż mówił ,że ryby łowić będzie,słonie zbierać i coś tam jeszcze....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • -1

  taki jeden_gość

  27.10.2010, 21:50

  who is who ???

  widzę ,że artykuł nie cieszy się powodzeniem... 7 komentarzy, wstyd...jak to napisali ,zosia, tczewianin i stary zając... czas na zmiany - ale nie na genetycznie wychodowane na genetycznie modyfikowanej żywności - króliki. Ktoś mądry i odważny napisał też wcześniej, że z zastępcy nigdy nie może być dobry prezydent. W tym całym kabarecie przykre jest to , że prezydenta na każdym szczeblu wyborczym narzuca się nam z góry... a my biedne owieczki nie mamy na to żadnego wpływu. Mamy... wybierajac zawsze pomiędzy większym lub mniejszym złem... a to już jest tragi-komedia!

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +4

  Prezes_gość

  27.10.2010, 22:15

  gratulacje

  brawo Panie Prezydencie to odznaczenie jest b.prestiżowe i b,zasłużone. W czasie swojej wieloletniej pracy trfnie dobierał Pan współpracowników i to będzie zawsze owocowało

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx9 
 • -1

  zenek_gość

  07.11.2010, 20:23

  czas najwyższy

  Czas najwyższy zakończyć panowanie w otoczeniu ''dworu'' który może tylko wychwalać nieomylnego ZENONA i jego następce MIROSŁAWA o najlepszym nazwisku w mieście.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia