VIII Konwent władz samorządowych Powiatu Tczewskiego obecnej kadencji

(fot. powiat.tczew.pl)
VIII Konwent władz samorządowych Powiatu Tczewskiego obecnej kadencji
Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz, a także wicewojewodowie Emil Rojek i Anna Olkowska - Jacyno byli dziś gośćmi Konwentu władz samorządowych powiatu tczewskiego. Jak podkreśliła wojewoda - rozwój samorządności i jego wspieranie to kwestia kluczowa.

- To władza w terenie jest najbliżej ludzi, wie jakie są ich oczekiwania i co dla nich jest najważniejsze, wie jakie są możliwości rozwoju. A rolą państwa jest tworzenie sprzyjających warunków do rozwoju i aktywności gospodarczej - zaznaczyła wojewoda wskazując na prorozwojowe elementy w aktualnej polityce m.in. rozwój energetyki i odnawialnych źródeł energii.

Konwent to spotkanie konsultacyjne władz samorządowych, na którym omawiane są strategiczne i bieżące sprawy gmin z danego powiatu.

Po rozmowach z samorządowcami, wojewoda Beata Rutkiewicz w imieniu Prezydenta RP wręczyła ośmiorgu zasłużonym pracownikom Starostwa Powiatowego w Tczewie złote, srebrne i brązowe Medale Za Długoletnią Służbę. Odznaczenia przyznawane są za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • x_gość

  27.03.2024, 14:46

  komu wręczono

  czy za zaniedbanie miasta biskupiego Pelplin ?????

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.