Będzie zabawa dla dużych i małych w Strefie Animacji

Strefa animacji (fot. mat. organizatora)
Tczew - Będzie zabawa dla dużych i małych w Strefie Animacji
Spędzasz lato w mieście, nie wiesz jak zapełnić wolny czas, szukasz ciekawego zajęcia? Weź udział w projekcie "Strefa animacji". To przedsięwzięcie, którego celem jest podjęcie działania aktywizacyjnego w przestrzeni publicznej miasta (tzw. strefach animacji) wobec osób starszych i integracja mieszkańców Tczewa, w szczególności dzielnicy Stare Miasto.

Każde spotkanie zaczyna się w Forum Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaziennej 5, skąd grupa przechodzi do wybranej "strefy animacji". Zaproszenie do udziału organizatorzy kierują szczególnie do dzieci i młodzieży, osób starszych spędzających lato w mieście. Działania pozwolą na naukę różnych technik animacji, wspólną zabawę w plenerze. Udział w działaniach jest bezpłatny! Osoby starsze skierowane będą do tworzenia i prowadzenia tematycznych zajęć na rzecz mieszkańców Tczewa, którzy wezmą udział w wybranej formie aktywności. Projekt zakłada prowadzenie działań w kilku "strefach animacji" w formie organizacji cyklicznych spotkań w przestrzeni miejskiej - w niecce przy ul. Łaziennej, na placu Hallera, na bulwarze nad Wisłą, w parku miejskim. Projekt jest realizowany w okresie od 12 do 29 lipca.

Działania w Strefie Animacji realizowane będą w 4 obszarach tematycznych:

1. strefa słowa, formy obrazu (organizacja teatru podwórka z udziałem dzieci ze świetlicy AKWARELKA przy Fundacji Pokolenia i osób starszych, pleneru malarskiego i graffiti na tkaninie, papieroplastyki - origami 3D); Zajęcia w tej strefie będą realizowane przez 3 tygodnie, co poniedziałek.
2. strefa ruchu (w ramach gimnastyki na świeżym powietrzu, miejskich przejazdów rowerowych, nordic walking, gry w boulle). Zajęcia w tej strefie będą realizowane przez 3 tygodnie, co wtorek.
3. strefa miejsca (w ramach warsztatów florystycznych i wspólnego z mieszkańcami sadzenia kwiatów w niecce przy ul. Łaziennej); Zajęcia w tej strefie będą realizowane przez 3 tygodnie, w każdą środę.
4. strefa gry (rozgrywki w gry planszowe i łamigłówki m.in. na placu Hallera). Zajęcia w tej strefie będą realizowane przez 3 tygodnie, co czwartek.

Projekt "Strefa Animacji" realizowany jest w partnerstwie pomiędzy Zarządem Miejskim Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tczewie, dofinansowany z budżetu Wojewody Pomorskiego w ramach wsparcia zadania z zakresu pomocy społecznej (ośrodki wsparcia).
Drukuj
Prześlij dalej