Rada Powiatu - dwie komisje dla Platformy Obywatelskiej

Radni powiatu ustalili składy komisji (fot. tcz.pl)
Tczew - Rada Powiatu - dwie komisje dla Platformy Obywatelskiej
Radni powiatowi ustalili skład komisji stałych. Nie powtórzyła się tu sytuacja, jaka miała miejsce w Radzie Miejskiej. Mimo porozumienia lokalnych ugrupowań, rajcom z Platformy Obywatelskiej przypadło przewodniczenie dwóch komisjom.

Komisji budżetu i finansów będzie przewodniczył radny Marek Trzciński (PO), zaś komisji rolnictwa, gospodarki i ochrony środowiska Marek Modrzejewski (PO) - starosta kadencji 2002-2006. Komisję edukacji, kultury i sportu przejęła Wiesława Quella (Prawo i Sprawiedliwość), zaś komisję zdrowia, polityki społecznej i prorodzinnej Ludwik Kiedrowski z Kociewskiego Klubu Regionalnego. Porozumienie na Plus objęło komisję rewizyjną - jej szefem został Tomasz Resmerowski.

Przypomnijmy, że Radzie Miasta na mocy porozumienia klubów PnP, RiO i PiS stanowiska wszystkich przewodniczących i ich zastępców trafiły właśnie do tych ugrupowań, chociaż Platforma Obywatelska również zgłaszała swoje kandydatury.

Kto w jakich komisjach Rady Powiatu?


Komisja budżetu i finansów

Marek Trzciński, Ludwik Kiedrowski, Andrzej Semborowski, Maciej Mosiński, Waldemar Pawlusek, Barbara Matysiak i Alicja Gajewska

Komisja rolnictwa, gospodarki i i ochrony środowiska

Marek Modrzejewski, Roman Żygowski-Arski, Józef Wasiuk, Tomasz Resmerowski, Henryk Nowicki

Komisja edukacji, kultury i sportu

Wiesława Quella, Marek Trzciński, Jerzy Olejnik, Roman Żygowski-Arski, Marek Modrzejewski, Barbara Matysiak

Komisja zdrowia, polityki społecznej, prorodzinnej i promocji

Ludwik Kiedrowski, Waldemar Pawlusek, Wiesława Quella, Stanisław Lamkiewicz, Henryk Nowicki, Maciej Mosiński.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • +9

  mieczyslaw

  30.12.2010, 00:23

  Dzielenie "tortu"

  Nie rozumiem tego: "ty Stefan weźmiesz komisję X, a ty Kazik - Y...". A co z kompetencjami? Nadzór polityczny najważniejszy? Jak za dawnych PRL'owskich lat? Tylko, że teraz nie dzielimy się między swoich,a między swoich i ich? Żądam przydziału stanowisk na zasadzie konkursu, a nie koligacji partyjnych lub rodzinnych. A politykom co najwyżej proponuję zająć się słuchaniem głosów wyborców, przekładaniem ich na projekty i realizację ich za pomocą fachowców - ponad podziałami.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • ktoś_inny

  30.12.2010, 07:41

  polityka nie dla działaczy społecznych

  wszystko ładnie, pięknie ale.... niestety tak jak wszędzie tak i w polityce jest to ale! Byłoby super gdyby stanowiska (polityczne) przydzielane były osobom kompetentnym. Niestety tak nie jest i nie wiem czy kiedykolwiek tak będzie. Polityka (szczególnie ta na szczeblu lokalnym) jest wręcz bezczelna. Czasem mam wrażenie, że zasada "wdzięczności" jest jedyną, która w tej dziedzinie obowiązuje.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  taki jeden_gość

  30.12.2010, 14:10

  :)

  Mieciu mam szacun co do twoich wpisów, ale nie do końca wszystkich. Pamiętasz jak to kiedyś nasz polski "mędrzec" powiedział...mata takiego prezydenta na jakiego żeśta sobie zasłużyli...i ta jego wypowiedź jak i wiele innych pasuje jak ulał do naszej miejskiej i nie tylko wigilijnej opowieści. Tylko zastanawiam się kto w tej bajce jest ...Sknerusem McKwaczem !

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +5

  ka_gość

  30.12.2010, 14:29

  Mieciu, przegiąłeś.

  Mieciu, tym razem przegiąłeś. Swoim tekstem podważasz podstawy demokracji. Radni zostali wybrani w wyborach, z pomiedzy siebie wybierają przewodniczących i członków komisji. A fachowców to mają doradców. Identyczny układ jest np. w Sejmie. Pozdrawiam ka

  Cytuj
  IP: 79.189.xx0.xx0 
  +4

  mieczyslaw

  30.12.2010, 21:41

  ka, może i przegiąłem,

  ale wkurza mnie to nieróbstwo, umywanie rąk od odpowiedzialności, a przede wszystkim partyjniactwo - mogą wybierac specjalistów spośród swoich :) - pozdrawiam.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Jan_gość

  30.12.2010, 10:23

  Do autora artykułu.

  "komisji rolnictwa, gospodarki i ochrony środowiska Marek Modrzejewski (PO) - starosta ubiegłej kadencji.". Jak mnie pamięć nie myli, to starostą ubiegłej kadencji był Pan Witold Sosnowski.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx2 
 • +6

  podatnik_gość

  30.12.2010, 11:28

  KOMISJE

  Komisja finansów dla Platformy Obywatelskiej można było przewidzieć że egzotyczna koalicja będzie miała problem po podziale łupów i wielkiej euforii nastąpił dramat kto zajmie się najtrudniejszą komisją .To jest dobre przesłanie dla wyborców i mieszkańców powiatu na kogo postawili w ostatnich wyborach nie jest sztuką zmówić się i przejąć stanowiska starosty przewodniczącego itd.sztuką jest wystawić takich kandydatów którzy podołają pracy w każdej komisji jako przewodniczący nie jako członek . Starosta pomijając jego wiek dostaje stanowisko bo może więcej nie będzie startował drugi Odyja jedzie na nazwisku Zenka Odyji zostaje przewodniczącym i strach w oczach po gratulacjach przychodzi czas na [prowadzenie sesji fachowcy z trzeciej lini krytykować wszystko ale samemu nie robiąc nic Ackermann przeciwnik stanowiska stałego członka zarządu a dziś sam piastuje to stanowisko w opozycji jest się przeciw a w koalicji już za .Żle zrobili radni PO biorąc te komisje

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx3.xx3 
 • iga_gość

  30.12.2010, 14:00

  niektórzy radni są bardzo zdolni np. pan kiedrowski, pan modrzejewski czy pani matysiak i inni - zasiadaja w kilku komisjach naraz.... wniosek- są tak rewelacyjni ze znaja sie najlepiej na finansach, oświacie, sporcie itp. jednocześnie// gratuluję :)

  Odpowiedz
  IP: 83.0.xx6.xx4 
 • adam p._gość

  30.12.2010, 17:22

  chyba jednak nie

  Marek Modrzejewski (PO) - starosta ubiegłej kadencji.?

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xxx 
 • +1

  uczniak_gość

  30.12.2010, 22:53

  ochłapy :)

  A jest tu jakiś rolnik albo ekonomista od finansów ?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • niunia15_gość

  02.01.2011, 00:58

  ha ha ha

  Ci sami ludzie w tych smych komisjach śmiechu warte ukłay układziki i byle do przodu a kaska leci no nie!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA